Dom Luton

3 400,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
148,59 m2
Powierzchnia pomocnicza :
47,30 m2
Powierzchnia całkowita :
238,11 m2
Powierzchnia zabudowy :
241,57 m2
Kubatura netto :
552,41 m3
Minimalne wymiary działki :
24,19x28,60 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,69 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
16,19 m
Długość budynku :
19,60 m
Wysokość budynku :
6,69 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 8,61 m2 
1/2 Komunikacja 16,05 m2
1/3 Salon z jadalnią 41,99 m2 
1/4 Kuchnia 13,96 m2 
1/5 Spiżarnia  3,25 m2 
1/6 WC 2,63 m2
1/7 Garderoba 6,74 m2
1/8 Sypialnia 12,97 m2
1/9 Garderoba 6,62 m2
1/10 Sypialnia 15,42 m2
1/11 Sypialnia 11,55 m2
1/12 Łazienka                                8,80 m2 
Razem 148,59 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Pralnia 4,65 m2
1/14 Kotłownia 5,17 m2 
1/15 Garaż 37,48 m2 
Razem 47,30 m2 
Powierzchnia parteru netto 195,89 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Luton to parterowa nieruchomość z garażem ulokowanym od frontu bryły i wielospadowym dachem. Budynek wyróżnia się na tle ulicy dzięki jasnym elementom elewacji oraz zadaszonemu wejściu. Na tyłach domu Luton znajduje się szeroki, wygodny taras z zejściem do ogrodu. Polecamy ten dom Inwestorom, którzy szukają miejsca do odpoczynku od miejskiego zgiełku i przyjemnej nieruchomości dla swojej rodziny. Na niemal 149 m2 architekci z HouseCollection stworzyli komfortową i funkcjonalną przestrzeń, w której na pewno będziecie Państwo mogli wypoczywać, spędzać czas z bliskimi, przyjmować gości i rozwijać swoje pasje. Dom Luton został podzielony na dwie strefy – dzienną, która znajduje się na prawo od wejścia (w wariancie podstawowym) oraz nocną. Część wypoczynkową tworzy salon z jadalnią oraz otwartą kuchnią z półwyspą. To pomieszczenie o powierzchni ponad 58 m2 jest przestronne i bardzo dobrze oświetlone. W ciepłe miesiące możecie Państwo otworzyć dom Luton na ogród, korzystając jak najczęściej z tarasu. Kuchnia została w tym projekcie połączona ze spiżarnią, aby wszystkie niezbędne produkty znajdowały się zawsze pod ręką. W strefie nocnej zaprojektowaliśmy trzy sypialnie, z których największa – małżeńska ma oddzielną garderobę oraz własne wyjście na taras. Pozostałe dwa pokoje dzielą garderobę, do której wejście znajduje się w holu. W domu Luton jest jedna duża łazienka oraz WC znajdujące się obok salonu – mogą z niego komfortowo korzystać goście. Pomieszczenia pomocnicze tworzą w tym projekcie: dwustanowiskowy garaż, pralnia oraz kotłownia z piecem gazowym. Jeśli preferujecie Państwo inny system ogrzewania, zmiany możecie dokonać na etapie adaptacji projektu. Dom Luton jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Specjaliści z HouseCollection z przyjemnością udzielą Państwu niezbędnych informacji związanych z projektem domu oraz odpowiedzą na Państwa pytania – zapraszamy do kontaktu!

Dom Luton

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 201573,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 178134,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 89067,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 468775,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 351354,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt