Dom Chicago

2 940,00 zł 4 200,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
228,32 m2
Powierzchnia pomocnicza :
0,00 m2
Powierzchnia całkowita :
341,56 m2
Powierzchnia zabudowy :
170,78 m2
Kubatura netto :
531,02 m3
Minimalne wymiary działki :
21,84x21,84m
Wysokość do głównej kalenicy :
8,98 m
Kąt dachu :
40°
Szerokość budynku :
12,34 m
Długość budynku :
13,84 m
Wysokość budynku :
8,98 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
2
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,70 m2 
1/2 Komunikacja 7,44 m2
1/3 Pokój 10,23 m2 
1/4 Aneks kuchenny     10,86 m2 
1/5 Pokój dzienny 25,04 m2 
1/6 Łazienka 2,78 m2
1/7 Spiżarnia 1,51 m2
Razem 62,56 m2 
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Komunikacja 9,03 m2  (5,78 m2)
2/2 Sypialnia 9,56 m2 (12,79 m2)
2/3 Sypialnia 9,39 m2  (12,48 m2)
2/4 Łazienka 6,59 m2  (6,59 m2)
2/5 Sypialnia 17,03 m2  (23,19 m2)
Razem 51,60 m2  (60,83 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Chicago to budynek dwulokalowy inspirowany stylem amerykańskim. Niezaprzeczalnie, największą ozdobą budynku jest wykończenie elewacji w delikatnych odcieniach bieli i szarości, uzupełnione o elegancką cegłę. Wzrok przechodnia przykuwają lukarny, które dodają poddaszu przestronności oraz czynią go bardziej doświetlonym. Całość sprawia wrażenie, że dom wypełniony jest rodzinnym ciepłem. Wejście główne zostało schowane w praktycznym podcieniu, dzięki czemu pozostaje osłonięte przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wnętrze nieruchomości to ciekawie urządzona oraz fantastycznie oświetlona naturalnym światłem przestrzeń, która została poddana intuicyjnemu podziałowi, ze względu na pełnione funkcje. Część dzienną domu stanowi połączenie kuchni z jadalnią i salonem. Mimo, że przestrzeń jest otwarta , sprawia wrażenie bardzo harmonijnego i uporządkowanego wnętrza, co nie zawsze bywa prostym zadaniem na małych powierzchniach. Klimatu dodaje kominek i towarzystwo licznych przeszkleń, w tym wyjścia na taras. Parter budynku został dodatkowo wyposażony w pokój umieszczony blisko wiatrołapu. Taki układ prezentuje dużo możliwości aranżacyjnych, pomieszczenie może posłużyć nie tylko jako pokój  gościnny, gabinet, czy sypialnia dla seniorów mieszkających z nami w jednym domu. Na tym poziomie znajdziemy również WC oraz spiżarnie komfortowo umieszczoną pod schodami. Poddasze użytkowe tworzą trzy sypialnie o ustawnym i ergonomicznym układzie oraz ogólnodostępna łazienka, z pełnym programem funkcjonalnym i miejscem na pralkę. Każda z sypialni posiada wydzieloną przestrzeń na pojemne szafy oraz biurka. W projekcie zastosowano ogrzewanie na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewania na etapie adaptacji projektu.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęsto żebrowy TERIVA 4,0/1 o wysokości 24 cm.
 • Dach: dwuspadowy o konstrukcji tradycyjnej drewnianej płatwiowo słupowej, nachylenie 40st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 295104,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 213479,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 119297,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 627880,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 470607,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt