Dom Aribba

2 450,00 zł 3 500,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
116,81 m2
Powierzchnia pomocnicza :
45,86 m2
Powierzchnia całkowita :
193,33 m2
Powierzchnia zabudowy :
212,91 m2
Kubatura netto :
546,23 m3
Minimalne wymiary działki :
24,52x25,32 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,33 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,52 m
Długość budynku :
17,32 m
Wysokość budynku :
7,33 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
dwuspadowy
płaski
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,89 m2 
1/2 Komunikacja 15,91 m2
1/3 Sypialnia 8,13 m2 
1/4 Spiżarnia 3,07 m2 
1/5 Kuchnia 11,38 m2 
1/6 Pokój dzienny                       30,10 m2
1/7 Sypialnia 15,91 m2
1/8 Garderoba 3,12 m2
1/9 Sypialnia 14,42 m2
1/10 WC 2,40 m2
1/11 Łazienka 7,48 m2 
Razem 116,81 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/12 Kotłownia 4,00 m2
1/13 Garaż 41,86 m2
Razem 45,86 m2 
Powierzchnia parteru netto 162,67 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Aribba to nieruchomość, która na niedużej powierzchni łączy wiele funkcjonalnych i efektownych cech. Spoglądając z zewnątrz -  bryła budynku wygląda minimalistycznie i elegancko. Jako materiały wykończeniowe elewacji zastosowano będący w bardzo mocnym trendzie beton architektoniczny i fantastycznie pasujące do niego panele drewnopodobne. Wysunięty garaż z płaskim dachem został przygotowany na dwa pojazdy. Wolne miejsce w tym pomieszczeniu dedykujemy do przechowywania rowerów, kosiarki bądź narzędzi. Do wnętrza domu zapraszają drzwi  osłonięte daszkiem. Po wejściu przechodzimy do bardzo przestronnej, nowocześnie zaprojektowanej, otwartej części dziennej domu. Nad nią rozpościera się wysoki sufit, będący niezwykłą dekoracją przestrzeni. Zastosowanie tego rozwiązania czyni salon i jadalnie większą, a duże płaszczyzny okien pozwalają na oświetlenie całego pomieszczenia naturalnym światłem. Taki układ daje Państwu duże możliwości aranżacyjne. Pomalowany na biało, pokryty drewnem czy też betonem architektonicznym – w każdej wersji będzie prezentował się wyjątkowo. Decydując się na wysoki sufit nie rezygnujcie z ogrzewania podłogowego – dzięki temu unikniecie Państwo konwencji ciepła w górne partie domu. Ciekawe miejsce zajmuje kuchnia, która poprzez odpowiednie ustawienie mebli i sprzętów, pozostaje intymną i oddzieloną strefą. W tym pomieszczeniu znajduje się również wejście do spiżarni. Program użytkowy Domu Arriba przewiduje 3 sypialnie – dwie o wielkości około 15m2 oraz jedną mniejszą – 8m2. Te pokoje swoimi wymiarami umożliwiają swobodne wstawienie szaf i biurek do pracy czy też nauki. Projekt posiada technologie grzewczą zasilaną na paliwo gazowe, a także wentylację w postaci rekuperacji. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop drewniany wykończony sufitem podwieszanym z płyt g.-k. na ruszcie aluminiowym.
 • Dach nad częścią mieszkalną: dwuspadowy, więźba drewniana w technologii tradycyjnej, nachylenie 30st. pokrycie z dachówki ceramicznej.
 • Dach nad garażem: płaski stropodach o konstrukcji gęstożebrowej TERIVA 4,0/1 o gr. 24cm. 
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z  betonu architektonicznego i paneli drewnianych.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon.
 • Wentylacja: W projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Chcesz wentylację grawitacyjną? Napisz do nas!
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 175056,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 154701,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 77350,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 407107,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 305134,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt