Dom Hamilton

3 500,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
140,93 m2
Powierzchnia pomocnicza :
29,82m2
Powierzchnia całkowita :
257,76 m2
Powierzchnia zabudowy :
210,43 m2
Kubatura netto :
474,68 m3
Minimalne wymiary działki :
21,69x29,08 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,28 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
13,69 m
Długość budynku :
10,08 m
Wysokość budynku :
6,28 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
dla osób z niepełnosprawnością
ze spiżarnią
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,97 m2 
1/2 Komunikacja 19,18 m2
1/3 Spiżarnia 3,79 m2 
1/4 Kuchnia 10,48 m2 
1/5 Salon z jadalnią 29,98 m2 
1/6 Pralnia i suszarnia 8,49 m2
1/7 Sypialnia 13,12 m2
1/8 Sypialnia  27,66 m2
1/9 Łazienka os.niepeł.           7,45 m2
1/10 Pokój gościnny 9,20 m2 
1/11 Łazienka 5,61 m2
Razem 140,93 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/12 Kotłownia 5,46 m2
1/13 Garaż 24,36 m2 
Razem 29,82 m2 
Powierzchnia parteru netto 170,75 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Hamilton to nieruchomość bez barier, która została przez nas zaprojektowana z myślą o osobach z ograniczeniami ruchowymi. W tym parterowym budynku wszystko zostało zaprojektowane na jednym poziomie i dostosowane do wózka inwalidzkiego. Jednostanowiskowy, szeroki garaż, z którego można korzystać przy ograniczeniach ruchowych, został ulokowany od frontu. Do Państwa dyspozycji architekci z HouseCollection oddają 140 m2 powierzchni użytkowej z udogodnieniami. Cechą charakterystyczną domu Hamilton jest starannie zaprojektowana komunikacja – korytarze mają minimum 1,5 metra szerokość, więc w każdym miejscu możecie się Państwo komfortowo poruszać na wózku. Na lewo od wejścia do domu znajduje się strefa wypoczynkowa, a na wprost nocna. W części dziennej zaprojektowaliśmy salon z jadalnią oraz otwartą kuchnią o łącznej powierzchni ponad 40 m2 oraz spiżarnię, z której będzie mogła korzystać osoba poruszająca się na wózku. Z pokoju dziennego wyjście prowadzi wprost na komfortowy taras, na którym możecie Państwo wypoczywać i spożywać posiłki w ciepłe miesiące. Przestrzeń naokoło budynku również została przez nas zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze detale po to, aby osoby z niepełnosprawnością mogły swobodnie korzystać z ogrodu. W domu Hamilton zaprojektowaliśmy dwie sypialnie i pokój gościnny oraz dwie łazienki, z których jedna jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Cechą charakterystyczną budynku jest brak progów oraz szerokie otwory drzwiowe (min. 90 cm). W projekcie wygospodarowaliśmy również miejsce na pralnię połączoną z suszarnią, aby wykonywanie codziennych obowiązków było dla Państwa przyjemnością. Projekt jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące domu Hamilton i jego przystosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością, specjaliści z HouseCollection pozostają do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 178893,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 158091,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 79046,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 416030,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 311821,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt