• 130,95 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Werfen

2 310,00 zł 3 300,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
130,95 m2
Powierzchnia pomocnicza :
29,50 m2
Powierzchnia całkowita :
232,12 m2
Powierzchnia zabudowy :
116,06 m2
Kubatura netto :
374,41 m3
Minimalne wymiary działki :
20,04x18,64 m
Wysokość do głównej kalenicy :
8,47 m
Kąt dachu :
40°
Szerokość budynku :
12,04 m
Długość budynku :
9,64 m
Wysokość budynku :
8,47 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
1
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 3,15 m2 
1/2 Komunikacja 8,55 m2
1/3 Łazienka 3,60 m2 
1/4 Kuchnia 9,90 m2 
1/5 Pokój dzienny                    35,35 m2
Razem 60,55 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/6 Śluza 2,50 m2
1/7 Garaż 18,05 m2
1/8 Kotłownia 8,95 m2
Razem 29,50 m2 
Powierzchnia parteru netto 90,05 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Przedpokój z klatką schodową 11,90 m2  (11,90 m2)
2/2 Sypialnia 16,70 m2 (22,60 m2)
2/3 Sypialnia 14,80 m2  (19,20 m2)
2/4 Łazienka 6,05 m2  (9,70 m2)
2/5 Sypialnia 15,70 m2  (19,10 m2)
2/6 Garderoba 5,25 m2 (8,75 m2)
Razem 70,40 m2  (91,25 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Werfen to klasyczna nieruchomość z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym. Wykończenie elewacji budynku zostało oparte na jasnych barwach z elementami szarości, tworzącymi harmonijne połączenie z cokołem. Całość uzupełnia dwuspadowy dach pokryty dachówką w kolorze antracytowym oraz zadaszenie nad drzwiami wejściowymi. Takie tło kolorystyczne wyróżnia stolarkę w kolorze naturalnego drewna z widocznymi fragmentami więźby na budynku. By dodać ciepła i klimatu, w projekcie Werfen, jasnym drewnem opatrzono również drzwi i okna. Po kilkustopniowym wejściu do domu znajdujemy przestrzeń o wyraźnym podziale. Parter stanowi część dzienna, którą tworzy prawie 36-metrowy salon połączony z jadalnią i półotwartą kuchnią. Wprost z salonu wychodzimy na otwarty taras, znajdujący się na podwyższeniu, ze schodkami które prowadzą nas do pięknie urządzonego ogrodu. Na parterze widnieje również łazienka z pralką i prysznicem oraz pomieszczenia pomocnicze: garaż i kotłownia. Kotłownia swoimi rozmiarami umożliwi  przechowywanie narzędzi oraz sprzętu domowego. Po lewej stronie od wejścia głównego (w wariancie podstawowym) zostały umiejscowione schody prowadzące na poddasze użytkowe. Na tej kondygnacji projektanci z HouseCollection stworzyli część nocną składająca się z 3 sypialni o komfortowych rozmiarach (każda około 16 m2), z czego jedna posiada przestronną garderobę. To pomieszczenie polecamy zaadaptować jako sypialnie małżeńską. Na tym poziomie zaprojektowano również łazienkę, mieszczącą prysznic oraz wannę. To wszystko sprawia, że Dom Werfen stanowi idealne rozwiązanie dla rodziny 2+2. Intuicyjny rozkład pomieszczeń na dwóch poziomach, sprawia, że parter jest świetnym miejscem do przyjmowania gości, podczas gdy poddasze użytkowe z sypialniami pozostaje intymną strefą domowników. Otoczenie zieleni, która komponuje się z drewnianymi elementami domu, sprawi, że nieruchomość zyska jeszcze bardziej urokliwego, ciepłego charakteru. Projekt należy do kategorii domów tanich w budowie, poprzez zastosowanie dachu z więźby tradycyjnej jętkowej. Taka konstrukcja dachu to nie tylko ekonomiczność ale i łatwość wykonania. W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Na etapie adaptacji możliwa jest zmiana sposobu ogrzewania. W domu Werfen została zaprojektowana wentylacja grawitacyjna. Dodatkowo, do projektu dołączamy projekt instalacji wentylacji mechanicznej – rekuperacji. W trakcie adaptacji wybór należy do Panstwa. Budynek występuje w dwóch wariantach podstawowym i odbiciu lustrzanym.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W HouseCollection odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz pomożemy wybrać wariant domu najlepiej dopasowany do Państwa działki. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęsto żebrowy TERIVA 4,0/1 o gr. 24cm
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana tradycyjna jętkowa, nachylenie 40st., pokrycie dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych i elementy z betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: zastosowano kocioł na pellet. Istnieje możliwość zmiany ogrzewania. Napisz do nas!
 • Ogrzewanie podłogowe: zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 189442,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 137043,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 76582,80 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 403068,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 302106,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt