Dom Inverness 4

3 500,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
126,60 m2
Powierzchnia pomocnicza :
4,53 m2
Powierzchnia całkowita :
231,30 m2
Powierzchnia zabudowy :
160,21 m2
Kubatura netto :
455,30 m3
Minimalne wymiary działki :
21,65x21,40 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,23 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
14,65 m
Długość budynku :
10,90 m
Wysokość budynku :
7,23 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
3
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
2
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,35 m2 
1/2 Komunikacja 13,93 m2
1/3 Kuchnia 11,43 m2 
1/4 Salon z jadalnią 35,34 m2 
1/5 Spiżarnia 3,23 m2 
1/6 WC 2,21 m2
1/7 Garderoba 5,85 m2
1/8 Sypialnia 12,89 m2
1/9 Sypialnia 13,28 m2
1/10 Sypialnia 12,84 m2
1/11 Łazienka                         9,25 m2
Razem 126,60 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/12 Kotłownia 4,53 m2
Powierzchnia parteru netto 131,13 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Komunikacja 11,52 m2  (11,52 m2)
2/2 Strych 19,52 m2 (19,52 m2)
2/3 Strych 8,77 m2  (8,77 m2)
Razem 39,81 m2  (39,81 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Inverness 4 to kolejna odsłona domu z serii Inverness. Ta niezwykle funkcjonalna nieruchomość została doposażona w rewolucyjny system, pokochany na Skandynawii - dach solarny firmy SunRoof. Wspomniana nowość to nie tylko piękny design, imitujący szklaną, gładką taflę, ale innowacyjne zastępstwo tradycyjnego dachu i alternatywa dla paneli fotowoltaicznych. Taka konstrukcja chroni, izoluje i wentyluje budynek, a także zasila go energią pochodzącą z promieniowania słonecznego. By podkreślić głębie koloru dachu, elewacje domu Inverness 4 zaprojektowano w odcieniach szarości z antracytowymi dodatkami w postaci ram okiennych oraz drzwi. Taras budynku posiadała modną pergolew ciemnej kompozycji kolorystycznej. To wszystko sprawia, że nieruchomość ma nowoczesny, podmiejski charakter. Wnętrze domu zostało intuicyjnie podzielone na dwie wyraźne części. Część dzienna (w wariancie podstawowym) została zaprojektowana po lewej stronie od wejścia. Znajdziemy w niej połączenie salonu z jadalnią i kuchnią. W projekcie  nie zapomniano o niezwykle funkcjonalnym pomieszczeniu jakim jest spiżarnia, której miejsce znajduje się przy kuchni. Salon to oświetlone, jasne pomieszczenie za sprawą szerokich drzwi tarasowych połączonych z oknem. W tym miejscu zaczyna się wyjście na taras, a dalej na pięknie zaprojektowany ogród. Do części dziennej domu należy również WC dla domowników i gości. Część nocną stanowią pomieszczenia o komfortowej powierzchni: 3 sypialnie ( jedna z nich posiada garderobę) oraz łazienka o wielkości ponad 9 m2. Taka przestrzeń stwarza Państwu duże możliwości do zagospodarowania – dla niezdecydowanych znajdzie się miejsce zarówno na prysznic jak i wannę, bądź pralkę i suszarkę. To nie koniec przemyślanych rozwiązań – w projekcie domu Inverness stworzono poddasze, z możliwością adaptacji na kolejne dwa pokoje. Ta nieruchomość może być kierowana do szerokiej gamy odbiorców: nie tylko rodziny 2+2, a także i małżeństw z większą liczbą dzieci oraz rodzin wielopokoleniowych. W budynku projektanci uwzględnili rozwiązania ograniczające budżet np. poprzez  zastosowanie dachu prefabrykowanego, pod pokryciem ogniw firmy SunRoof. Ogrzewanie w postaci powietrznej pompy ciepła, zaadaptowanie dachu solarnego, oraz zaprojektowanie wentylacji mechanicznej – rekuperacji to innowacyjne podejście do budownictwa i nacisk na ochronę środowiska. Dom Inverness 4 występuje w dwóch wariantach: podstawowym i w lustrzanym odbiciu.

Zachęcamy Państwa do kontaktu! Specjaliści z HouseCollection odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz pomogą wybrać wariant nieruchomości, który najlepiej będzie pasował do topografii Państwa działki.

Technologia

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop podwieszany z płyt g-k na ruszcie aluminiowym, ocieplony wełną mineralną o gr. min. 30 cm
 • Dach: dwuspadowy, więźba z wiązarów prefabrykowanych, nachylenie 30st., pokrycie z ogniw słonecznych SunRoof.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano pompę ciepła powietrzną. Istnieje możliwość zamiany pompy na inne paliwo na etapie adaptacji Ogrzewanie podłogowe:
 • Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację mechaniczną-rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 142518,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 125946,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 62973,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 331437,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 248418,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt