Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ciekawymi artykułami, które przygotowują nasi projektanci – fachowcy w swojej branży. W tekstach poruszamy zagadnienia związane z prawem budowlanym, informujemy o ciekawych rozwiązaniach architektonicznych oraz najnowszych trendach w budownictwie. Udzielamy również praktycznych porad, czym się kierować przy wyborze projektu domu – na co zwrócić szczególną uwagę, jak znaleźć rzetelnego podwykonawcę oraz jak dostosować projekt nieruchomości do indywidualnych potrzeb.

Dzielimy się również z Państwem naszą wiedzą o tym jaki metraż, rozkład pomieszczeń podstawowych i dodatkowych oraz ilu stanowiskowy garaż dobrać do potrzeb przyszłych mieszkańców domów. W artykułach znajdziecie Państwo także porady praktyczne z zakresu urządzania wnętrz, a także procesu uzyskania pozwolenia na budowę, wyboru ekipy budowlanej, kosztów budowy domu, montażu instalacji technicznych oraz postępowania przy odbiorze domu.

Jeśli po przeczytaniu artkuły, będziecie Państwo mieli dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie kwestie i pomożemy wybrać projekt, który spełni Państwa oczekiwania.

 • Krótki poradnik jak poruszać się po stronie HouseCollection
  21.02.2020

  Krótki poradnik jak poruszać się po stronie HouseCollection

  Przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesną i intuicyjną stronę internetową, na której znajdziecie bazę projektów domów w różnych stylach. Nasza oferta jest skierowana do polskich Inwestorów, którzy szukają alternatywy dla mieszkania w bloku i chcą zainwestować środki w budowę własnego domu. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po stronie HouseCollection, abyście mogli Państwo wygodnie korzystać z filtrów wyszukiwania i szybko znaleźć wymarzony projekt przyszłego domu.

 • Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?
  26.02.2020

  Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

  Budowa własnego domu to poważne przedsięwzięcie. Dlatego inwestorzy korzystają z usług doświadczonych specjalistów: architektów, konstruktorów, projektantów wnętrz, a także ekip remontowych. Na etapie planowania domu marzeń coraz większą popularność zyskuje rozwiązanie proponowane między innymi przez  HouseCollection, czyli zakup gotowego projektu domu. Jeśli wahacie się Państwo pomiędzy indywidualną koncepcją a gotowym rozwiązaniem, wyjaśniamy, dlaczego i w jakich sytuacjach warto wybrać gotowy projekt domu.

 • Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami - czy warto?
  01.04.2020

  Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami - czy warto?

  Duże przeszklenia są od kilku lat bardzo modnym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych. Ich zwolennicy zachwycają się pięknymi widokami i dużą ilością naturalnego światła w pomieszczeniach. Sceptycy narzekają na możliwe straty ciepła. Podobają się Państwu duże, przeszkolone elewacje? Zastanawiacie się, czy taki dom spełni Wasze oczekiwania? Podpowiadamy, czy warto zdecydować się na projekt nowoczesnego domu z dużymi przeszkleniami.

 • Dom dla dużej rodziny - na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesny projekt?
  02.04.2020

  Dom dla dużej rodziny - na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesny projekt?

  Zbudowanie komfortowego domu dla dużej rodziny to poważne przedsięwzięcie. Warto zacząć od wyboru funkcjonalnego projektu. Szukając odpowiedniej propozycji, trzeba wziąć pod uwagę, że relacje i potrzeby członków rodziny będą ulegały na przestrzeni lat dynamicznym zmianom. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, a na etapie ustawiania kryteriów wyszukiwania, polecamy Państwu ustalić kilka najważniejszych kwestii

 • Dom tani w budowie dla dużej rodziny – czy to możliwe? O czym warto pamiętać na każdym etapie realizacji projektu?
  08.05.2020

  Dom tani w budowie dla dużej rodziny – czy to możliwe? O czym warto pamiętać na każdym etapie realizacji projektu?

  Zamieszkanie w niezależnym domu z ogrodem to bardzo dobre rozwiązanie dla dużej rodziny z dziećmi. Jak wynika z naszych obserwacji, potencjalni inwestorzy, którzy mają taką potrzebę, często rezygnują z wybudowania własnej nieruchomości. Czynnikiem mającym decydujący wpływ na podjęcie takiej decyzji, są koszty inwestycji. Podpowiadamy, czy można tanio zbudować dom dla dużej rodziny i na co zwrócić uwagę etapie wyboru projektu i budowy nieruchomości.

Showing 1 to 5 of 5 (1 Page)