Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ciekawymi artykułami, które przygotowują nasi projektanci – fachowcy w swojej branży. W tekstach poruszamy zagadnienia związane z prawem budowlanym, informujemy o ciekawych rozwiązaniach architektonicznych oraz najnowszych trendach w budownictwie. Udzielamy również praktycznych porad, czym się kierować przy wyborze projektu domu – na co zwrócić szczególną uwagę, jak znaleźć rzetelnego podwykonawcę oraz jak dostosować projekt nieruchomości do indywidualnych potrzeb.

Dzielimy się również z Państwem naszą wiedzą o tym jaki metraż, rozkład pomieszczeń podstawowych i dodatkowych oraz ilu stanowiskowy garaż dobrać do potrzeb przyszłych mieszkańców domów. W artykułach znajdziecie Państwo także porady praktyczne z zakresu urządzania wnętrz, a także procesu uzyskania pozwolenia na budowę, wyboru ekipy budowlanej, kosztów budowy domu, montażu instalacji technicznych oraz postępowania przy odbiorze domu.

Jeśli po przeczytaniu artkuły, będziecie Państwo mieli dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie kwestie i pomożemy wybrać projekt, który spełni Państwa oczekiwania.

 • Rezydencja pod miastem: projekty dużych domów 180 m2 i więcej
  02.10.2020

  Rezydencja pod miastem: projekty dużych domów 180 m2 i więcej

  Współczesne rezydencje nawiązują wielkością i często również wyglądem do tradycyjnych szlacheckich dworków, którym zawdzięczają swoją nazwę. Te duże, komfortowe domy ulokowane na rozległych, podmiejskich parcelach cieszą się rosnącym zainteresowaniem Inwestorów. Czym wyróżniają się współczesne rezydencje? Jakie projekty dużych domów 180 m2 i więcej czekają na Państwa w bazie HouseCollection? 

 • Jak przygotować się do budowy domu? – Krótki poradnik dla Inwestora
  14.09.2020

  Jak przygotować się do budowy domu? – Krótki poradnik dla Inwestora

  Budowa wymarzonego domu to duże przedsięwzięcie zarówno finansowe, jak i logistyczne wymagające zaangażowania i niejednokrotnie determinacji Inwestorów. Wiele pytań, które otrzymujemy od naszych klientów, skłoniło nas do przygotowania tego poradnika. Wyjaśniamy w nim, jak krok po kroku przygotować się do budowy własnego domu i dlaczego, zanim wybierzecie Państwo konkretny projekt z naszej bazy, warto zadbać jeszcze o kilka kwestii.

 • Projekty nowoczesnych domów – dlaczego są tak popularne?
  13.08.2020

  Projekty nowoczesnych domów – dlaczego są tak popularne?

  Domy nowoczesne cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem współczesnych Inwestorów. Wielu naszych klientów ogląda wyłącznie projekty w tym stylu. Co sprawia, że Inwestorzy kierują wzrok w stronę projektów domów nowoczesnych? Czy robią to dlatego, że te budynki współgrają z szybkim tempem codziennego życia i wyróżniają się na tle innych projektów funkcjonalnym wnętrzem i prostą bryłą? Specjaliści z HouseCollection przygotowali odpowiedź na pytanie, dlaczego projekty domów nowoczesnych cieszą się dużą popularnością.

 • Pompa ciepła z wentylacją mechaniczną w Twoim nowym domu – czy to się opłaca?
  28.07.2020

  Pompa ciepła z wentylacją mechaniczną w Twoim nowym domu – czy to się opłaca?

  W HouseCollection obserwujemy, jak rośnie świadomość finansowa i ekologiczna Inwestorów, a moda na podejmowanie aktywnych działań pro środowiskowych ma realny wpływ na ich zainteresowanie alternatywnymi systemami ogrzewania. Chcecie Państwo wybudować dom, który będzie ekologiczny i jednocześnie relatywnie tani w eksploatacji? Wyjaśniamy, czy takie rozwiązanie jak pompa ciepła, będzie opłacalne.

 • Dlaczego warto wybrać projekt domu z dachem prefabrykowanym?
  15.07.2020

  Dlaczego warto wybrać projekt domu z dachem prefabrykowanym?

  Rosnące ceny mieszkań w miastach mają realny wpływ na wzrost ilości inwestycji budowlanych na przedmieściach. Wielu potencjalnych inwestorów napotyka jednak na bariery związane z ceną i czasem budowy. Branża architektoniczna i budowlana jednak nie śpią i dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możecie Państwo obniżyć koszty postawienia domu i jednocześnie skrócić czas jego budowy. Jedną z technologii, która zasługuje na Państwa uwagę, są domy z dachem prefabrykowanym. Wyjaśniamy, dlaczego wybór takiego projektu to dobre rozwiązanie. 

 • Dom z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością - to możliwe!
  17.06.2020

  Dom z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością - to możliwe!

  Niezależna nieruchomość to doskonały wybór dla osób z niepełnosprawnością, które pracują w domu i potrzebują własnej przestrzeni. Co więcej, możliwość swobodnego korzystania z tarasu i ogrodu sprawia, że dom staje się azylem, a codzienne przebywanie w nim – komfortem. Wyjaśniamy, na co powinniście Państwo zwrócić uwagę, by wybudować dom, który spełni potrzeby osób z dysfunkcjami ruchowymi.  

 • Dom tani w budowie dla dużej rodziny – czy to możliwe? O czym warto pamiętać na każdym etapie realizacji projektu?
  08.05.2020

  Dom tani w budowie dla dużej rodziny – czy to możliwe? O czym warto pamiętać na każdym etapie realizacji projektu?

  Zamieszkanie w niezależnym domu z ogrodem to bardzo dobre rozwiązanie dla dużej rodziny z dziećmi. Jak wynika z naszych obserwacji, potencjalni inwestorzy, którzy mają taką potrzebę, często rezygnują z wybudowania własnej nieruchomości. Czynnikiem mającym decydujący wpływ na podjęcie takiej decyzji, są koszty inwestycji. Podpowiadamy, czy można tanio zbudować dom dla dużej rodziny i na co zwrócić uwagę etapie wyboru projektu i budowy nieruchomości.

 • Dom dla dużej rodziny - na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesny projekt?
  02.04.2020

  Dom dla dużej rodziny - na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesny projekt?

  Zbudowanie komfortowego domu dla dużej rodziny to poważne przedsięwzięcie. Warto zacząć od wyboru funkcjonalnego projektu. Szukając odpowiedniej propozycji, trzeba wziąć pod uwagę, że relacje i potrzeby członków rodziny będą ulegały na przestrzeni lat dynamicznym zmianom. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, a na etapie ustawiania kryteriów wyszukiwania, polecamy Państwu ustalić kilka najważniejszych kwestii

 • Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami - czy warto?
  01.04.2020

  Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami - czy warto?

  Duże przeszklenia są od kilku lat bardzo modnym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych. Ich zwolennicy zachwycają się pięknymi widokami i dużą ilością naturalnego światła w pomieszczeniach. Sceptycy narzekają na możliwe straty ciepła. Podobają się Państwu duże, przeszkolone elewacje? Zastanawiacie się, czy taki dom spełni Wasze oczekiwania? Podpowiadamy, czy warto zdecydować się na projekt nowoczesnego domu z dużymi przeszkleniami.

 • Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?
  26.02.2020

  Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

  Budowa własnego domu to poważne przedsięwzięcie. Dlatego inwestorzy korzystają z usług doświadczonych specjalistów: architektów, konstruktorów, projektantów wnętrz, a także ekip remontowych. Na etapie planowania domu marzeń coraz większą popularność zyskuje rozwiązanie proponowane między innymi przez  HouseCollection, czyli zakup gotowego projektu domu. Jeśli wahacie się Państwo pomiędzy indywidualną koncepcją a gotowym rozwiązaniem, wyjaśniamy, dlaczego i w jakich sytuacjach warto wybrać gotowy projekt domu.

 • Krótki poradnik jak poruszać się po stronie HouseCollection
  21.02.2020

  Krótki poradnik jak poruszać się po stronie HouseCollection

  Przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesną i intuicyjną stronę internetową, na której znajdziecie bazę projektów domów w różnych stylach. Nasza oferta jest skierowana do polskich Inwestorów, którzy szukają alternatywy dla mieszkania w bloku i chcą zainwestować środki w budowę własnego domu. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po stronie HouseCollection, abyście mogli Państwo wygodnie korzystać z filtrów wyszukiwania i szybko znaleźć wymarzony projekt przyszłego domu.

Showing 1 to 11 of 11 (1 Page)