Dom Houston

3 700,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
166,48 m2
Powierzchnia pomocnicza :
5,86 m2
Powierzchnia całkowita :
302,42 m2
Powierzchnia zabudowy :
118,55 m2
Kubatura netto :
488,04 m3
Minimalne wymiary działki :
21,44x21,40m
Wysokość do głównej kalenicy :
9,36m
Kąt dachu :
35°
Szerokość budynku :
13,44 m
Długość budynku :
10,87 m
Wysokość budynku :
9,36 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Nowoczesny
Typu stodoła
Kondygnacje :
piętrowy
Działka :
na skarpę
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
3
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
2
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Komunikacja 19,52 m2 
1/2 Sypialnia

14,21 m2

1/3 Łazienka 6,76 m2 
1/4 Sypialnia 12,46 m2 
1/5 Sypialnia 12,46 m2
1/6 Pralnia 6,27 m2
1/7 Garderoba 9,15 m2
Powierzchnia parteru netto 80,83 m2 
Piętro

Zestawienie pomieszczeń piętra

2/1 Wiatrołap 7,81 m2 
2/2 Komunikacja 10,14 m2
2/3 Kuchnia 17,74 m2 
2/4 Salon z jadalnią 30,84 m2 
2/5 Sypialnia 13,35 m2 
2/6 Łazienka                                           5,77 m2
Razem 85,65 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

2/7 Kotłownia                                     5,86 m2
Razem 5,86 m2 
Powierzchnia piętra netto 91,51 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

  • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
  • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
  • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
  • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Huston to nowoczesna piętrowa nieruchomość, która przyciąga spojrzenia dzięki zastosowaniu ciekawych rozwiązań architektonicznych. Na Państwa uwagę zasługuje oryginalny, zadaszony taras na pierwszym piętrze oraz połączenie elementów z naturalnego drewna i blachy. Dom Huston to jedna z naszych propozycji domów na skarpę. Budynek jest asymetryczny, aby jak najlepiej wykorzystać ukształtowanie terenu i podkreślić naturalne walory krajobrazu. Polecamy dom Huston tym z Państwa, którzy szukają reprezentacyjnego budynku i wygodnego mieszkania dla rodziny. Na dwóch kondygnacjach i niemal 167 m2 architekci z HouseCollection przygotowali dla Państwa wygodną przestrzeń. Na parterze zaplanowaliśmy strefę nocną, w której ulokowaliśmy trzy sypialnie, łazienkę z pralnią i garderobę. W każdym pokoju zostało uwzględnione duże okno. Dzięki temu wszystkie wnętrza są dobrze oświetlone. Co więcej, zyskujecie Państwo piękny widok na ogród. Centrum domowego życia – komfortowa strefa wypoczynkowa została przez nas zaprojektowana na pierwszym piętrze. Tworzą ją salon z jadalnią i całkowicie otwartą kuchnią o łącznej powierzchni niemal 50 m2. Z pokoju dziennego możecie Państwo wyjść wprost na duży taras. Dodatkowa sypialnia na tej kondygnacji może pełnić funkcję pokoju dla gości, gabinetu lub domowej biblioteki. Obok ulokowaliśmy również łazienkę i pomieszczenie pomocnicze – kotłownię. W domu Huston zaplanowany został system ogrzewania z piecem gazowym, ale jeśli preferujecie Państwo inne rozwiązanie, możecie dokonać zmiany na etapie adaptacji projektu.

Specjaliści z HouseCollection pozostają do Państwa dyspozycji w przypadku pytań. Z przyjemnością udzielimy niezbędnych informacji i pomożemy wybrać wariant projektu domu Huston – podstawowy lub odbicia lustrzanego, który najlepiej odda walory Państwa działki.  

Technologia:

  • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
  • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęsto żebrowy TERIVA (na etapie adaptacji można strop TERIVA zastąpić stropem żelbetowym Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 35st., blacha na niski rąbek.
  • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego i desek drewnianych.
  • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
  • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
  • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zastosowano mechaniczną-rekuperację, na etapie adaptacji można wybrać grawitacyjną
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 220408,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 159444,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 89101,30 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 468954,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 351489,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt