Dom Mostar

3 050,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
141,17 m2
Powierzchnia pomocnicza :
52,48 m2
Powierzchnia całkowita :
322,80 m2
Powierzchnia zabudowy :
235,92 m2
Kubatura netto :
581,41 m3
Minimalne wymiary działki :
18,64x34,70 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,17 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
9,04 m
Długość budynku :
25,85 m
Wysokość budynku :
7,17 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
z gabinetem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

 Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,48 m2 
1/2 Komunikacja 14,73 m2
1/3 Kuchnia 16,79 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 35,79m2 
1/5 Gabinet 8,00 m2 
1/6 Pralnia 5,04 m2
1/7 Łazienka 8,10 m2
1/8 Garderoba 7,24 m2
1/9 Sypialnia 10,00 m2
1/10 Sypialnia 12,66 m2 
1/11 Sypialnia 12,52 m2
1/12 Łazienka 4,82 m2
Razem 141,17 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Śluza 4,03 m2
1/14 Garaż 42,17 m2 
1/15 Kotłownia 6,28 m2 
Razem 52,48 m2 
Powierzchnia parteru netto 193,65 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Mostar to parterowa nieruchomość, która wyróżnia się architektoniczną prostotą. Tradycyjny dwuspadowy dach, zdobienia elewacji z płytek klinkierowych i kamienia sprawia, że budynek świetnie prezentuje się na podmiejskiej działce. Częściowo zadaszony taras ulokowany z tyłu nieruchomości, stanowi jej praktyczne uzupełnienie. Dom Mostar to nieruchomość tania w budowie, która stanowi idealny wybór dla miłośników przestronnych wnętrz. Ten projekt zasługuje również na uwagę Inwestorów, którzy szukają wygodnej nieruchomości dla swojej wielodzietnej lub wielopokoleniowej rodziny. Architekci z HouseCollection zaprojektowali na ponad 141 m2 funkcjonalną i komfortową przestrzeń, uwzględniając w projekcie aż 4 wygodne pokoje! W wersji podstawowej domu Mostar strefa dzienna została ulokowana na prawo od wejścia, a strefa nocna na lewo. Część wypoczynkową tworzą pokój dzienny z jadalnią i otwartą kuchnią o łącznej powierzchni 53 m2. To przestronne pomieszczenie, w którym wykorzystano ścianę budynku, by zamontować w niej dodatkowe przeszklenia i wypełnić wnętrze naturalnym światłem. Możecie tam Państwo spożywać posiłki, przyjmować gości i spędzać czas wspólnie z rodziną. W części nocnej architekci z HouseCollection ulokowali trzy sypialnie, garderobę oraz łazienkę. Strefę dzienną i nocną łączy gabinet oraz dodatkowa łazienka, z której mogą korzystać goście. Gabinet możecie Państwo przekształcić w domowe biuro lub pokój gościnny. Pomieszczenia pomocnicze w domu Mostar tworzą dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia z pompą ciepła z wentylacją mechaniczną, czyli rekuperacją oddzielone śluzą. Jeśli preferujecie Państwo inny system ogrzewania, możecie dokonać zmiany na etapie adaptacji projektu.

Polecamy dom Mostar w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego tym z Państwa, którzy szukają wygodnego, rodzinnego domu. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego projektu, nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą niezbędnych informacji.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30 cm, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano pompę ciepła. Istnieje możliwość zamiany ogrzewania na inne na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację mechaniczną-rekuperację. Można wybrać wentylację grawitacyjną na etapie adaptacji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 197669,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 174684,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 87342,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 459696,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 344550,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt