Filtruj według

Typ

Typ

Dach

Dach

Funkcjonalność

Funkcjonalność

Liczba łazienek(w tym WC)

Liczba łazienek(w tym WC)

Cena

Cena

  • 2 549,00 zł - 2 550,00 zł

Projekty domów do 70m2 powierzchni zabudowy

Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy

Baza domów HouseCollection już wkrótce powiększy się o nowe propozycje projektów domów do 70 m2 powierzchni zabudowy. Zachęcamy Państwa do śledzenia na bieżąco naszej strony internetowej. Jesteśmy przekonani, że wśród przygotowanych propozycji znajdziecie Państwo swój dom marzeń. 

Aktywne filtry

Projekt domu 70m2 powierzchni zabudowy idealne rozwiązanie dla rodziny

Jeśli chcecie Państwo mieszkać we własnym domu z ogródkiem, wybór nieruchomości do 70 m2 zabudowy to strzał w dziesiątkę! Taki dom spełni oczekiwania rodziny 2+1, będzie również idealny dla singli, par, które nie planują dzieci, oraz dla seniorów. Nasi architekci przygotowali projekty, które wyróżniają się funkcjonalnością i optymalnym rozkładem pomieszczeń. Jesteśmy pewni, że wszystkie Państwa oczekiwania spełni dom 70 m2. Parterowy budynek pozwoli cieszyć się życiem rodzinnym oraz całorocznym dostępem do własnego ogrodu. Atutem takiej nieruchomości jest bezpieczne wyjście na taras prosto z salonu. Dzięki niemu możecie Państwo sprawować pieczę nad swoimi pociechami, gdy bawią się w ogrodzie. Co więcej, w domu parterowym wszystkie sypialnie są umieszczone na jednej kondygnacji w niewielkiej odległości od siebie, tworząc komfortową strefę nocną. To oznacza, że jako rodzice będziecie Państwo zawsze blisko swoich dzieci, również w nocy, gdy maluszki mogą potrzebować więcej wsparcia. Przygotowaliśmy różnorodne propozycje, abyście mogli Państwo spośród dostępnych opcji wybrać ten projekt, który spełni uwarunkowania wynikające z Warunków Zabudowy, czy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jesteśmy pewni, że dom parterowy 70 m2, który wybierzecie Państwo z bazy HouseCollection, będzie urzeczywistnieniem Waszych marzeń.

Dom parterowy 70 m2 – funkcjonalność i estetyka

Pracując nad naszymi projektami, staramy się, by odzwierciedlały one aktualne trendy w budownictwie i spełniały oczekiwania Inwestorów. Dlatego kładziemy nacisk zarówno na funkcjonalność wnętrz, jak i estetykę budynku. Zależy nam, aby wybrany przez Państwa dom parterowy 70 m2 świetnie się prezentował i stanowił ozdobę działki. Wiemy, że współczesny Inwestor chce komfortowo mieszkać i w pełni korzystać z potencjału domu, a także zależy mu, by budynek dobrze wyglądał na zdjęciach i robił wrażenie na gościach. W HouseCollection przykładamy również dużą wagę do funkcjonalności. Niezależnie od metrażu dom powinien spełniać oczekiwania jego mieszkańców. Dlatego każdy projekt domu 70 m2 jest podzielony na dwie strefy: dzienną i nocną. Cześć dzienną – centrum życia domowego tworzy salon z wyjściem na taras połączony z jadalnią i otwartą kuchnią, a część wypoczynkową – dwie niezależne sypialnie. Wszystkie nasze domy są wyposażone w przestronną łazienkę, a niektóre projekty mają również osobne WC. To rozwiązanie na pewno przypadnie Państwu do gustu, jeśli często organizujecie spotkania towarzyskie. Podział domu na dwie niezależne strefy pozwala na komfortowy wypoczynek oraz wspólne spędzanie czasu. Jeśli jesteście Państwo rodziną 2+1 wolny pokój będziecie mogli zaadaptować do potrzeb Waszego dziecka. Pary mogą urządzić w dodatkowym pomieszczeniu gabinet, bibliotekę, czy domowe studio sportowe. Optymalny rozkład pomieszczeń sprawia, że dom do 70 m2 jest bardziej opłacalną inwestycją niż zakup mieszkania o podobnym metrażu. Starannie zaaranżowane wnętrze pozwoli Państwu czerpać pełnię korzyści z przebywania we własnym domu, a intuicyjny podział na strefy cieszyć się komfortem zarówno w dzień, jak i w nocy. Co więcej, jeśli marzycie Państwo o własnym ogrodzie, strefie wypoczynkowej lub placu zabaw na świeżym powietrzu, polecamy wybór większej działki. Co wcale nie oznacza, że niewielki dom nie będzie dobrze prezentował się na małej, miejskiej działce.

Projekt domu 70 m2 najlepszy na małą działkę

Niewielka nieruchomość będzie doskonale prezentowała się na małej parceli. Jeśli dysponujecie Państwo działką w dogodnej lokalizacji, jednak jej metraż nie pozwala na postawienie wymarzonej wilii, zachęcamy do zapoznania się z projektami niewielkich domów. Często okazuje się, że działki, które są jednocześnie doskonale skomunikowane z centrum miasta i położone na zacisznym terenie, to parcele o niewielkim metrażu. Chcąc stworzyć komfortowe warunki do życia dla wszystkich – w tym również najmłodszych domowników, którzy zaczynają powoli usamodzielniać się i zdobywać niezależność, warto przy wyborze działki wziąć pod uwagę tak ważny czynnik, jakim jest lokalizacja.

Inwestorzy, którzy mogą pozwolić sobie na wybór parceli na przedmieściach metropolii, zyskują życie z dala od miejskiego zgiełku, z własnym niewielkim ogródkiem – to idealne warunki, by wypocząć i naładować baterie. Co więcej, koszty budowy małego domu są niższe niż w przypadku dużej nieruchomości, a jeśli na przestrzeni lat zmienią się Państwa potrzeby, szybko sprzedacie niewielki dom i będziecie mogli przystąpić do realizacji poważniejszych inwestycji.

Dom bez zbędnych formalności? To możliwe!

W ramach rządkowego programu „Nowy Ład” („Polski Ład”) planowane są udogodnienia dla Inwestorów, którzy wybiorą projekt domu 70m2 powierzchni zabudowy. Decydując się na budowę, jeśli założenia programu wejdą w życie, będziecie Państwo mogli liczyć na uproszczenie procedur – to świetna wiadomość! Dzięki ograniczeniu formalności zorganizowanie budowy stanie się łatwiejsze, a czas realizacji inwestycji powinien ulec skróceniu. Co więcej, zaoszczędzicie Państwo również środki, które będziecie mogli przeznaczyć na budowę lub wyposażenie przyszłego domu.

„Nowy Ład” to program, który składa się z V filarów. Jeden z nich obejmuje gospodarkę mieszkaniową, umożliwiając mieszkanie bez wkładu własnego oraz i budowę domu do 70 m2 bez formalności. Rząd w ramach prac nad V filarem zaplanował pomoc państwa dla osób, które planują kupić swoje pierwsze mieszkanie z rynku pierwotnego, wtórnego lub społecznego w postaci zwiększenia dostępności do finansowania, oraz realne wsparcie finansowe w kwocie maksymalnie 100 tysięcy złotych dla osób biorących kredyt oraz do 160 tysięcy złotych dla osób, które planują skorzystać z budownictwa społecznego lub dla rodzin wielodzietnych. Wielkość wsparcia w tym drugim przypadku uzależniona jest od wielkości rodziny. Dodatkowo, uproszczone zostaną procedury związane z budową własnego, małego domu – będzie Państwo mogli wybudować dom bez pozwolenia 70 m2.

Jakie procedury zostaną uproszczone?

Jeśli V filar „Nowego Ładu” wejdzie w życie w proponowanym brzmieniu, będziecie Państwo mogli wybudować dom do 70 m2 powierzchni zabudowy bez pozwolenia na budowę, a także bez konieczności zatrudniania kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Dom będzie budowany na zgłoszenie. Ostateczne zasady programu zostaną podane do publicznej wiadomości po jego uchwaleniu przez Radę Ministrów.

Bez formalności – dom 70 m2 parterowy?

W obecnych zapisach programu „Nowy Ład” nie zostało jeszcze sprecyzowane, jakie nieruchomości zostaną zakwalifikowane do programu. Najważniejszą kwestią jest, czy zostanie wprowadzone ograniczenie dotyczące ilości kondygnacji w budynku. Jeśli nie, będziecie mogli Państwo wybrać projekt domu 70 m2 powierzchni zabudowy z poddaszem użytkowym lub piętrowy. Takie rozwiązanie sprawi, że Państwa nieruchomość będzie miała ponad 90 m2 powierzchni użytkowej. Warto pamiętać, że jest to optymalny metraż również dla rodziny 2+2! Małe domy wyróżniają się przede wszystkim niewielkimi kosztami budowy, więc ich postawienie jest w zasięgu wielu inwestorów. W HouseCollection na bieżąco śledzimy zmiany w przepisach, dlatego już dzisiaj dodajemy do naszej bazy kategorię, w której znajdzie Państwo nowoczesne projekty domów bez pozwolenia, które spełnią oczekiwania całej Waszej rodziny.

Obecnie wiemy już, że dom jest zgodny z założeniami programu „Nowy Ład” również wtedy, gdy w jego powierzchnię użytkową zostanie wliczona część poddasza oraz taras – taka nieruchomość może mieć nawet 90 m2 powierzchni zabudowy! To doskonała informacja dla tych Inwestorów, którym zależało, by ich niewielki dom miał dwie kondygnacje. Polecamy Państwu projekty domów Sepia i Siena, w których na poddaszu znajdują się dwa dodatkowe pokoje i przestronna garderoba, czyli strefa nocna. 

Dom bez pozwolenia 70 m2 – projekty w HouseCollection

Przygotowaliśmy dla Państwa zupełnie nowe propozycje projektów domów do 70 m2 powierzchni użytkowej, które mają spełnić założenia programu rządowego „Nowy Ład”. Jesteśmy przekonani, że wśród dostępnych opcji, znajdziecie Państwo rozwiązanie zgodne z Waszymi potrzebami. Chcemy przekonać przyszłych Inwestorów, że małe domy mogą być funkcjonalne, a mieszkanie na 70 m2 naprawdę komfortowe. Zachęcamy Państwa do śledzenia nowości na naszej stronie internetowej oraz do zapisania się do naszego newslettera – będziemy informować na bieżąco o przygotowywanych projektach w ramach programu „Nowy Ład”.