• 198,00 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Norymberga

3 060,00 zł 3 600,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
198,00 m2
Powierzchnia pomocnicza :
8,45 m2
Powierzchnia całkowita :
446,50 m2
Powierzchnia zabudowy :
188,65 m2
Kubatura netto :
646,72 m3
Minimalne wymiary działki :
28,94x20,84 m
Wysokość do głównej kalenicy :
8,45 m
Kąt dachu :
40°
Szerokość budynku :
19,57 m
Długość budynku :
10,34 m
Wysokość budynku :
8,45 m
Powierzchnia :
powyżej 180m2
Typ :
Nowoczesny
Typu stodoła
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
z antresolą
z gabinetem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
1
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,91 m2 
1/2 Komunikacja 15,61 m2
1/3 Spiżarnia 1,92 m2 
1/4 Kuchnia 18,46 m2 
1/5 Pokój dzienny z jadalnią 28,71 m2 
1/6 Pom.Gospodarcze 1,89 m2
1/7 Pralnia 5,65 m2
1/8 Garderoba 8,52 m2
1/9 Sypialnia 13,85 m2
1/10 Łazienka 3,66 m2
1/11 Sypialnia 11,63 m2 
1/12 Sypialnia 11,50 m2 
1/13 Łazienka 8,87 m2 
Razem 136,18 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/14 Kotłownia 8,45 m2 
Razem 8,45 m2 
Powierzchnia parteru netto 144,63 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń antresoli

2/1 Antresola 37,66 m2  (51,56 m2)
2/2 Gabinet 24,16 m2  (33,32 m2)
Razem 61,82 m2  (84,88 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Prezentujemy Państwu dom Norymberga – nowoczesną nieruchomość typu stodoła z antresolą. Budynek wyróżniają zdobienia elewacji z naturalnego drewna i dwa tarasy. Jeden został ulokowany z tyłu budynku, a drugi z boku obok kominka, w którym możecie Państwo palić naturalnym drewnem. Na Państwa uwagę zasługuje konstrukcja dachu, która jest wykonana w technologii mieszanej, czyli stalowo-drewnianej. Zaprojektowano stalowe słupy i płatwie ze względu na duże rozpiętości dachu, a krokwie oraz kleszcze wykonano z drewna litego. Dach pokrytą blachą na niski rąbek, co jest nowoczesnym rozwiązaniem dla tradycyjnych w kształcie dachów. Dom Norymberga to nieruchomość dla Inwestorów, którzy szukają dużej przestrzeni i wygodnego lokum dla dużej rodziny. Na 198 m2 projektanci z HouseCollection przygotowali w pełni funkcjonalną przestrzeń mieszkalną. Parter nieruchomości został podzielony na dwie części. Na lewo od wejścia zaprojektowaliśmy przestronną strefę dzienną o powierzchni ponad 45 m2 z dużą otwartą kuchnią i niewielką spiżarnią. Nad salonem i kuchnią rozpościera się wysoki sufit, który wspaniale powiększa przestrzeń. Z pokoju dziennego możecie Państwo wyjść na dwa tarasy. Jeśli latem otworzycie drzwi, wnętrze wypełni się światłem i świeżym powietrzem. To również doskonały sposób, by w ciepłe miesiące naturalnie powiększyć przestrzeń. Na prawo od wejścia znajduje się strefa nocna z trzema sypialniami i dwiema łazienkami i garderobą. Główna sypialnia, którą proponujemy Państwu zaadaptować na sypialnię małżeńską, ma wejście bezpośrednio do łazienki. W tej części domu zaprojektowaliśmy również pomieszczenie gospodarcze, pralnię i kotłownię. Do ogrzewania domu Norymberga służy powietrzna pompa ciepła. Co więcej, w tej nieruchomości została zaprojektowana wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja, która zapewnia stałą wymianę powietrza oraz optymalna temperaturę w domu. W HouseCollection proponujemy nowoczesne rozwiązanie. Jeśli jednak preferujecie Państwo inny system ogrzewania, zmiany możecie dokonać na etapie adaptacji projektu. Na antresoli domu Norymberga nasi architekci zaprojektowali dla Państwa duży gabinet, w którym możecie również urządzić domowe biuro oraz część wypoczynkową. Niemal 40m2 to idealna przestrzeń na biblioteczkę, pokój gier i zabaw dla całej rodziny – możliwości adaptacji tej przestrzeni są niemal nieograniczone. Projekt jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące domu Norymberga specjaliści z HouseCollection z przyjemnością udzielą niezbędnych informacji i pomogą Państwu wybrać wariant domu, który najlepiej będzie pasował do działki.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęstożebrowy Teriva (na etapie adaptacji można go zastąpić stropem żelbetowym)
 • Dach: dwuspadowy, więźba o konstrukcji mieszanej, stalowo-drewnianej, nachylenie 40st., blacha na niski rąbek.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano powietrzną pompę ciepła. Istnieje możliwość zamiany sposobu ogrzewania na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano mechaniczną - rekuperację.  Na etapie adaptacji projektu można wybrać grawitacyjną.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 235741,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 170536,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 95299,70 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 501578,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 375941,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt