Dom Transylwania 2

3 800,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
136,30 m2
Powierzchnia pomocnicza :
44,38 m2
Powierzchnia całkowita :
254,91 m2
Powierzchnia zabudowy :
227,91 m2
Kubatura netto :
502,29 m3
Minimalne wymiary działki :
27,24x24,04 m
Wysokość do głównej kalenicy :
4,53 m
Szerokość budynku :
18,24 m
Długość budynku :
16,04 m
Wysokość budynku :
4,53 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
płaski
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,68 m2 
1/2 Komunikacja 15,73 m2
1/3 Spiżarnia 3,72 m2 
1/4 Kuchnia 14,46 m2 
1/5 Pokój dzienny 32,36 m2 
1/6 Łazienka 7,03 m2
1/7 Sypialnia 10,66 m2
1/8 Sypialnia 13,96 m2
1/9 Garderoba 7,95 m2
1/10 Łazienka 5,33 m2 
1/11 Sypialnia 9,71 m2 
1/12 Sypialnia                                  9,71 m2 
Razem 136,30 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 7,75 m2 
1/14 Garaż 36,63 m2 
Razem 44,38 m2 
Powierzchnia parteru netto 180,68 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

  • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
  • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
  • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
  • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Transylwania 2 to nieruchomość będąca kolejną wersją projektu z serii Transylwania. Jest to propozycja dla osób poszukujących domu z płaskim dachem, który nadaje bryle nowoczesnego wyglądu. Garaż dwustanowiskowy został wysunięty z bryły, a jego przedłużenie stanowi podcień dla wejścia do domu. Prosta bryła została opatrzona w niebanalną stylistykę wykonania zewnętrznego. W tej wersji projektu postawiono na elewacje z desek drewnianych, których obecność jak i kolor nawiązują do stylu industrialnego. Całość konstrukcji jest odpowiedzią na aktualnie panujące trendy. Wewnętrzna przestrzeń domu Transylwania 2 jest ustawna i ergonomicznie rozplanowana. By uzyskać szczyt funkcjonalności projektanci HouseCollection dokonali jej podziału na dwie strefy: dzienną i nocną. W części dziennej, która w wariancie podstawowym znajduje się po lewej stronie od wejścia widzimy przestronny pokój dzienny z jadalnią (prawie 33m2) oraz otwartą kuchnię z wejściem do spiżarni. Stworzenie dużej wspólnej przestrzeni dla tych pomieszczeń oraz liczne przeszklenia optycznie podwajają jej wielkość. Obecność kominka umieszczonego w części wypoczynkowej dodaje niesamowitego klimatu i pozwala na odprężenie. Strefa dzienna domu Transylwania 2 to pomieszczenie stworzone do organizowania uroczystości dla przyjaciół i rodziny w przytulnej atmosferze. Strefa nocna nieruchomości znajduje się po prawej stronie od wejścia ( w wariancie podstawowym) i tworzą ją 4 sypialnie oraz łazienka. Wszystkie pomieszczenia zostały połączone długim korytarzem. Wszystkie sypialnie posiadają komfortowe powierzchnię, lecz na szczególną uwagę zasługuje sypialnia małżeńska znajdująca się na końcu korytarza, która została doposażona w garderobę i schowaną za nią łazienkę. Co więcej, pokój ten posiada prywatne wyjście na taras. Całość udogodnień sprawia, że to pomieszczenie to nie tylko intymne, ale w pełni funkcjonalne lokum. Wnętrze domu Transylwania 2 stwarza idealne warunki do życia dla rodziny 2+3, gdzie każde z potomków będzie mogło cieszyć się miejscem dla siebie. Dla mniejszych rodzin, które preferują większą ilość przestrzeni dobrym rozwiązaniem może okazać się zmiana przeznaczenia jednej sypialni na biuro czy też pokój rozrywki. Projekt domu posiada rozwiązania pożądane przez wielu inwestorów jak zastosowane pieca na paliwo gazowe do ogrzewania budynku. Ogrzewanie podłogowe znajduje się w następujących pomieszczeniach: korytarze, łazienki, kuchnia i salon. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewania.

Polecamy zobaczyć dwie pozostałe wersje domu Transylwania. Seria tego typu projektów dedykowana jest osobom, które preferują oryginalny i odważny design.  

Dom Transylwania

Technologia:

  • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
  • Stropodach: zaprojektowano strop gęsto-żebrowy Teriva o gr.24 cm ocieplony styropianem, odpływ wód opadowych zapewniają spadki styropianowe (styropapa) obłożone dwoma warstwami papy termozgrzewalnej
  • Elewacje: tynk cienkowarstwowy i elementy dekoracji elewacji z blachy na rąbek stojący i desek drewnianych. 
  • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano piec na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany systemu grzewczego na etapie adaptacji
  • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
  • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany na wentylację mechaniczną - rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 202136,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 178632,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 89316,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 470084,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 352336,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt