Dom Praga

2 520,00 zł 3 600,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
156,72 m2
Powierzchnia pomocnicza :
43,78 m2
Powierzchnia całkowita :
290,10 m2
Powierzchnia zabudowy :
251,86 m2
Kubatura netto :
564,15 m3
Minimalne wymiary działki :
23,52x29,32 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,86 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,52 m
Długość budynku :
20,32 m
Wysokość budynku :
6,86 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,15 m2 
1/2 Komunikacja 22,79 m2
1/3 Pokój dzienny z jadalnią 35,92 m2 
1/4 Kuchnia 11,55 m2 
1/5 Spiżarnia 2,29 m2 
1/6 Sypialnia 11,26 m2
1/7 Łazienka 11,05 m2
1/8 Sypialnia 16,08 m2
1/9 Sypialnia 14,28 m2
1/10 Sypialnia 14,10 m2 
1/11 Garderoba 8,50 m2
1/12 Łazienka 3,75 m2
Razem 156,72 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 7,66 m2
1/14 Garaż 36,12 m2 
Razem 43,78 m2 
Powierzchnia parteru netto 200,50 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Praga to rodzinna, przytulna nieruchomość cechująca się niezaprzeczalną elegancją. Nieruchomość została zaprojektowana w sposób funkcjonalny oraz absolutnie przychylny przyszłym domownikom. Odwzorowuje się to w wysunięciu dwustanowiskowego garażu w stronę wjazdu, i maksymalnemu odsunięciu części sypialnianej -  która powinna być strefą wypoczynku – w głąb budynku. Dzięki temu część nocna otrzymuje zaciszne miejsce - z dala od ulicznego gwaru, co z pewnością doceni większość inwestorów. Z zewnątrz elewacja budynku została wykończona w delikatne kolory i jasne drewno, tworząc poczucie spójności budynku z otaczającą przyrodą. Dopełnieniem całości jest dach wielospadowy przykryty dachówką ceramiczną o ciemniejszym odcieniu. Do wnętrza domu prowadzi wejście główne zadaszone podcieniem wspartym na filarze. Zadbajcie o dobór odpowiedniego oświetlenia i barwę światła w miejscu podcienia – stanie się to prawdziwą dekoracją i ozdobą budynku. Środek domu Praga to prawie 157m2 powierzchni użytkowej, zaaranżowanej w sposób zachowujący przestronność pomieszczeń. Po prawej stronie od wejścia (w wariancie podstawowym) widzimy otwartą część dzienną stworzona z klasycznego połączenia kuchni z jadalnią i salonem. Powierzchnia niemal 35m2 oraz prosty kształt pomieszczenia pozwolą na spełnienie marzeń o ustawnym wyposażeniu wnętrza, bez zbędnych ograniczeń. W tej części domu zadbaliśmy także o dobre samopoczucie domowników umieszczając kominek, nadający klimatu. To nie wszystko! Zwróćcie uwagę na dwa, przeszklone wyjścia na taras – z części jadalnianej oraz wypoczynkowej. To praktyczne rozwiązanie, jeśli lubisz organizować letnie posiłki na świeżym powietrzu. Przechodząc do oddalonej części nocnej napotykamy 4 sypialnie (jedna z prywatnym dostępem do garderoby) oraz dwie łazienki. Wszystkie ściany zewnętrzne budynku wyposażyliśmy w duże płaszczyzny okien. To sprawia, że Dom Praga jest miejscem doskonale doświetlonym naturalnym światłem. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do Nas!

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych i betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia.
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 219603,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 194068,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 97034,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 510704,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 382781,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt