Dom Windsor

3 550,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
179,02 m2
Powierzchnia pomocnicza :
90,72 m2
Powierzchnia całkowita :
431,64 m2
Powierzchnia zabudowy :
245,52 m2
Kubatura netto :
817,89 m3
Minimalne wymiary działki :
26,94x22,84 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,73 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
17,74 m
Długość budynku :
13,84 m
Wysokość budynku :
7,73 m
Powierzchnia :
powyżej 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
z garażem 1-stanow.
z garażem 2-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
z antresolą
z garderobą
z sauną
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,84 m2 
1/2 Komunikacja 27,42 m2
1/3 Łazienka 3,61 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią i aneksem 46,62 m2 
1/5 Sypialnia 14,82 m2 
1/6 Łazienka 9,32 m2
1/7 Sauna 3,42 m2
1/8 Sypialnia 11,87 m2
1/9 Sypialnia 13,91 m2
1/10 Garderoba 5,70 m2
Razem 141,53 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Garaż  42,01 m2
1/12 Kotłownia 7,89 m2 
Razem 49,90 m2 
Powierzchnia parteru netto 191,43 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Antresola 37,49 m2  (64,59 m2)
Razem 37,49 m2  (64,59 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Zestawienie pomieszczeń pomocniczych

2/2 Strych 40,82 m2  (83,40 m2)
Razem 40,82 m2 (83,40 m2)
Powierzchnia poddasza netto 78,31 m2  (147,99 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Windsor to nowoczesny, parterowy dom jednorodzinny dla inwestora, który planuje postawić  nieruchomość na większej parceli. Dom został zwieńczony dachem dwuspadowym na prostej kwadratowej bryle, która wkomponuje się w każde otoczenie. Proste rozwiązania architektoniczne obniżają koszty budowy nieruchomości.  Sprawiają również, że Dom Windsor to komfortowe rozwiązanie, jeśli marzycie Państwo o własnej nieruchomości. W elewacji domu zastosowaliśmy elementy drewniane i duże przeszklenia, które nadają całej inwestycji nowoczesnego, unikalnego sznytu. Powierzchnia użytkowa domu Windsor to 180 m2. Architekt HouseCollection przewidział w niej trzy komfortowe sypialnie o większym metrażu, w tym jedną małżeńską. W projekcie uwzględniliśmy również pomieszczenia dodatkowe – pojemną, rodzinną garderobę i saunę w większej łazience, która pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu. Salon, który stanowi centrum życia domowego, został przez nas połączony z aneksem kuchennym. Z pomieszczenia zaaranżowaliśmy duże wyjście na taras, na którym można również w porze letniej spędzać czas z najbliższymi. Dom Windsor mimo prostej bryły zaskoczy Państwa swoją funkcjonalnością. W projekcie uwzględniliśmy również antresolę, którą można zaadaptować na gabinet, bibliotekę, sypialnię lub pokój dla gości. Przygotowaliśmy również pomieszczenia pomocnicze o łącznej powierzchni 50 m2. W ich skład wchodzą garaż dwustanowiskowy i kotłownia z instalacją gazową. Możecie Państwo dostosować rodzaj systemu grzewczego do swoich potrzeb i preferencji.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, by odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc dostosować dom Windsor do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z HouseCollection. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęstożebrowy TERIVA (na etapie adaptacji można strop TERIVA zastąpić stropem żelbetowym
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana tradycyjna, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 295551 zł
II. Roboty wykończeniowe 213803 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 119478 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 628831 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 408436 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt