Dom Lubeka

3 600,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
163,31 m2
Powierzchnia pomocnicza :
51,96 m2
Powierzchnia całkowita :
251,35 m2
Powierzchnia zabudowy :
221,06 m2
Kubatura netto :
587,15 m3
Minimalne wymiary działki :
32,05x18,75m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,53 m
Kąt dachu :
35°
Szerokość budynku :
23,55 m
Długość budynku :
9,74 m
Wysokość budynku :
7,53 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
dwuspadowy
płaski
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
2
Liczba łazienek(w tym WC) :
3

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,43 m2 
1/2 Komunikacja 14,44 m2
1/3 Kuchnia 12,63 m2 
1/4  Salon z jadalnią             34,67 m2 
1/5 Spiżarnia 2,08 m2 
1/6 WC 2,08 m2
1/7 Łazienka 6,36 m2
1/8 Pralnia 4,55 m2
1/9 Garderoba 5,91 m2
1/10 Sypialnia 10,47 m2
1/11 Sypialnia 9,66 m2
1/12 Sypialnia 10,02 m2
Razem 117,30 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Pom.Gosp. 3,51 m2
1/14 Garaż 42,17 m2 
1/15 Kotłownia 6,28 m2 
Razem 51,96 m2 
Powierzchnia parteru netto 169,26 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Komunikacja 17,31 m2  (14,19 m2)
2/2 Łazienka 3,87 m2 (3,87 m2)
2/3 Sypialnia 12,54 m2  (12,54 m2)
2/4 Sypialnia/Siłownia 12,29 m2  (12,29 m2)
Razem 46,01 m2  (42,89 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Lubeka to nieruchomość z poddaszem użytkowym i z dachem dwuspadowym z wiązarów drewnianych zbijanych na budowie. Taka konstrukcja, pozwala na budowę domu własnymi siłami. Budynek wyróżnia prosta bryła i zdobienia elewacji z betonu architektonicznego i płytek klinkierowych. W domu Lubeka zaprojektowaliśmy dwustanowiskowy garaż, który posiada miejsce na swobodne przechowywanie nawet do 4 rowerów i kosiarki lub motocyklu. Garaż jest zlokalizowany w jednokondygnacyjnej bryle z dachem płaskim, o konstrukcji stropu gęstożebrowego firmy STROPEX. Wejście do domu Lubeka jest zadaszone – schowane w bryle budynku. Na tyłach nieruchomości architekci z HouseCollection zaprojektowali częściowo zadaszony taras, tworząc w ten sposób zaciszną enklawę. Na Państwa uwagę zasługuje estetyczne zejście do ogrodu, które sprawia, że dom Lubeka doskonale harmonizuje się z otaczającą go zielenią. Na ponad 161 m2 powierzchni użytkowej i dwóch kondygnacjach, stworzyliśmy komfortową i funkcjonalną przestrzeń do życia. Na prawo od wejścia (w wariancie podstawowym projektu) znajduje się strefa dzienna, z przestronnym salonem z jadalnią i kuchnią, a także z wydzielonym miejscem do spożywania posiłków. Do kuchni przynależy spiżarnia, w której możecie Państwo przechowywać produkty oraz sprzęty kuchenne niezbędne w czasie gotowania. Drzwi tarasowe prowadzą z jadalni na taras, gdzie w ciepłe miesiące będziecie Państwo wypoczywać oraz organizować spotkania towarzyskie. Obok kuchni zaplanowaliśmy również WC, z którego mogą korzystać goście. Strefa nocna w domu Lubeka znajduje się na lewo od wejścia. Tworzą ją trzy komfortowe sypialnie, łazienka z pralnią oraz przestronna garderoba. Swobodne poruszanie się po domu jest możliwe dzięki starannie zaprojektowanym ciągom komunikacyjnym. Na drugiej kondygnacji – poddaszu użytkowym zaprojektowaliśmy dwa pomieszczenia, które mogą pełnić funkcję osobnych pokoi dla nastolatków lub dorosłych dzieci. Możecie je Państwo również zaadaptować na pracownię, gabinet, domową bibliotekę, warsztat dla majsterkowicza lub siłownię i domowe studio jogi. Na poddaszu znajduje się dodatkowa łazienka, co sprawia, że przestrzeń jest w pełni funkcjonalna. Pomieszczenia pomocnicze w domu Lubeka tworzą: pomieszczenie gospodarcze, dwustanowiskowy garaż z miejscem na rowery lub inne pojazdy oraz kotłownia. W projekcie została zastosowana pompa ciepła, jednak możecie Państwo wybrać inny system ogrzewania na etapie adaptacji projektu. Dołączamy również projekt wentylacji mechanicznej – rekuperacji oraz ogrzewania podłogowego. Dom Lubeka jest dostępny w wariancie podstawowym i odbicia lustrzanego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, by odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z projektem domu Lubeka oraz pomóc Państwu wybrać wariant nieruchomości, który najlepiej odda walory Państwa działki.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop podwieszany z płyt g-k na ruszcie aluminiowym
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana w postaci wiązara zbijanego na budowie, nachylenie 35st., pokrycie dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła. Istnieje możliwość zamiany sposobu ogrzewania na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Na etapie adaptacji projektu można zmienić na wentylację grawitacyjną
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 217455,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 192170,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 96085,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 505710,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 379038,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt