Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ciekawymi artykułami, które przygotowują nasi projektanci – fachowcy w swojej branży. W tekstach poruszamy zagadnienia związane z prawem budowlanym, informujemy o ciekawych rozwiązaniach architektonicznych oraz najnowszych trendach w budownictwie. Udzielamy również praktycznych porad, czym się kierować przy wyborze projektu domu – na co zwrócić szczególną uwagę, jak znaleźć rzetelnego podwykonawcę oraz jak dostosować projekt nieruchomości do indywidualnych potrzeb.

Dzielimy się również z Państwem naszą wiedzą o tym jaki metraż, rozkład pomieszczeń podstawowych i dodatkowych oraz ilu stanowiskowy garaż dobrać do potrzeb przyszłych mieszkańców domów. W artykułach znajdziecie Państwo także porady praktyczne z zakresu urządzania wnętrz, a także procesu uzyskania pozwolenia na budowę, wyboru ekipy budowlanej, kosztów budowy domu, montażu instalacji technicznych oraz postępowania przy odbiorze domu.

Jeśli po przeczytaniu artkuły, będziecie Państwo mieli dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie kwestie i pomożemy wybrać projekt, który spełni Państwa oczekiwania.

 • Dom parterowy, piętrowy, a może nieruchomość z poddaszem? Jaki projekt domu wybrać, by mieszkać komfortowo?
  17.09.2021

  Dom parterowy, piętrowy, a może nieruchomość z poddaszem? Jaki projekt domu wybrać, by mieszkać komfortowo?

  Dla wielu osób budowa własnego domu to spełnienie marzeń. Okazuje się jednak, że o ile łatwo wyobrazić sobie piękne wnętrza i siebie na tle eleganckich drzwi wejściowych, o tyle trudniejsze może okazać się zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Wyzwania zaczynają się już na etapie projektu, gdy architekt zadaje konkretne pytania dotyczące funkcjonalności, a przede wszystkim liczby kondygnacji w domu. Opracowaliśmy krótki poradnik, w którym omawiamy zalety i wady domów parterowych, piętrowych, a także nieruchomości z poddaszem. Podpowiadamy również, które rozwiązanie możecie Państwo wybrać, by mieszkać komfortowo!

 • Wypełniamy wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy - niezbędne informacje!
  03.08.2021

  Wypełniamy wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy - niezbędne informacje!

  Decyzja o warunkach zabudowy to jeden z ważniejszych dokumentów na ścieżce tak istotnej inwestycji jaką jest budowa domu. Bez wydanej decyzji od odpowiednich organów władz państwowych nie możemy rozpoczynać budowy domu, a także wykonywać żadnych robót budowlanych, jak rozbudowa czy nadbudowa. Rozpatrzony wniosek jest również podstawa do starań o uzyskanie pozwolenia na budowę. Dowiedz się jak poprawnie wypełnić wniosek i jakie dokumenty musisz dołączyć.

 • Top 10 klasycznych domów w HouseCollection idealnych dla rodziny
  30.07.2021

  Top 10 klasycznych domów w HouseCollection idealnych dla rodziny

  Piękny dom z zadbanym ogrodem to marzenie wielu rodzin. Rodzice wyobrażają sobie wieczory spędzane na tarasie, dzieci śnią o własnych pokojach – w bloku często muszą dzielić przestrzeń z rodzeństwem – i możliwości zabawy na świeżym powietrzu. W HouseCollection przygotowaliśmy listę TO 10 domów klasycznych, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów i stanowią idealną propozycję dla rodziny. 

 • Domy do 70 m2 bez pozwolenia – nowe prawo szansą dla prywatnych Inwestorów?
  30.07.2021

  Domy do 70 m2 bez pozwolenia – nowe prawo szansą dla prywatnych Inwestorów?

  Decydując się na budowę domu, warto na bieżąco śledzić nowe regulacje i zmiany w aktualnych przepisach. Szansą dla prywatnych Inwestorów, którzy marzą o wzniesieniu własnej nieruchomości, może okazać się program rządowy „Polski Ład” („Nowy Ład”).  

 • Mały dom - funkcjonalna alternatywa dla mieszkania
  27.05.2021

  Mały dom - funkcjonalna alternatywa dla mieszkania

  Budowa własnego domu to popularne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Rosnąca cena mieszkań w dużych i mniejszych miastach sprawia, że zainwestowanie we własną nieruchomość jest dla wielu osób bardziej atrakcyjne niż mieszkanie w bloku. Jeśli Państwo również stoicie przed podjęciem decyzji o budowie własnego domu, podpowiadamy, dlaczego mały dom to funkcjonalna alternatywa dla mieszkania. 

 • Jak funkcjonalnie urządzić poddasze użytkowe? Praktyczne porady i wskazówki dla Inwestorów.
  27.05.2021

  Jak funkcjonalnie urządzić poddasze użytkowe? Praktyczne porady i wskazówki dla Inwestorów.

  Domy z poddaszem użytkowym cieszą się dużą popularnością wśród miłośników przytulnych pokoi pod dachem i skosów, które stanowią nie lada wyzwanie w procesie aranżacji. Okazuje się jednak, że nieruchomości z poddaszem użytkowym stanowią również poważną konkurencję dla domów parterowych. Dlatego we współpracy z naszymi architektami przygotowaliśmy artykuł, w którym chcemy podzielić się z Państwem praktycznymi wskazówkami, jak urządzić funkcjonalne poddasze użytkowe.

 • Dom szkieletowy czy murowany – jaki projekt domu wybrać?
  14.04.2021

  Dom szkieletowy czy murowany – jaki projekt domu wybrać?

  W polskim budownictwie mieszkalnym wyróżniamy trzy typy konstrukcji: murowaną, drewnianą (szkieletową) oraz mieszaną. Konstrukcja murowana cieszy się w Polsce od lat niesłabnącym zainteresowaniem, jednak coraz więcej klientów pyta również o domy szkieletowe. Jeśli zastanawiacie się Państwo, który z dwóch typów konstrukcji wybrać, w artykule przygotowaliśmy dla Was niezbędne informacje. 

 • Poradnik Inwestora cz.2 - Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i Warunki zabudowy - Co musisz wiedzieć?
  14.04.2021

  Poradnik Inwestora cz.2 - Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i Warunki zabudowy - Co musisz wiedzieć?

  W momencie gdy udało Wam się znaleźć działkę, która pokrywa się z Waszymi wymaganiami, powinniście wiedzieć, że wybór projektu domu nie kończy się na wspólnej akceptacji domowników. Istnieją dwa bardzo ważne dokumenty regulujące rodzaj zabudowy na każdej parceli. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego uchwalają lokalne władze, a od ich ustaleń może zależeć nawet rodzaj materiałów wykończeniowych, a także parametry techniczne jak i wielkość zabudowy. Jeśli Twojej upatrzonej działki nie obejmuje taki dokument, wystąp o Warunki Zabudowy -  może się okazać, że Twoja wizja domu jest daleka od możliwości. Warto to zrobić jeszcze przed zakupem działki, dlaczego? 1.  

 • Modne projekty domów z antresolą – jak zwiększyć funkcjonalność salonu?
  08.03.2021

  Modne projekty domów z antresolą – jak zwiększyć funkcjonalność salonu?

  Budowa własnego domu to poważne przedsięwzięcie. Dlatego osoby, które decydują się na zostanie Inwestorami, szukają projektów, które spełnią wszystkie ich oczekiwania. Niezmiennie polecamy naszym klientom projekty domów z tarasem i korzystanie z ogrodu w ciepłe miesiące. Coraz częściej otrzymujemy jednak zapytania o możliwość rozbudowy strefy dziennej. Dla tych z Państwa, którzy chcą cieszyć się dodatkową funkcjonalnością salonu, przygotowaliśmy projekty domów z antresolą. W artykule dzielimy się szczegółami takiego rozwiązania i wyjaśniamy, dla kogo będzie najlepsze. 

 • Poradnik Inwestora cz. 1 - Jak wybrać odpowiednią działkę?
  18.02.2021

  Poradnik Inwestora cz. 1 - Jak wybrać odpowiednią działkę?

  Budowa domu to bez wątpienia jedna z najpoważniejszych inwestycji w naszym życiu, a nasza przygoda rozpoczyna się już w momencie wyboru podstawowego elementu – działki. Podejdźmy do tego tematu odpowiedzialnie i rozsądnie! To jakie miejsce wybierzemy, będzie miało swój odzew w późniejszych etapach budowy, a także no cóż.. zaważy na zawartości naszego portfela. Dla grona osób, ten temat rodzi spore trudności, w końcu jest tyle aspektów, na których powinniśmy się skupić. Warto dodać, że aktualna sytuacja na rynku nieruchomości niczego nam nie ułatwia – znalezienie działki o odpowiednich walorach bez konieczności nadszarpnięcia swojego budżetu, powoli staje się rzadkością. Nasze możliwości już na starcie są ograniczone, a wyobrażenia o naszej idealnej działce powinniśmy sprowadzić na ziemię. Jak ułatwić sobie to wyzwanie? Na czym powinieneś się skupić? Podpowiemy Ci na co zwracać uwagę!

 • Trendy w projektach domów na rok 2021
  10.02.2021

  Trendy w projektach domów na rok 2021

  2020 rok zamknęliśmy w duchu wielkiego powrotu do budowania domów. Własna, funkcjonalna przestrzeń ze swobodnym dostępem do ogrodu okazała się nieoceniona w czasach pandemii i wymuszonej izolacji. Dlatego rok 2021 zaczynamy od analizy trendów architektonicznych i oczekiwań przyszłych Inwestorów. Sprawdzamy, czy zmiany w sytuacji społecznej wpłynęły na ich wybory. Zastanawiamy się, jakie projekty domów będą cieszyć się największym zainteresowaniem w 2021 roku oraz jakie rozwiązania będą najchętniej poszukiwane przez Inwestorów? Zapraszamy do artykułu przygotowanego specjalnie dla Państwa przez naszych ekspertów, w którym omówimy przewodnie trendy w projektach domów na rok 2021.

 • Jak przygotować się do budowy domu? – Krótki poradnik dla Inwestora
  14.09.2020

  Jak przygotować się do budowy domu? – Krótki poradnik dla Inwestora

  Budowa wymarzonego domu to duże przedsięwzięcie zarówno finansowe, jak i logistyczne wymagające zaangażowania i niejednokrotnie determinacji Inwestorów. Wiele pytań, które otrzymujemy od naszych klientów, skłoniło nas do przygotowania tego poradnika. Wyjaśniamy w nim, jak krok po kroku przygotować się do budowy własnego domu i dlaczego, zanim wybierzecie Państwo konkretny projekt z naszej bazy, warto zadbać jeszcze o kilka kwestii.

Showing 1 to 12 of 27 (3 Pages)