Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ciekawymi artykułami, które przygotowują nasi projektanci – fachowcy w swojej branży. W tekstach poruszamy zagadnienia związane z prawem budowlanym, informujemy o ciekawych rozwiązaniach architektonicznych oraz najnowszych trendach w budownictwie. Udzielamy również praktycznych porad, czym się kierować przy wyborze projektu domu – na co zwrócić szczególną uwagę, jak znaleźć rzetelnego podwykonawcę oraz jak dostosować projekt nieruchomości do indywidualnych potrzeb.

Dzielimy się również z Państwem naszą wiedzą o tym jaki metraż, rozkład pomieszczeń podstawowych i dodatkowych oraz ilu stanowiskowy garaż dobrać do potrzeb przyszłych mieszkańców domów. W artykułach znajdziecie Państwo także porady praktyczne z zakresu urządzania wnętrz, a także procesu uzyskania pozwolenia na budowę, wyboru ekipy budowlanej, kosztów budowy domu, montażu instalacji technicznych oraz postępowania przy odbiorze domu.

Jeśli po przeczytaniu artkuły, będziecie Państwo mieli dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie kwestie i pomożemy wybrać projekt, który spełni Państwa oczekiwania.

 • 5 projektów, które są najpopularniejsze wśród naszych klientów na początku 2022 roku
  28.03.2022

  5 projektów, które są najpopularniejsze wśród naszych klientów na początku 2022 roku

  Rok 2022 w branży architektonicznej i budowlanej rozpoczął się dość burzliwie. Podwyżki stóp procentowych, zmiany w prawie budowlanym dopuszczające budowę domów do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia – czy to wszystko wpłynęło na inwestycje? W styczniu nasi klienci zakupili wiele projektów domów. To sugeruje, że nie zwalniają Państwo budowlanego tempa i chcecie realizować swoje marzenia bez względu na okoliczności. Chętnie w tym pomagamy, dlatego przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych projektów HouseCollection, które cieszyły się największą popularnością na początku tego roku.

 • Budowa tarasu – jak zrobić to zgodnie z prawem i aktualnymi trendami?
  21.03.2022

  Budowa tarasu – jak zrobić to zgodnie z prawem i aktualnymi trendami?

  Wiele osób uważa, że dom bez tarasu nie jest pełnowartościowy. Tę opinię zdają się podzielać nasi klienci, którzy szczególnie duże zainteresowanie okazują projektom przewidującym strefy do wypoczynku zewnętrznego. Zdarza się jednak, że już wybudowali Państwo dom i z różnych względów – czasowych, finansowych – zrezygnowali Państwo z tarasu. Czy w przyszłości można to naprawić? Okazuje się, że tak, bo dobudowa tarasu nie jest niemożliwa i nie ingeruje zanadto w budynek. Niemniej jednak wymaga przestrzegania pewnych zasad. Z tego artykułu dowiedzą się Państwo: Jakie wymogi formalne trzeba spełnić, aby móc dobudować taras do istniejącego budynku? Jak dopasować taras (styl, wielkość, kształt) do swojego domu oraz parceli? Z jakimi czynnościami wiąże się dobudowa tarasu do istniejącego budynku?   Zapraszamy! A jeśli dopiero są Państwo na etapie wybierania projektu swojego przyszłego domu, to serdecznie polecamy zapoznanie się z propozycjami projektantów HouseCollection z kategorii „projekty domów z tarasami”. Dla tych, którzy preferują wypoczywać od frontu, mamy przygotowane projekty domów z werandami – również warto je obejrzeć w ramach inspiracji.

 • Budowa domu z częścią usługową. Najciekawsze projekty dla przedsiębiorców
  21.03.2022

  Budowa domu z częścią usługową. Najciekawsze projekty dla przedsiębiorców

  Dom to miejsce, w którym toczy się życie. Czasem jest to nie tylko życie prywatne, ale też zawodowe. Jeżeli wykonują Państwo pracę, która wymaga posiadania własnego gabinetu czy warsztatu, to zapewne zastanawiacie się nad możliwością wydzielenia pomieszczeń do prowadzenia działalności. Taka forma jest wygodniejsza i tańsza, niż gdyby musieli Państwo wynajmować lokal i dojeżdżać do niego każdego dnia. Nic dziwnego, że tak dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w dobie pracy zdalnej, zaczęły cieszyć się projekty domów z częściami usługowymi. W HouseCollection przedsiębiorcy, którzy chcą umiejętnie łączyć życie zawodowe z osobistym na pewno znajdą wiele inspirujących pomysłów.

 • Projekty domów do 70m2 - te domy wybudują Państwo bez pozwolenia
  05.01.2022

  Projekty domów do 70m2 - te domy wybudują Państwo bez pozwolenia

  Zainteresowała Państwa możliwość wybudowania domu o powierzchni do 70 m2 bez pozwolenia? W 2022 roku faktycznie pojawi się taka opcja dla inwestorów, którym zależy na przyspieszeniu procesu budowy i uproszczeniu go do minimum. Jednak projekty HouseCollection są stworzone nie tylko dla tych z Państwa, którzy chcą budować bez dziennika i kierownika budowy. Są odpowiednie dla wszystkich szukających ekonomicznej alternatywy dla mieszkania w bloku, a także dla posiadaczy mniejszych działek i dysponujących  niższym budżetem. Oto propozycje, które na pewno przypadną Wam do gustu – pod względem estetyki oraz funkcjonalności.

 • Najnowsze trendy w budownictwie. Co będzie modne w 2022 roku?
  06.12.2021

  Najnowsze trendy w budownictwie. Co będzie modne w 2022 roku?

  Dom budują Państwo teraz, jednak będziecie z niego korzystać przez lata. Przy wyborze projektu trzeba zatem uwzględnić obecne i przyszłe potrzeby rodziny, a także skonfrontować je z tym, co będzie modne. W 2022 roku utrzyma się trend budowania domów otwartych, przestronnych i energooszczędnych. Dużo osób zrezygnuje ze skomplikowanych brył na rzecz prostych i urządzi je tak, aby oferowały nie tylko przestrzeń do życia czy wypoczynku, ale też nauki i pracy zdalnej.  Projektanci HouseCollection dynamicznie reagują na najnowsze trendy architektoniczne i wnętrzarskie. Naszym celem jest tworzenie projektów domów, które są atrakcyjne dzisiaj i pozostają funkcjonalne na lata. Przybliżamy Państwu rozwiązania warte rozważenia, jeśli planujecie budowę domu w 2022 roku. 

 • Jak DOBRZE wybrać projekt domu? Nie popełniaj tych błędów!
  02.02.2022

  Jak DOBRZE wybrać projekt domu? Nie popełniaj tych błędów!

  Wybór odpowiedniego projektu domu potrafi wpędzić każdego inwestora w zawrót głowy. Ogromna dostępność przeróżnych gotowych projektów na wielu stronach internetowych, kuszące rabaty i okazje cenowe mogą sprawić, że okaże się on najtrudniejszym etapem podczas realizacji twojego marzenia. Jak znaleźć ten jedyny projekt? Jak sprawdzić czy ilość pomieszczeń  będzie odpowiednia oraz skąd mieć pewność, że dom będzie dobrze dobrany do naszej działki? Unikaj kilku podstawowych błędów!

 • Dlaczego warto wybudować dom z płaskim dachem?
  31.01.2022

  Dlaczego warto wybudować dom z płaskim dachem?

  Marzą Państwo o wybudowaniu nowoczesnego domu? Obecnie niezwykle popularne są bryły z płaskim dachem. Nie wszyscy inwestorzy patrzą na nie przychylnym okiem. Wątpliwości wzbudza stylistyka i jakość wykonania, która w naszym kraju nadal bywa kojarzona z architekturą okresu PRL-u. Tymczasem okazuje się, że zarówno design, jak i funkcjonalność, a nawet cena takich konstrukcji może pozytywnie zaskoczyć. Przybliżymy Państwu, dlaczego tego typu domy są warte rozważenia.

 • Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia - możliwości i ograniczenia wynikające z nowej ustawy
  05.01.2022

  Budowa domu do 70 m2 bez pozwolenia - możliwości i ograniczenia wynikające z nowej ustawy

  Budowa domu do tej pory kojarzyła się Państwu z wieloma formalnościami i czasochłonną dokumentacją? Od 2022 roku spojrzenie na całą procedurę może się zdecydowanie zmienić. Wszystko z uwagi na zmiany w prawie budowlanym, jakie przegłosował rząd. W ramach programu Polski Ład będą Państwo mogli wybudować swój wymarzony dom w krótkim czasie – bez kierownika i dziennika budowy oraz bez pozwolenia. Dotyczy to budynków o powierzchni maksymalnej 70 m2. W naszej ofercie już teraz znajdziecie Państwo wiele ciekawych projektów małych domków o ogromnym potencjale.

 • Projekt domu z piwnicą i spiżarnią. Dodatkowa przestrzeń czy zbędny wydatek?
  06.12.2021

  Projekt domu z piwnicą i spiżarnią. Dodatkowa przestrzeń czy zbędny wydatek?

  Dom budują Państwo z myślą o tym, aby sobie i swoim bliskim zapewnić wygodną przestrzeń. Wiele osób deklaruje, że priorytetem jest dla nich funkcjonalność oraz miejsce do przechowywania. To sprawia, że do łask wracają piwnice, a spiżarnie czy pomieszczenia gospodarcze są nieodłącznym elementem niemal każdego projektu. Dzisiaj składuje się w nich nie tylko weki na zimę czy montuje piece, ale też aranżuje biura, sale do ćwiczeń i zabaw.

 • Jak usytuować dom względem stron świata? 3 najważniejsze aspekty
  09.11.2021

  Jak usytuować dom względem stron świata? 3 najważniejsze aspekty

  Z czym kojarzy się Państwu piękny dom? Jeżeli myśląc o przytulnym wnętrzu, widzicie skąpany w świetle salon, ciepłą kuchnię i promienie słońca wpadające do sypialni, to znaczy, że ważna jest dla Was orientacja budynku względem stron świata. Od tego, jak zostanie posadowiona nieruchomość, zależy nie tylko komfort Wasz i Waszej rodziny, ale też mikroklimat panujący w pomieszczeniach. 

 • Nowoczesna stodoła czy klasyczny dom parterowy? Rozwiewamy najczęstsze dylematy
  09.11.2021

  Nowoczesna stodoła czy klasyczny dom parterowy? Rozwiewamy najczęstsze dylematy

  Osoby, które decydują się na budowę domu parterowego, mają do wyboru wiele interesujących projektów. Wśród najmodniejszych obecnie brył są stodoły – proste domy o bardzo przemyślanym układzie, w których nasi architekci wyraźnie rozdzielili strefę dzienną od nocnej dla zapewniania domownikom maksymalnego komfortu i poczucia prywatności. Jak domy typu stodoła wypadają w porównaniu z klasycznymi domami parterowymi? Wyjaśniamy poniżej!

 • Dom parterowy, piętrowy, a może nieruchomość z poddaszem? Jaki projekt domu wybrać, by mieszkać komfortowo?
  17.09.2021

  Dom parterowy, piętrowy, a może nieruchomość z poddaszem? Jaki projekt domu wybrać, by mieszkać komfortowo?

  Dla wielu osób budowa własnego domu to spełnienie marzeń. Okazuje się jednak, że o ile łatwo wyobrazić sobie piękne wnętrza i siebie na tle eleganckich drzwi wejściowych, o tyle trudniejsze może okazać się zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Wyzwania zaczynają się już na etapie projektu, gdy architekt zadaje konkretne pytania dotyczące funkcjonalności, a przede wszystkim liczby kondygnacji w domu. Opracowaliśmy krótki poradnik, w którym omawiamy zalety i wady domów parterowych, piętrowych, a także nieruchomości z poddaszem. Podpowiadamy również, które rozwiązanie możecie Państwo wybrać, by mieszkać komfortowo!

Showing 1 to 12 of 39 (4 Pages)