Dom Lagos 2

2 065,00 zł 2 950,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
114,04 m2
Powierzchnia pomocnicza :
7,49 m2
Powierzchnia całkowita :
184,72 m2
Powierzchnia zabudowy :
94,95 m2
Kubatura netto :
302,44 m3
Minimalne wymiary działki :
16,98x20,44m
Wysokość do głównej kalenicy :
8,22 m
Kąt dachu :
40°
Szerokość budynku :
8,98 m
Długość budynku :
11,44 m
Wysokość budynku :
8,22 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Nowoczesny
Tani w budowie
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z gabinetem
z garderobą
z sauną
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
2
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,20 m2 
1/2 Komunikacja  7,54 m2
1/3 WC 2,90 m2 
1/4 Kuchnia 6,85 m2 
1/5 Pokój dzienny z jadalnią 25,15 m2 
1/6 Spiżarnia 1,15 m2 
1/7 Sypialnia 10,85 m2 
Razem 59,64 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/8 Kotłownia 7,49 m2
Razem 7,49 m2 
Powierzchnia parteru netto 67,13 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Przedpokój z klatką schodową 7,35 m2  (7,35 m2)
2/2 Sypialnia 8,25 m2 (11,40 m2)
2/3 Sypialnia 10,70 m2  (15,15 m2)
2/4 Łazienka z sauną 6,05 m2  (8,40 m2)
2/5 Garderoba 2,60 m2  (5,25 m2)
2/6 Sypialnia 19,45 m2 (23,55 m2)
Razem 54,40 m2  (71,10 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Lagos 2 to kolejna odsłona domu Lagos. Motywem przewodnim obu nieruchomości jest dom z poddaszem użytkowym o niewielkiej powierzchni użytkowej, opatrzony biało-szarą elewacją. Ten projekt różni się od swojego poprzednika przede wszystkim brakiem garażu. Zwracając uwagę na całokształt, Lagos 2 budzi odczucie domu wypełnionego rodzinnym ciepłem. By urozmaicić prostą bryłę, projektanci HouseCollection doposażyli dom w elegancki wykusz oraz lekko wysunięta lukarnę. W projekcie zastosowano pokaźną ilość przeszkleń. Duże rozmiary okien oraz ich rozmieszczenie sprawiają, że niemal każde pomieszczenie jest dobrze doświetlone. Do wnętrza domu prowadzi wnęka w budynku w której umieszczone są drzwi. Na parterze możemy znaleźć wygodne połączenie półotwartej kuchni z salonem i jadalnią. Proponujemy aby część jadalnianą zaaranżować w miejscu wykuszu. Spożywanie posiłków w towarzystwie widoku na ogród może dodatkowo umilić Państwu czas spędzony przy rodzinnym stole. Centralne miejsce w tej części domu stanowi kominek, który tworzy niepowtarzalny klimat. Na tym poziomie nieruchomości znajdziemy również WC, spiżarnię oraz sypialnie. Sypialnia umieszczona na parterze może posiadać wiele możliwości aranżacyjnych – może zostać przekształcona na gabinet, bądź pokój rozrywki. Będzie to również doskonałe rozwiązanie dla rodzin wielopokoleniowych zamieszkujących jeden budynek. Poprzez umieszczenie pokoju w oddali od salonu- seniorzy otrzymają gwarancję spokoju i prywatności. Przechodząc na piętro, w domu Lagos 2 zaprojektowano 3 sypialnie. Największa z nich posiada dostęp do garderoby. Proponujemy zaaranżować ją jako sypialnie małżeńską. Na tej kondygnacji nie zabrakło również łazienki, którą wyposażyliśmy w saunę. To miejsce relaksu, które doceni każdy członek rodziny. Projekt należy do kategorii domów tanich w budowie, poprzez swoją prostą konstrukcję oraz wybór ekonomicznych rozwiązań, które ograniczą Państwa budżet. W domu Lagos 2 zastosowano ogrzewanie na paliwo gazowe, jednak istnieje możliwość zmiany sposobu ogrzewania na etapie adaptacji.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop:  nad parterem zaprojektowano strop gęsto żebrowy TERIVA 4,0/1, (na etapie adaptacji można zastąpić na strop żelbetowy)
 • Dach dwuspadowy, więźba tradycyjna o konstrukcji płatwiowo-słupowej, nachylenie 40st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 148901,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 107716,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 60194,20 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 316812,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 237456,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt