Dom Tanzanit

3 200,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
120,35 m2
Powierzchnia pomocnicza :
41,81 m2
Powierzchnia całkowita :
242,88 m2
Powierzchnia zabudowy :
211,61 m2
Kubatura netto :
521,95 m3
Minimalne wymiary działki :
20,50x28,54 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,67 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
12,50 m
Długość budynku :
19,54 m
Wysokość budynku :
6,67 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,49 m2 
1/2 Komunikacja 14,32 m2
1/3 Kuchnia 11,75 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 31,64 m2 
1/5 Sypialnia 15,33 m2 
1/6 Gabinet 9,88 m2
1/7 Sypialnia 11,09 m2
1/8 Sypialnia 11,09 m2
1/9 Łazienka 7,82 m2
1/10 WC 1,94 m2
Razem 120,35 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Kotłownia 9,97 m2
1/12 Przedsionek 2,51 m2
1/13 Garaż 29,33 m2
Razem 41,81 m2 
Powierzchnia parteru netto 162,16 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Tanzanit to klasyczna nieruchomość parterowa o 120 m2 powierzchni użytkowej. W tym projekcie garaż zwieńczony dachem czterospadowym ulokowaliśmy z przodu nieruchomości. Taki układ sprawia, że bryła prezentuje się interesująco, a wejście do domu jest ukryte. Dom Tananzit to dobry wybór, jeśli szukacie Państwo nieruchomości, która zapewni Wam intymność. Dach kopertowy oraz fragmenty elewacji wykonane z kamienia sprawiają, że budynek świetnie się prezentuje. Zaprojektowaliśmy dla Państwa komfortowe wnętrze z wydzieloną strefą wypoczynkową, w jej skład wchodzi  otarta kuchnia oraz salon z jadalnią. Dom Tanzanit ma aż trzy sypialnie – dwie z nich możecie Państwo zamienić w wygodne dziecięce pokoiki. Jeśli jesteście rodziną 2+1 jeden z pokoi zaaranżujcie zgodnie z własnym pomysłem, tworząc w nim bawialnię, pracownię artystyczną lub pokój gościnny. Jedną z sypialni połączyliśmy z gabinetem, tworząc przestrzeń dla gospodarzy lub osobne mieszkanie, jeśli w dom Tanzanit ma stać się nieruchomością wielopokoleniową. W projekcie uwzględniliśmy również łazienkę oraz WC. Pomieszczenia pomocnice tworzy: kotłownia z piecem CO oraz garaż, do którego prowadzi osobny przedsionek.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu domu Tanzanit. Nasi specjaliści z HouseCollection dołożyli wszelkich starań, by rozwiązanie spełniało Państwa oczekiwania zarówno wariancie podstawowym, jak i wersji odbicia lustrzanego. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop podwieszany, na ruszcie aluminiowym z płyt g-k, ocieplany wełną mineralną o gr. min. 30cm
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 169500,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 149790,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 74895,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 394186,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 295449,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt