Dom Argos

2 310,00 zł 3 300,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
123,15 m2
Powierzchnia pomocnicza :
12,81 m2
Powierzchnia całkowita :
203,31 m2
Powierzchnia zabudowy :
214,22 m2
Kubatura netto :
465,32 m3
Minimalne wymiary działki :
26,10x23,29 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,18 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
12,92 m
Długość budynku :
13,87 m
Wysokość budynku :
7,18 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,38 m2 
1/2 Komunikacja 19,49 m2
1/3 Sypialnia 13,76 m2 
1/4 Sypialnia 9,54 m2 
1/5 Łazienka 7,43 m2 
1/6 Pralnia 2,76 m2
1/7 Garderoba 8,24 m2
1/8 Sypialnia 10,76 m2
1/9 Salon z jadalnią 27,16 m2
1/10 Kuchnia 11,87 m2 
1/11 WC 1,52 m2 
1/12 Spiżarnia                               4,24 m2
Razem 123,15 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Pom.Gospodarcze 12,81 m2 
Razem 12,81 m2 
Powierzchnia parteru netto 135,96 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Argos to parterowa nieruchomość o nowoczesnym charakterze. Wygląd bryły urozmaica wiata garażowa, będąca alternatywą dla dwustanowiskowego garażu. Jasna kolorystyka elewacji została wzbogacona płytkami klinkierowymi w odcieniach szarości. Dom Argos wyróżnia również zadaszone wejście schowane w bryle budynku oraz estetycznie zaprojektowany taras ulokowany na tyłach. Nieruchomość na pewno przypadnie do gustu miłośnikom niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Dom Argos to idealny projekt dla rodziny, która chce mieszkać w funkcjonalnym domu – na ponad 123 m2 powierzchni użytkowej na pewno będzie to możliwe! Na prawo od wejścia (w wariancie podstawowym) architekci z HouseCollection zaprojektowali strefę dzienną: salon z jadalnią i częściowo otwartą kuchnią połączoną ze spiżarnią. Na niemal 40 m2 możecie Państwo wyprawiać liczne przyjęcia i przyjmować gości. Obok salonu znajduje się również WC. Drzwi z pokoju dziennego prowadzą wprost na elegancki taras, który stanowi idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu w otoczeniu pięknych roślin i natury. Strefę nocną w domu Argos tworzą: trzy sypialnie, garderoba oraz przestronna łazienka połączona z pralnią. W projekcie uwzględniono również pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić funkcję schowka na narzędzia oraz sprzęt sportowy. W domu Argos zastosowano powietrzną pompę ciepła, wentylację mechaniczną – rekuperację oraz ogrzewanie podłogowe. Zmiany systemu ogrzewania możecie Państwo dokonać na etapie adaptacji projektu. Rekomendujemy jednak pozostawienie pompy, która jest wydajna i ekologiczna. Dom Argos to parterowa nieruchomość z dwuspadowym dachem prefabrykowanym. To rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu budowy oraz zmniejszenie kosztów inwestycji. Wygląd bryły urozmaica wiata na dwa samochody ze stropodachem płaskim, zaprojektowana z boku budynku. Projekt jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Jeśli macie Państwo pytania lub chcecie uzyskać dodatkowe informacje dotyczące projektu domu Argos, zapraszamy do kontaktu. Specjaliści z HouseCollection udzielą Państwu niezbędnych informacji.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: drewniana, w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30cm, sufit podwieszony z płyt g-k, gładź gipsowa. Nad wiatą zaprojektowano stropodach płaski, na który składają się płyta żelbetowa gr.20cm i warstwa izolacji.
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z płytek klinkierowych 
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła. Istnieje możliwość zamiany pompy ciepła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie zaprojektowano wentylację mechaniczną-rekuperację.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 143127,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 126485,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 63242,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 332855,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 249480,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt