Dom Prestwick

2 750,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
126,90 m2
Powierzchnia pomocnicza :
33,72 m2
Powierzchnia całkowita :
209,35 m2
Powierzchnia zabudowy :
209,95 m2
Kubatura netto :
446,52 m3
Minimalne wymiary działki :
22,44x23,54 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,32 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
14,44 m
Długość budynku :
14,54 m
Wysokość budynku :
7,32 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
czterospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,99 m2 
1/2 Komunikacja 9,61 m2
1/3 Kuchnia 12,46 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 38,86 m2 
1/5 Garderoba 5,13 m2 
1/6 Sypialnia 14,76 m2
1/7 Sypialnia 14,75 m2
1/8 Sypialnia 13,66 m2
1/9 Łazienka 7,98 m2
1/10 WC  2,70 m2
Razem 126,90 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Pom.Gosp. 4,50 m2
1/12 Kotłownia 8,72 m2
1/13 Garaż 20,50 m2
Razem 33,72 m2 
Powierzchnia parteru netto 160,62 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Prestwick to klasyczna parterowa nieruchomość z garażem zlokalizowanym od frontu budynku. Projekt doskonale prezentuje się na kameralnej podmiejskiej parceli. Eleganckie wejście, zdobienia z naturalnego drewna oraz kopertowy dach sprawiają, że dom Prestwick wyróżnia się na tle ulicy oraz osiedla. W połączeniu ze starannie urządzonym podjazdem oraz zadbanym ogrodem dom Prestwick szybko stanie się Państwa oczkiem w głowie i powodem do dumy. To idealny wybór dla par oraz rodzin 2+1 oraz 2+2, które preferują przytulne wnętrza. Jeśli szukacie Państwo przestronnej nieruchomości na jesień życia, ten projekt to strzał w dziesiątkę! Na niemal 127 m2 architekci z HouseCollection stworzyli w pełni funkcjonalne mieszkanie podzielone na trzy części: dzienną, nocną oraz pomocniczą. Na prawo do wejścia w podstawowym wariancie projektu znajduje się strefa wypoczynkowa – pokój dzienny z jadalnią o powierzchni niemal 39 m2. W doskonale oświetlonym salonie możecie Państwo spożywać posiłki, wypoczywać i przyjmować gości. W domu Prestwick kuchnia otwarta na pokój dzienny jedynie częściowo, aby zapewnić Państwu komfort niezbędny podczas przyrządzania posiłków. Wyjście z salonu prowadzi wprost na taras i do ogrodu. Zachęcamy Państwa do zaaranżowania przestrzeni wokół domu i stworzenie miejsca idealnego do wypoczynku w letnie miesiące. Na lewo od wejścia zaplanowaliśmy dużą łazienkę oraz WC i pomieszczenia pomocnicze. Za nimi znajduje się strefa nocna, którą tworzą trzy sypialnie oraz garderoba. Sypialnie możecie Państwo zamienić w komfortowe pokoje dziecięce lub domowy gabinet, biblioteczkę, czy pokój ćwiczeń. By poprawić jakość życia w domu Prestwick, dostosujcie Państwo funkcjonalność jego wnętrz do potrzeb i oczekiwań. Pomieszczenia pomocnicze w tym projekcie tworzą: pomieszczenie gospodarcze, kotłownia z piecem gazowym oraz jednostanowiskowy garaż. Na etapie adaptacji projektu, możecie Państwo wybrać inny system ogrzewania. Dom Prestwick jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Zachęcamy Państwo do zadawania pytań dotyczących projektu. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu niezbędnych informacji i pomogą wybrać wariant domu, który najlepiej wpisze się w Państwa działkę.

 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: czterospadowy, więźba drewniana w postaci wiązara prefabrykowanego, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 165245,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 146031,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 73015,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 384291,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 288033,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt