Dom Oslo

2 940,00 zł 4 200,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
225,70 m2
Powierzchnia pomocnicza :
49,07 m2
Powierzchnia całkowita :
541,83 m2
Powierzchnia zabudowy :
291,10 m2
Kubatura netto :
781,10 m3
Minimalne wymiary działki :
29,28x28,36 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,29 m
Szerokość budynku :
20,36 m
Długość budynku :
20,28 m
Wysokość budynku :
7,29 m
Powierzchnia :
powyżej 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
z antresolą
ze spiżarnią
z gabinetem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
3

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 7,06 m2 
1/2 Komunikacja 29,56 m2
1/3 Łazienka 5,53 m2 
1/4 Kuchnia 16,38 m2 
1/5 Spiżarnia 4,41 m2 
1/6 Pokój dzienny z jadalnią  46,85 m2
1/7 Sypialnia 13,63 m2
1/8 Garderoba 6,51 m2
1/9 Łazienka 5,12 m2
1/10 Pralnia 4,22 m2 
1/11 Sypialnia 12,29 m2 
1/12 Sypialnia                                     13,63 m2 
1/13 Łazienka 7,03 m2 
1/14 Gabinet 9,81 m2 
Razem 182,03 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/15 Kotłownia 5,91 m2 
1/16 Garaż 43,16 m2 
Razem 49,07 m2 
Powierzchnia parteru netto 231,10 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń antresoli

2/1 Pokój Hobby 43,67 m2  (64,06 m2)
Razem 43,67 m2  (64,06 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Oslo to nieruchomość stworzona dla osób, które cenią sobie przestronną przestrzeń oraz ekskluzywny wygląd. Budynek został opatrzony w jasne kolory z drewnianymi dodatkami, co nadaje mu nowoczesny look. Ciekawe detale architektoniczne sprawiają, że dom prezentuje się świetnie z każdej strony. Od frontu – wysunięty, szeroki garaż w ciemnych barwach z cokołem w postaci płytek klinkierowych, ciekawy podcień wokół drzwi wejściowych wsparty na trzech filarach, liczne przeszklenia w ścianach zewnętrznych, aż wreszcie obszerny taras z zadaszeniem typu pergola. Projekt charakteryzuje się dużą powierzchnią użytkową (około 226m2!), która została zaaranżowana w bardzo funkcjonalny sposób. W programie użytkowym domu nie brakuje pomieszczeń, które stworzą wygodne miejsce do prac domowych. Inwestorzy, którzy chcą aby ich przyszła posiadłość cechowała się praktycznością znajdą w tym projekcie swoją perełkę. Podział domu Oslo jest jasny i czytelny, po prawej stronie od wejścia w wariancie podstawowym znajdziemy obszerną strefę dzienną stworzoną z salonu z jadalnią (prawie 47m2!) oraz kuchni z miejscem na wygodną wyspę. Niesamowity design i nowoczesny nurt dopełnia rozpościerająca się nad tą częścią domu antresola, doświetlona światłem z okien dachowych. To miejsce posiada dużo możliwości aranżacyjnych. Dzięki niemu możemy stworzyć dodatkowe miejsce wypoczynkowe, a ustawiając stół, wydzielamy fantastyczną przestrzeń do urządzania przyjęć dla rodziny i przyjaciół. Do części dziennej projektu należy również łazienka oraz spiżarnia z wejściem od strony kuchni. Przechodząc szerokim korytarzem do lewej strony domu rozpoczyna się strefa nocna. W tej części znajdziemy trzy sypialnie, łazienkę, pralnię oraz gabinet. Sypialnia małżeńska została wyposażona we własną łazienkę oraz garderobę, a także posiada osobne wyjście na taras, prowadzący do pięknie urządzonego ogrodu. Pomieszczenie będące gabinetem może przybierać rozmaite funkcje – wedle potrzeby możemy stworzyć tu kolejną sypialnie bądź domową biblioteczkę. Dom Oslo został uzupełniony o dwustanowiskowy garaż w wydzielonym miejscem do przechowywania. Budynek posiada konstrukcję dachu z więźby prefabrykowanej, co ograniczy wydatki podczas budowy. Projektanci z HouseCollection, preferują świadome podejście do nowoczesnego budownictwa, które charakteryzuje się między innymi dbałością o środowisko . W projekcie zastosowano ogrzewanie w formie powietrznej pompy ciepła i wentylacje w postaci rekuperacji, które korzystają z ekologicznych źródeł energii, co skutkuje pozytywnym wpływem na ochronę przyrody.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: żelbetowy monolityczny o gr. 20 cm
 • Dach: wielospadowy, konstrukcja tradycyjna płatwiowo-słupowa, nachylenie 35 st. pokrycie dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego, desek drewnianych. 
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła.
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 278576,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 201523,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 112616,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 592715,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 444250,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt