Dom Menchester

3 700,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
212,71 m2
Powierzchnia pomocnicza :
29,87 m2
Powierzchnia całkowita :
355,23 m2
Powierzchnia zabudowy :
181,95 m2
Kubatura netto :
655,72 m3
Minimalne wymiary działki :
24,97x22,54 m
Wysokość do głównej kalenicy :
8,40 m
Kąt dachu :
Szerokość budynku :
16,97 m
Długość budynku :
12,04 m
Wysokość budynku :
8,40 m
Powierzchnia :
powyżej 180m2
Typ :
Nowoczesny
Kondygnacje :
piętrowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
płaski
Funkcjonalność :
z gabinetem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
2
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
3

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,90 m2 
1/2 Komunikacja 17,44 m2
1/3 Kuchnia 20,66 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 41,66 m2 
1/5 Łazienka 5,10 m2 
1/6 Gabinet 12,22 m2
Razem 102,98 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/7 Kotłownia 8,24 m2
1/8 Garaż 21,63 m2 
Razem 29,87 m2 
Powierzchnia parteru netto 132,85 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń piętra

2/1 Hol z klatką schodową 16,34 m2 
2/2 Sypialnia 16,34 m2 
2/3 Łazienka 6,60 m2
2/4 Sypialnia 15,87 m2 
2/5 Pralnia 7,38 m2
2/6 Łazienka 15,90 m2 
2/7 Sypialnia 8,42 m2
2/8 Garderoba 15,60 m2 
Razem 109,73 m2 

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Menchester to nowoczesny piętrowy budynek o niebanalnej bryle, który przypadnie Państwu do gustu, jeśli jesteście miłośnikami designu i współczesnej architektury. Nieruchomość prezentuje się bardzo efektownie –  stawiając taki dom, wyróżnicie Państwo swoją posesję na tle innych budynków. Starannie dobraliśmy faktury i kolory materiałów użytych do budowy domu Menchester. Elewacje frontową wyróżnia na przykład kostka wbudowana nad garażem. Dołożyliśmy wszelkich starań, by poza walorami estetycznymi, mogli Państwo cieszyć się również funkcjonalnym wnętrzem. Powierzchnia użytkowa i pomocnicza domu Menchester na parterze to ponad 130 m2 przestrzeni, na której stworzyliśmy komfortową strefę wypoczynkową. Otwarta kuchnia oraz pokój dzienny z jadalnią zajmują ponad 60 m2 - stworzyliśmy miejsce idealne do wspólnego spędzania czasu, przyrządzania posiłków, czy wyprawiania przyjęć. Drzwi z jadalni oraz z salonu prowadzą na przestronny taras – wiosną i latem możecie Państwo otworzyć dom na ogród. Na parterze zaplanowaliśmy również gabinet, który może pełnić rolę przytulnego pokoju gościnnego, oraz łazienkę. Na piętrze domu mieści się zaciszna strefa nocna z czterema sypialniami. Jedna z nich może być pokojem dla rodziców – sypialnią małżeńską, ponieważ ma własną łazienkę i garderobę. Na piętrze zaprojektowaliśmy również dwa przestronne balkony, wyjdziecie Państwo na nie z sypialni. Dwie łazienki oraz duża garderoba sprawiają, że druga kondygnacja domu Menchester jest niezwykle funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu dla wszystkich członków rodziny. 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z projektem domu Menchester w wersji podstawowej oraz odbicia lustrzanego. Nasi doradcy pomogą Państwu podjąć najlepszą decyzję – zapraszamy do kontaktu! 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęsto żebrowy TERIVA (na etapie adaptacji można strop TERIVA zastąpić stropem żelbetowym)
 • Dach: jednospadowy z wiązarów prefabrykowanych o kącie nachylenia 5st., pokryty gontem bitumicznym
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 256356 zł
II. Roboty wykończeniowe 226547 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 113274 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 596177 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 446844 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt