Filtruj według

Dach

Dach

Funkcjonalność

Funkcjonalność

Projekty domów dla osób z niepełnosprawnością

Domy dla osób niepełnosprawnych w HouseCollection 

Specjalnie dla polskich Inwestorów opracowaliśmy naszą kolekcję projektów domów dla osób z niepełnosprawnością. To innowacyjne rozwiązania na polskim rynku, które są w pełni dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Nasz zespół projektantów połączył nowoczesne bryły z estetycznym i funkcjonalnym wnętrzem. W efekcie otrzymaliśmy piękne i wygodne domy parterowe dla niepełnosprawnych, w których mogą mieszkać osoby z dysfunkcjami ruchowymi. Jesteśmy pewni, że w naszej rozbudowanej kolekcji traficie Państwo na projekt domu bez barier, który spełni Wasze oczekiwania. 

Aktywne filtry

Co wyróżnia nasze projekty domów dla niepełnosprawnych? 

Z myślą o osobach z niepełnosprawnością i ich najbliższych przygotowaliśmy komfortowe domy parterowe z garażem zlokalizowanym w bryle budynku na jednym poziomie z częścią mieszkalną. Nasze propozycje to jednokondygnacyjne nieruchomości pozbawione schodów z wygodnymi podjazdami i rampami pokrytymi materiałem antypoślizgowym. Szerokość pochylni wynosi minimum 1,5 metra, więc wjazd wózkiem do domu lub wyjazd z niego jest bezproblemowy. Projekty domów dla osób niepełnosprawnych w HouseCollection to również szeroki i długi garaż urządzony w taki sposób, by można było wygodnie wsiąść do samochodu. W gotowych domach zalecamy montaż drzwi wejściowych oraz drzwi do wiatrołapu z samozamykaczem. Co więcej, w projektach HouseCollection wszystkie drzwi zarówno wejściowe, jak i pokoje są szerokie – mają minimum 90 cm szerokości (zalecane szerokości w świetle otworu drzwiowego 1,0 m). Jeśli szukacie Państwo kompromisu między budową wygodnego domu z udogodnieniami, a optymalizacją kosztów oferujemy domy szkieletowe dla niepełnosprawnych.

Jaka jest funkcjonalność domu bez barier w HouseCollection?

W bazie HouseCollection znajdziecie Państwo nowoczesne i funkcjonalne propozycje. Nasze projekty domów dla niepełnosprawnych zostały zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach. Szczególną uwagę przykładamy do wystroju wnętrza, od którego zależy komfort osoby z niepełnosprawnością. Zalecamy montaż drzwi wewnętrznych przesuwnych, by skrzydło drzwiowe zajmowało jak najmniej miejsca. W naszych projektach można znaleźć również bezprogowe drzwi balkonowe. Każdy projekt domu dla osób niepełnosprawnych uwzględnia bardzo niskie progi lub ich brak. Projektujemy również szerokie ciągi komunikacyjne – każdy z nich ma minimum 1,50 m. Z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich zalecamy montaż wyłączników oświetlenia na wysokości odpowiadającej Inwestorom. Co więcej, w planowaniu funkcjonalnych wnętrz uwzględniamy odpowiednią wielkość przestrzeni manewrowej, która powinna wynosić we wszystkich pomieszczeniach minimum 1,50 m. 

Funkcjonalne domy dla osób na wózku inwalidzkim – łazienka 

Ważnym miejscem w każdym domu jest łazienka. Projekty domów parterowych dla niepełnosprawnych dostępne w HouseCollection są tak zaplanowane, by pomagać mieszkańcom w codziennym korzystaniu ze sprzętów. We wszystkich pomieszczeniach można zamontować w zależności od indywidualnych potrzeb Inwestora uchwyty i barierki. W naszych projektach uwzględniamy odsuniętą od ściany miskę ustępową, na którą można łatwo się przesiąść i niezabudowaną szafką umywalkę zamontowaną na odpowiedniej wysokości. Nasi architekci dbają, by w łazience było dużo wolnej przestrzeni. Dzięki temu można wygodnie manewrować wózkiem w pomieszczeniu.  Sugerujemy montaż natrysku z odpływem liniowym bez kabiny. Jedną z propozycji  dostępnych w naszej ofercie, którą polecamy Inwestorom, jest projekt domu dla rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. 

Zapraszamy do zapoznania się z kompletną bazą HouseCollection. Na pewno znajdziecie Państwo projekt domu dla osób niepełnosprawnych, który spełni Państwa oczekiwania. Tworzymy wygodne i estetyczne nieruchomości. Jesteśmy do dyspozycji, by odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc wybrać nieruchomość w pełni dostosowaną do Państwa potrzeb.