• 135,82 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Filadelfia

2 660,00 zł 3 800,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
135,82 m2
Powierzchnia pomocnicza :
44,50 m2
Powierzchnia całkowita :
244,85 m2
Powierzchnia zabudowy :
245,81 m2
Kubatura netto :
609,74 m3
Minimalne wymiary działki :
31,70x21,19 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,18 m
Kąt dachu :
35°
Szerokość budynku :
13,19 m
Długość budynku :
22,72 m
Wysokość budynku :
7,18 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Typu stodoła
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
dwuspadowy
płaski
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
1

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 7,26 m2 
1/2 Kuchnia 13,87 m2
1/3 Pokój dzienny z jadalnią 34,99 m2 
1/4 Komunikacja 12,92 m2 
1/5 Spiżarnia 4,38 m2 
1/6 Łazienka                     5,11 m2
1/7 Pralnia 4,29 m2
1/8 Łazienka 6,97 m2
1/9 Garderoba 7,67 m2
1/10 Sypialnia 13,96 m2
1/11 Sypialnia 12,20 m2 
1/12 Sypialnia                                                           12,20 m2
Razem 135,82 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Garaż z Aneksem Technicznym 44,50 m2
Razem 44,50 m2 
Powierzchnia parteru netto 180,32 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Filadelfia to parterowa nieruchomość w typie nowoczesnej stodoły. Budynek wyraża się minimalistycznym stylem co podkreśla bezokapowy dach oraz wykończenie w postaci paneli drewnopodobnych o ciepłej barwie. Patrząc na opisywany projekt, w oczy rzuca się przestrzenny, dwustanowiskowy garaż, wyraźnie wysunięty przed linie elewacji frontowej. Podążając do środka domu przez drzwi wejściowe osłonięte podcieniem, widzimy dobrze oświetloną, otwartą przestrzeń złożoną z kuchni, salonu i jadalni. Do tego pomieszczenia, naturalne światło wpada poprzez przesuwne przeszklenia tarasowe blisko zestawu wypoczynkowego oraz panoramiczne okno umieszczone blisko jadalni, z którego możemy podziwiać walory naszego ogrodu. Taras został zaprojektowany w sposób umożliwiający wszelkie modyfikacyjne. Możemy pozostawić samą zadaszoną część, bądź ją przedłużyć. W taki sposób osiągamy dwie wersje – na pochmurne dni, oraz gdy mamy ochotę wygrzewać się w letnie dni z bezpośrednią ekspozycją na słońce. Zwieńczeniem części dziennej jest spiżarnia o funkcjonalnych wymiarach. Powierzchnia 5m2 to w pełni wystarczające miejsce do stworzenia naszego kuchennego magazyn na domowe wyroby. W domu Filadelfia zastosowano wyraźne oddzieleni strefy nocnej, do której wkraczamy długim korytarzem mijając salon. W tej części domu znajdujemy trzy sypialnie ułożone po jednej stronie korytarza, oraz dwie łazienki, garderobę i pralnię – po drugiej stronie korytarza. Całość zaprojektowanych pomieszczeń czyni tą nowoczesną stodołę wzorem funkcjonalności i dobrego zagospodarowania przestrzeni. Dom cechuje jasny i prosty podział z komfortową powierzchnią praktycznie w każdym zakamarku budynku, co nierzadko bywa powodem problemów przy małych nieruchomościach. Podczas tworzenia domu Filadelfia, projektanci HouseCollection wzięli pod uwagę rozwiązania, które pomogą ograniczyć budżet podczas inwestycji. Należą do nich między innymi strop z drewniany utworzony z dolnego pasa wiązarów prefabrykowanych, oraz prefabrykowany dach. Nie bez znaczenia jest tutaj również zaprojektowanie dachu płaskiego nad garażem. Jako sposób ogrzewania, za najbardziej optymalny uznano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewanie na etapie adaptacji projektu.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop drewniany z dolnego pasa prefabrykowanych, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k ocieplony wełną mineralna o gr. min. 30 cm
 • Dach: dwuspadowy w bryle głównej oraz płaski nad garażem, więźba z wiązarów prefabrykowanych, nachylenie 33st., pokrycie z blachy na niski rąbek.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnopochodnych.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł jednofunkcyjny na paliwo gazowe z zamkniętą komorą spalania. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji.
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja:  W projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Chcesz wentylację grawitacyjną? Napisz do nas!
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 185283,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 163739,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 81869,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 430891,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 322960,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt