Dom Luka

2 950,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
127,04 m2
Powierzchnia pomocnicza :
32,71 m2
Powierzchnia całkowita :
273,07 m2
Powierzchnia zabudowy :
198,58 m2
Kubatura netto :
409,25 m3
Minimalne wymiary działki :
21,18x27,33 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,08 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
13,18 m
Długość budynku :
19,33 m
Wysokość budynku :
7,08 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 7,02 m2 
1/2 Komunikacja 14,60 m2
1/3 Kuchnia 11,59 m2 
1/4 Spiżarnia 4,37 m2 
1/5 Pokój dzienny jadalnią   34,62 m2 
1/6 Sypialnia 9,00 m2
1/7 Łazienka 7,03 m2
1/8 Sypialnia 16,60 m2
1/9 Sypialnia 14,38 m2
1/10 Łazienka 7,83 m2 
Razem 127,04 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Śluza 2,76 m2
1/12 Garaż 21,36 m2 
1/13 Kotłownia 8,59 m2 
Razem 32,71 m2 
Powierzchnia parteru netto 159,75 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Luka to parterowa nieruchomość z dachem kopertowym, która reprezentuje klasyczny, miejski styl. Ten projekt na pewno docenią miłośnicy klasycznych parterowych domów o kompaktowej powierzchni – dom ma 127 m2 powierzchni użytkowej. Atutem budynku jest przestronny taras i liczne przeszklenia, dzięki którym dom Luka jest pełen światła. Nieruchomość wyróżniają również drewniane elementy elewacji i wejście zaaranżowane z dbałością o najdrobniejsze detale. Wnętrze domu również zostało zaprojektowane starannie i z pomysłem. Na lewo od wejścia do domu Luka projektanci z HouseCollection stworzyli strefę dzienną, a na prawo – nocną. W części wypoczynkowej na ponad 45 m2 znajdują się: pokój z jadalnią oraz kuchnia połączona ze spiżarnią. Z salonu możecie Państwo wyjść na zadaszony taras, na którym latem będziecie mogli spożywać posiłki oraz odpoczywać. Na prawo od wejścia ulokowaliśmy strefę nocną z trzema sypialniami i dwiema łazienkami. Taki rozkład pomieszczeń sprawia, że dom Luka to idealny wybór dla rodziny 2+1 oraz 2+2. Pomieszczenia pomocnicze w domu tworzą jednostanowiskowy garaż, śluza oraz kotłownia z piecem gazowym. Jeśli preferujecie Państwo inny system ogrzewania, zmiany możecie dokonać na etapie adaptacji projektu.

Specjaliści z HouseCollection z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania związane z domem Luka oraz pomogą Państwu wybrać najlepszy wariant projektu – podstawowy lub odbicia lustrzanego na działkę.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 166023,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 146718,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 73359,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 386101,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 289389,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt