Dom Lubeka 2

3 000,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
163,31 m2
Powierzchnia pomocnicza :
3,51 m2
Powierzchnia całkowita :
194,04 m2
Powierzchnia zabudowy :
164,11 m2
Kubatura netto :
457,10 m3
Minimalne wymiary działki :
24,75x18,74m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,53 m
Kąt dachu :
35°
Szerokość budynku :
17,25 m
Długość budynku :
9,44 m
Wysokość budynku :
7,53 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
2
Liczba łazienek(w tym WC) :
3

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,43 m2 
1/2 Komunikacja 14,44 m2
1/3 Kuchnia 12,63 m2 
1/4  Salon z jadalnią             34,67 m2 
1/5 Spiżarnia 2,08 m2 
1/6 WC 2,08 m2
1/7 Łazienka 6,36 m2
1/8 Pralnia 4,55 m2
1/9 Garderoba 5,91 m2
1/10 Sypialnia 10,47 m2
1/11 Sypialnia 9,66 m2
1/12 Sypialnia 10,02 m2
Razem 117,30 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 3,51 m2
Razem 3,51 m2 
Powierzchnia parteru netto 120,81 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Komunikacja 17,31 m2  (14,19 m2)
2/2 Łazienka 3,87 m2 (3,87 m2)
2/3 Sypialnia 12,54 m2  (12,54 m2)
2/4 Sypialnia/Siłownia 12,29 m2  (12,29 m2)
Razem 46,01 m2  (42,89 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Lubeka 2 to nieruchomość z poddaszem użytkowym i wersja projektu domu Lubeka. Jego nowoczesna konstrukcja została podkreślona przez liczne przeszklenia umieszczone z tyłu domu, a także i elewację w stylu Loft. Modne połączenie bieli, szarości i cegły klinkierowej uzupełniają antracytowe dodatki w postaci dachu i ram okiennych. Odróżniając ten projekt od poprzedniej wersji - w Domu Lubeka 2 ściany znajdujące się najbliżej wejścia na taras ozdobione są cegłą, co tworzy przytulny i ciepły design. Opcja ta przypadnie również do gustu osobom, dla których garaż w bryle budynku nie jest warunkiem koniecznym przy wyborze swojego wymarzonego lokum. Na niemal 162 m2 powierzchni użytkowej, projektanci HouseCollection utworzyli wyraźny podział na dwie strefy: dzienną i nocną. Część dzienną, znajdującą się ( w wariancie podstawowym)  na prawo od wejścia, tworzy połączenie salonu z jadalnią i kuchnią. Podchodząc z dbałością do Państwa oczekiwań w projekcie tym, znajdziemy dwa wyjścia na taras: z salonu oraz z kuchni. Jesteśmy pewni, że ułatwi to gospodyniom domowym urządzanie przyjęć w ogrodzie, a także i przygotowywanie letnich posiłków spożywanych na tarasie. Dodatkowo w części dziennej zaplanowano: spiżarnie będącą w sąsiedztwie z kuchnią, łazienkę z pralnią i WC. Część nocną domu stanowią trzy sypialnie, z czego jedna została wyposażona w garderobę- polecamy zaaranżować ją jako sypialnie małżeńską. W projekcie istnieje opcja adaptacji poddasza, na którym możecie Państwo znaleźć: łazienkę, sypialnię oraz dodatkowy pokój o wszechstronnych możliwościach aranżacyjnych. Taki układ pomieszczeń jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla rodzin wielodzietnych, ale i wielopokoleniowych, które cenią sobie ciepło domowego ogniska. Dla rodzin 2+2, dla których poddasze użytkowe może okazać się zbędne, przestrzeń życiową będzie tworzył w pełni funkcjonalny parter. Nieruchomość ta posiada rozwiązania pozwalające na ograniczenie budżetu w trakcie budowy, daje też możliwość na wykonanie domu od podstaw własnymi rękoma za pomocą konstrukcji dachu w postaci więźby drewnianej tradycyjnej w postaci zbijanych na budowie. W HouseCollection popieramy ekologię, dlatego w domu Lubeka zaprojektowaliśmy ogrzewanie za pomocą powietrznej pompy ciepła. Istnieje możliwość zmiany systemu ogrzewania w procesie adaptacji projektu. Nieruchomość jest dostępna w dwóch wariantach: podstawowym i odbicia lustrzanego.

Zachęcamy Państwa do kontaktu! Specjaliści z HouseCollection odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania oraz pomogą wybrać wariant nieruchomości, który najlepiej będzie pasował do topografii Państwa działki. 

 

Dom Lubeka 2

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop podwieszany z płyt g-k na ruszcie aluminiowym
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana w postaci wiązara zbijanego na budowie, nachylenie 35st., pokrycie dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła. Istnieje możliwość zamiany sposobu ogrzewania na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Na etapie adaptacji projektu można zmienić na wentylację grawitacyjną
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 180106,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 159163,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 79582,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 418581,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 313936,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt