• 137,12 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Melton

2 450,00 zł 3 500,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
137,12 m2
Powierzchnia pomocnicza :
31,79 m2
Powierzchnia całkowita :
248,25 m2
Powierzchnia zabudowy :
242,82 m2
Kubatura netto :
589,68 m3
Minimalne wymiary działki :
21,71x27,88 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,42 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
13,71 m
Długość budynku :
18,88 m
Wysokość budynku :
7,42 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,47 m2 
1/2 Komunikacja 19,30 m2
1/3 Kuchnia 10,94 m2 
1/4 Salon z jadalnią 39,03 m2 
1/5 Sypialnia 15,17 m2 
1/6 Sypialnia 14,35 m2
1/7 Sypialnia 12,64 m2
1/8 Łazienka 8,89 m2
1/9 WC 2,40 m2
1/10 Garderoba 5,17 m2 
1/11 Pralnia                                  3,76 m2
Razem 137,12 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/12 Pom.Gospodarcze 2,85 m2 
1/13 Garaż 24,32 m2 
1/14 Kotłownia 4,62 m2 
Razem 31,79 m2 
Powierzchnia parteru netto 168,91 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Melton to elegancka nieruchomość o prostej bryle i elewacji utrzymanej w odcieniach szarości. Wejście do budynku jest zadaszone i wsparte na jednym filarze. Uwagę przyciąga estetyczny wielospadowy dach, a także zadaszony taras ulokowany na tyłach domu. To wspaniała nieruchomość dla rodzin 2+1 lub 2+2. Jeśli preferujcie Państwo bardziej kameralne wnętrza, w domu Melton dobrze będzie się czuła również rodzina wielodzietna. Oddajemy do Państwa dyspozycji 137 m2 przestrzeni podzielonej na dwie komfortowo zaaranżowane strefy: dzienną i nocną. W części wypoczynkowej, która znajduje się na prawo od wejścia w podstawowej wersji projektu, znajduje się przestronny salon z jadalnią oraz częściową otwartą kuchnią. Strefa dzienna to 50m2 jasnej i widnej przestrzeni, z której przeszklone drzwi tarasowe prowadzą wprost na taras. Zachęcamy, abyście jak najczęściej otwierali Państwo dom Melton na ogród i korzystali z możliwości przebywania na świeżym powietrzu. Strefę nocną tworzą trzy przestronne sypialnie, łazienka oraz osobne WC, z którego mogą korzystać zarówno domownicy, jak i goście. W projekcie uwzględniliśmy również garderobę i pralnię. Pomieszczenia pomocnicze w domu Melton tworzą: garaż jednostanowiskowy ulokowany od frontu budynku, niewielkie pomieszczenie gospodarcze, w którym możecie Państwo przechowywać niezbędne domowe akcesoria i sprzęty oraz kotłownia z powietrzną pompą ciepła. Zmiany systemu ogrzewania możecie Państwo dokonać na etapie adaptacji projektu, jednak rekomendujemy pozostawienie pompy, która jest wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniem. W projekcie uwzględniliśmy również wentylację mechaniczną, czyli rekuperację i ogrzewanie podłogowe. Dom Melton jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań – specjaliści z HouseCollection z przyjemnością podzielą się z Państwem wszystkimi informacjami oraz pomogą wybrać wariant domu, który będzie najlepiej podkreślał topografię Państwa działki.

Dom Melton

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: drewniany. w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30 cm, sufit podwieszony z płyt g-k, gładź gipsowa
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła. Istnieje możliwość zamiany pompy ciepła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie zaprojektowano wentylację mechaniczną-rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 176325,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 155822,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 77911,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 410057,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 307345,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt