Dom Szafir

2 700,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
145,29 m2
Powierzchnia pomocnicza :
29,42 m2
Powierzchnia całkowita :
174,71 m2
Powierzchnia zabudowy :
161,21 m2
Kubatura netto :
473,29 m2
Minimalne wymiary działki :
24,90x18,59 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,63 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
16,90 m
Długość budynku :
9,84 m
Wysokość budynku :
6,97 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,60 m2 
1/2 Komunikacja 9,00 m2
1/3 Kuchnia 10,20 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 29,70 m2 
1/5 Sypialnia 10,73 m2 
1/6 Sypialnia 16,13 m2
1/7 Sypialnia 10,71 m2
1/8 Łazienka 6,38 m2
1/9 WC 3,77 m2
Razem 101,22 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/10 Śluza 2,65 m2
1/11 Garaż 19,48 m2
1/12 Kotłownia 7,29 m2 
Razem 29,42 m2 
Powierzchnia parteru netto 130,64 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Szafir jest to obiekt parterowy w stylu klasycznym z poddaszem zaaranżowanym na strychu. Prostą bryłę urozmaica nowoczesna elewacja, w której połączyliśmy fakturę drewna z betonem architektonicznym. Tradycyjny dach dwuspadowy jest prostą i ekonomiczną konstrukcją stworzoną z drewnianych wiązarów wykonanych systemem gospodarczym. Dom jest tak sprytnie zaprojektowany, że zamieści się na każdej działce – to idealny wybór na miejską parcelę oraz zaciszą, dużą działkę położoną w zaciszu. Duże okna i szklana witryna w jadalni sprawiają, że dom jest dobrze oświetlony oraz otwarty na otoczenie, które można podziwiać o każdej porze roku. Duża ilość naturalnego światła stwarza idealne warunki do pracy oraz wypoczynku. Dom Szafir jest przeznaczony dla tych z Państwa, którzy cenią wygodę i minimalizm. To również dobry wybór dla seniorów oraz osób, które mają problemy z poruszaniem się. Nieduża przestrzeń domu została funkcjonalnie zaprojektowana – oddzieliliśmy w niej wyraźnie trzy strefy: dzienną, nocną oraz gospodarczą. W standardowej wersji projektu uwzględniliśmy otwartą kuchnię połączoną z salonem i stołem jadalnianym. Na paterze znajdują się również trzy sypialnie oraz łazienka z oddzielnym WC. W kuchni znalazło się również miejsce na funkcjonalny i modny półwysep, który jest przedłużeniem blatu roboczego. Pokój dzienny to duże przestronne pomieszczenie. Ponad 28m2 powierzchni można umeblować narożną kanapą, kinem domowym oraz regałami na książki. W naszym projekcie uwzględniliśmy również osobne miejsce do zabawy dla dzieci. Na parterze umieściliśmy trzy komfortowe i przestronne sypialnie, dzięki nim dom Szafir to wygodne miejsce do życia dla rodziny 2+1 oraz 2+2. Sypialnie to ustawne pokoje, których przestrzeń sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu po ciężkim dniu w pracy i w szkole. W części gospodarczej zaprojektowaliśmy jednostanowiskowy garaż, a w nim kotłownię z piecem gazowym. W HouseCollection przygotowaliśmy dla Państwa lustrzaną wersję każdego projektu. Zapraszamy do kontaktu z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop podwieszany z płyt g-k na ruszcie aluminiowym, ocieplony wełna mineralną o gr. min. 30cm
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana w systemie gospodarczym – zbijak (możliwość zastosowania wiązarów prefabrykowanych), nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 195247,95 zł
II. Roboty wykończeniowe 172544,70 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 86272,35 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 454065 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 340329 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt