Decydując się na zakup projektu domu z HouseCollection, otrzymają Państwo cztery egzemplarze pełnowartościowej dokumentacji architektoniczno-budowalnej. 

Nasi projektanci przygotowują dla Państwa wszystkie dokumenty z należytą starannością. Dbają przy tym o najdrobniejsze szczegóły i wysoką jakość dokumentacji po to, by gotowy projekt był czytelny i intuicyjny. 

Na gotowy projekt składają się 4 tomy dokumentacji. 

Tom I

W Tomie I znajdziecie Państwo:

    a) projekt architektoniczny, który zawiera: opis techniczny i rysunki techniczne takie jak rzuty poziome kondygnacji, przekroje, elewacje, 

    b) projekt konstrukcyjny, który zawiera: opis techniczny, rysunki techniczne elementów konstrukcyjnych oraz obliczenia statyczne.

Tom II

W Tomie II znajdziecie Państwo projekt branży sanitarnej, który zawiera: opis techniczny wewnętrznych instalacji oraz rysunki techniczne wszystkich instalacji.

Tom III

W Tomie III znajdziecie Państwo projekt branży elektrycznej, który zawiera: opis techniczny wewnętrznej instalacji elektrycznej, rysunki techniczne oraz schematy rozdzielni elektrycznych.

Każdy projekt HouseCollection zawiera dodatkowo: 

    • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, 

    • pomocnicze zestawienie ilości drewna (w przypadku więźb w technologii tradycyjnej), 

    • instalację odgromową budynku. 

Do każdego gotowego projektu dołączamy również przygotowany przez nas zespół architektów projekt instalacji wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji. Otrzymujecie go Państwo od nas gratis, ponieważ zależy nam, abyście mieli  możliwość wyboru, które rozwiązanie – wentylację grawitacyjną, czy mechaniczną – zastosujecie w swoim domu. W gotowej i kompletnej dokumentacji umieszczamy także zgodę na wprowadzenie zmian w projekcie oraz uprawnienia naszych projektantów wraz z wymaganymi zaświadczeniami.

Przygotowaliśmy dla Państwa również zestaw gadżetów dla początkującego Inwestora: dziennik budowy, teczkę na wszystkie niezbędne dokumenty, a także długopis i smycz z logo HouseCollection. 

Uwaga 

Otrzymujecie Państwo od nas gotowy projekt architektoniczno-budowlany, który jest częścią składową projektu budowlanego załączanego do wniosku o pozwolenie na budowę i złożonego w urzędzie miasta lub w starostwie. Przypominamy, że każdy projekt wymaga adaptacji do określonych warunków lokalizacyjnych oraz do przepisów wynikających  z Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu lub Decyzji o Warunkach Zabudowy. 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w zakładce: Adaptacje. 

Informujemy, że gotowy, oryginalny projekt z pieczątkami na każdym rysunku oraz z hologramem na pierwszej stronie dokumentacji jest przedmiotem Prawa Autorskiego, nie można go zatem kopiować lub rozpowszechniać bez zgody autora oraz wykorzystać to więcej niż do jednej realizacji.

Zmiany w projekcie

Po co wprowadzać zmiany w projekcie?

Wybraliście już Państwo projekt wymarzonego domu z bazy projektów HouseCollection i otrzymaliście kompletną dokumentację. Nadszedł moment na wykonanie adaptacji projektu. Polega ona na dostosowaniu projektu do konkretnych warunków lokalizacyjnych i wprowadzeniu wybranych zmian w projekcie o ile zachodzi taka konieczność. Więcej na temat adaptacji przeczytacie Państwo w zakładce Adaptacje.  

Jakie zmiany możecie Państwo wprowadzić w projekcie? 

Zdajemy sobie sprawę, że czasami będziecie Państwo musieli dostosować nieruchomość do lokalnych warunków gruntowych oraz, że niektóre nasze rozwiązania nie będą w pełni zgodne z Waszymi potrzebami. Dlatego wyrażamy zgodę na wprowadzanie następujących zmian w projektach domów HouseCollection:

    • wykonanie adaptacji fundamentów dostosowanej do lokalnych warunków gruntowych;

    • zmianę układu wewnętrznego pomieszczeń – przesunięcia i likwidacje ścian działowych;

    • zmianę funkcji pomieszczeń;

    • modyfikację instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, CO, elektrycznej;

    • zmianę rodzaju wentylacji,

    • zmianę ilości i lokalizacji kominów;

    • zmianę lokalizacji, ilości i wymiarów otworów okiennych i drzwiowych oraz okien połaciowych;

    • zmianę rodzaju warstw ściennych z zachowaniem niezbędnych parametrów wytrzymałościowych oraz parametrów przenikania ciepła;

    • zmianę materiałów wykończeniowych tj. wstawy posadzki, pokrycia dachowego, izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej,  przy zachowaniu niezbędnych parametrów wytrzymałościowych oraz parametrów przenikania ciepła;

    • zmianę sposobu ogrzewania budynku;

    • zmianę gabarytów tarasów i schodów zewnętrznych;

Możecie Państwo wprowadzić – za udzieloną przez nas indywidualną zgodą – również inne zmiany w projekcie. Zapraszamy na indywidualną konsultację. 

Nie jesteście Państwo pewni, czy wybrany projekt będzie pasował do działki oraz czy funkcjonalność powierzchni użytkowej spełnia Państwa oczekiwania? Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół doświadczonych architektów odpowie na wszystkie Państwa pytania i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Uwaga

Wszystkie zmiany powinny być naniesione na oryginał projektu katalogowego trwałą techniką graficzną w kolorze czerwonym lub dołączone jako aneks do projektu z zachowaniem oryginalnych rysunków i podpisane przez osobą adaptującą posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane.