Dom Transylwania 3

3 800,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
136,30 m2
Powierzchnia pomocnicza :
44,38 m2
Powierzchnia całkowita :
254,91 m2
Powierzchnia zabudowy :
227,91 m2
Kubatura netto :
502,29 m3
Minimalne wymiary działki :
27,24x24,04 m
Wysokość do głównej kalenicy :
4,53 m
Szerokość budynku :
18,24 m
Długość budynku :
16,04 m
Wysokość budynku :
4,53 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
płaski
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,68 m2 
1/2 Komunikacja 15,73 m2
1/3 Spiżarnia 3,72 m2 
1/4 Kuchnia 14,46 m2 
1/5 Pokój dzienny 32,36 m2 
1/6 Łazienka 7,03 m2
1/7 Sypialnia 10,66 m2
1/8 Sypialnia 13,96 m2
1/9 Garderoba 7,95 m2
1/10 Łazienka 5,33 m2 
1/11 Sypialnia 9,71 m2 
1/12 Sypialnia                                  9,71 m2 
Razem 136,30 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 7,75 m2 
1/14 Garaż 36,63 m2 
Razem 44,38 m2 
Powierzchnia parteru netto 180,68 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

  • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
  • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
  • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
  • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Transylwania 3 to kolejna odsłona z serii parterowych domów z płaskim dachem. Projekty te zwracają szczególną uwagę swoją nowoczesną bryłą, a prosta forma i płaski dach sprawiają, że projekt wydaje się bardziej harmonijny. W tej wersjii postawiliśmy na jasną elewację, nie rezygnując ze współcześnie pożądanej cegły silnie nawiązującej do modernizmu. To sprawia, że każda z osób przyglądających się serii projektów domów Transylwania, znajdzie coś dla siebie. Pragniemy by osoby zainteresowane nie były ograniczane, a inspirowane kolorystyką budynku. Projekt domu Transylwania 3 posiada ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni z podziałem na strefy. Komfortowa strefa dzienna budynku znajduje się po lewej stronie od wejścia ( w wariancie podstawowtm) i została stworzona przez salon z jadalnią i otwartą kuchnię. Takie usytuowanie kuchni optycznie powiększa przestrzeń oraz umożliwia wygodne wyprawianie uroczystości w gronie przyjaciół i rodziny. Towarzystwo spiżarni obok kuchni, dodaje jej także funkcjonalności. W części wypoczynkowej zaprojektowano kominek, który stwarza niepowtarzalny klimat, a bliskie towarzystwo przeszkleń romantycznie odbija płomienie. Po prawej stronie od wejścia (w wariancie podstawowym) znajduje się strefa nocna, którą tworzą cztery sypialnie i łazienka, połączone długim korytarzem. Sypialnia znajdująca się na końcu korytarza posiada własną garderobę i intymnie usytuowaną łazienkę. Proponujemy zaaranżować ją jako sypialnie małżeńską. Uwadze nie powinno ucieć bezpośrednie wyjście na taras z tego pomieszczenia. W ciepłe dni, poranki rozpoczynające się pierwszymi krokami po pięknym ogrodzie, pozwala na wyciszenie się przed resztą dnia. Łącznie projekt domu Transylwania 3 posiada trzy wyjścia na taras. Do pomieszczeń pomocniczych tego budynku należą – kotłownia i garaż dwustanowiskowy o rozmiarach pozwalających na swobodne wykonywanie czynności takich jak: wyciąganie wózka, pakowanie się do bagażnika itd. Projekt domu posiada rozwiązania pożądane przez wielu inwestorów jak zastosowane pieca na paliwo gazowe do ogrzewania budynku. Ogrzewanie podłogowe znajduje się w następujących pomieszczeniach: korytarze, łazienki, kuchnia i salon. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewania.

Polecamy zobaczyć dwie pozostałe wersje domu Transylwania. Seria tego typu projektów dedykowana jest osobom, które preferują oryginalny i odważny design.  

Dom Transylwania

Technologia:

  • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
  • Stropodach: zaprojektowano strop gęsto-żebrowy Teriva o gr.24 cm ocieplony styropianem, odpływ wód opadowych zapewniają spadki styropianowe (styropapa) obłożone dwoma warstwami papy termozgrzewalnej
  • Elewacje: tynk cienkowarstwowy i elementy dekoracji elewacji z blachy na rąbek stojący oraz cokół z płytek klinkierowych. 
  • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano piec na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany systemu grzewczego na etapie adaptacji
  • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
  • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany na wentylację mechaniczną - rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 202136,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 178632,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 89316,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 470084,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 352336,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt