Po co wprowadzać zmiany w projekcie?

Wybraliście już Państwo projekt wymarzonego domu z bazy projektów HouseCollection i otrzymaliście kompletną dokumentację. Nadszedł moment na wykonanie adaptacji projektu. Polega ona na dostosowaniu projektu do konkretnych warunków lokalizacyjnych i wprowadzeniu wybranych zmian w projekcie o ile zachodzi taka konieczność. Więcej na temat adaptacji przeczytacie Państwo w zakładce „Adaptacje”

Jakie zmiany możecie Państwo wprowadzić w projekcie?

Zdajemy sobie sprawę, że czasami będziecie Państwo musieli dostosować nieruchomość do lokalnych warunków gruntowych oraz, że niektóre nasze rozwiązania nie będą w pełni zgodne z Waszymi potrzebami. Dlatego wyrażamy zgodę na wprowadzanie następujących zmian w projektach domów HouseCollection:

·         wykonanie adaptacji fundamentów dostosowanej do lokalnych warunków gruntowych;

·         zmianę układu wewnętrznego pomieszczeń – przesunięcia i likwidacje ścian działowych;

·         zmianę funkcji pomieszczeń;

·         modyfikację instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, CO, elektrycznej;

·         zmianę rodzaju wentylacji,

·         zmianę ilości i lokalizacji kominów;

·         zmianę lokalizacji, ilości i wymiarów otworów okiennych i drzwiowych oraz okien połaciowych;

·         zmianę rodzaju warstw ściennych z zachowaniem niezbędnych parametrów wytrzymałościowych oraz parametrów przenikania ciepła;

·         zmianę materiałów wykończeniowych tj. wstawy posadzki, pokrycia dachowego, izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej,  przy zachowaniu niezbędnych parametrów wytrzymałościowych oraz parametrów przenikania ciepła;

·         zmianę sposobu ogrzewania budynku;

·         zmianę gabarytów tarasów i schodów zewnętrznych;

Możecie Państwo wprowadzić – za udzieloną przez nas indywidualną zgodą – również inne zmiany w projekcie. Zapraszamy na indywidualną konsultację.

Nie jesteście Państwo pewni, czy wybrany projekt będzie pasował do działki oraz czy funkcjonalność powierzchni użytkowej spełnia Państwa oczekiwania? Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół doświadczonych architektów odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Uwaga

Wszystkie zmiany powinny być naniesione na oryginał projektu katalogowego trwałą techniką graficzną w kolorze czerwonym lub dołączone jako aneks do projektu z zachowaniem oryginalnych rysunków i podpisane przez osobą adaptującą posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane.