Dom Westerfod

2 730,00 zł 3 900,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
206,19 m2
Powierzchnia pomocnicza :
56,55 m2
Powierzchnia całkowita :
312,04 m2
Powierzchnia zabudowy :
331,37 m2
Kubatura netto :
845,13 m3
Minimalne wymiary działki :
29,87x29,25 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,90 m
Szerokość budynku :
21,87 m
Długość budynku :
20,25 m
Wysokość budynku :
7,90 m
Powierzchnia :
powyżej 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z gabinetem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 9,43 m2 
1/2 Komunikacja 24,98 m2
1/3 Gabinet 16,97 m2 
1/4 Spiżarnia 7,31 m2 
1/5 Kuchnia 22,36 m2 
1/6 Pokój dzienny z jadalnią  51,27 m2
1/7 Sypialnia 17,59 m2
1/8 Garderoba 7,46 m2
1/9 Łazienka 8,37 m2
1/10 Sypialnia 16,22 m2 
1/11 Sypialnia 15,77 m2 
1/12 Łazienka                                      8,46 m2 
Razem 206,19 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Pom. Techniczno-Gospo. 12,87 m2 
1/14 Garaż 43,68 m2 
Razem 56,55 m2 
Powierzchnia parteru netto 262,74 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Westerfod to nowoczesny dom parterowy o wyjątkowo efektownym designie. Projekt sprawdzi się u osób poszukujących eleganckiej i funkcjonalnej nieruchomości, o jasnym i otwartym na ogród wnętrzu. Stylowe wykończenie elewacji opiera się na połączniu białego tynku z podobnego koloru cegłą. Całość dopełnia stolarka w modnych kolorach. Istotnym punktem projektu jest przestronny, wielopoziomowy taras o zadaszeniu w typie pergoli, która jest w ostatnim czasie najchętniej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem. Nic dziwnego, bowiem sprawdza się zarówno w nieruchomościach o klasycznym, jak i nowoczesnym charakterze. Jest też ciekawym uzupełnieniem prostych brył budynków. Udając się po schodkach do środka nieruchomości, napotykamy ciekawą i komfortowo urządzoną przestrzeń połączoną długim korytarzem. Strefa dzienna domu, która znajduje się po lewej stronie od wejścia (w wariancie podstawowym) to bardzo przestronna, ustawna i doskonale doświetlona powierzchnia. Składa się ona z kuchni, jadalni oraz części wypoczynkowej. Warto zwrócić uwagę na ergonomiczny układ kuchni. Dużym atutem, jest umieszczona w tej części wyspa, pełniąca rolę barku śniadaniowego oraz dodatkowego blatu roboczego. Pani domu, będzie również zadowolona z blisko położonej spiżarni, o pokaźnych rozmiarach (prawie 8m2!). W części jadalnianej oraz w salonie zaprojektowano przesuwne drzwi typu HS, prowadzące na taras o niesamowitym klimacie, który oferuje przytulną przestrzeń do letniego wypoczynku. Blisko wiatrołapu projektanci ulokowali gabinet, dla tych z Państwa, którzy mogą przenieść swoją pracę w domowe zacisze. Udając się ciągiem komunikacyjnym do drugiej części budynku, rozpoczyna się strefa nocna. Znajdziemy w niej trzy sypialnie oraz łazienkę. Warto podkreślić, że jedna z nich posiada dostęp do prywatnej łazienki i garderoby. Program funkcjonalny domu Westerfod wzbogaca pomieszczenie techniczno-gospodarcze oraz wysunięty z bryły budynku dwustanowiskowy garaż. Do budowy domu zastosowano rozwiązania ograniczające budżet podczas inwestycji. Świadczy o tym między innymi zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej oraz powietrznej pompy ciepła – jako sposobu ogrzewania.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: zaprojektowano strop drewniany z dolnych pasów wiązarów prefabrykowanych  z sufitem podwieszanym z płyt g-k na ruszcie aluminiowym, ocieplony wełną mineralną o gr. min. 30 cm
 • Dach: wielospadowy, więźba prefabrykowana, nachylenie 30 st. pokrycie dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z płytek klinkierowych w kolorze jasnoszarym i desek drewnianych. 
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła.
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 262992,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 232412,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 116206,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 611610,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 458412,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt