• 101,22 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Szafir

1 890,00 zł 2 700,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
101,22 m2
Powierzchnia pomocnicza :
29,42 m2
Powierzchnia całkowita :
196,47 m2
Powierzchnia zabudowy :
163,41 m2
Kubatura netto :
473,29 m3
Minimalne wymiary działki :
24,90x18,59 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,97 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
16,90 m
Długość budynku :
9,84 m
Wysokość budynku :
6,97 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,60 m2 
1/2 Komunikacja 9,00 m2
1/3 Kuchnia 10,20 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 29,70 m2 
1/5 Sypialnia 10,73 m2 
1/6 Sypialnia 16,13 m2
1/7 Sypialnia 10,71 m2
1/8 Łazienka 6,38 m2
1/9 WC 3,77 m2
Razem 101,22 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/10 Śluza 2,65 m2
1/11 Garaż 19,48 m2
1/12 Kotłownia 7,29 m2 
Razem 29,42 m2 
Powierzchnia parteru netto 130,64 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

zDom Szafir jest to obiekt parterowy w stylu klasycznym z poddaszem zaaranżowanym na strychu. Prostą bryłę urozmaica nowoczesna elewacja, w której połączyliśmy fakturę drewna z betonem architektonicznym. Tradycyjny dach dwuspadowy jest prostą i ekonomiczną konstrukcją stworzoną z drewnianych wiązarów wykonanych systemem gospodarczym. Dom jest tak sprytnie zaprojektowany, że zamieści się na każdej działce – to idealny wybór na miejską parcelę oraz zaciszą, dużą działkę położoną w zaciszu. Duże okna i szklana witryna w jadalni sprawiają, że dom jest dobrze oświetlony oraz otwarty na otoczenie, które można podziwiać o każdej porze roku. Duża ilość naturalnego światła stwarza idealne warunki do pracy oraz wypoczynku. Dom Szafir jest przeznaczony dla tych z Państwa, którzy cenią wygodę i minimalizm. To również dobry wybór dla seniorów oraz osób, które mają problemy z poruszaniem się. Nieduża przestrzeń domu została funkcjonalnie zaprojektowana – oddzieliliśmy w niej wyraźnie trzy strefy: dzienną, nocną oraz gospodarczą. W standardowej wersji projektu uwzględniliśmy otwartą kuchnię połączoną z salonem i stołem jadalnianym. Na paterze znajdują się również trzy sypialnie oraz łazienka z oddzielnym WC. W kuchni znalazło się również miejsce na funkcjonalny i modny półwysep, który jest przedłużeniem blatu roboczego. Pokój dzienny to duże przestronne pomieszczenie. Ponad 28m2 powierzchni można umeblować narożną kanapą, kinem domowym oraz regałami na książki. W naszym projekcie uwzględniliśmy również osobne miejsce do zabawy dla dzieci. Na parterze umieściliśmy trzy komfortowe i przestronne sypialnie, dzięki nim dom Szafir to wygodne miejsce do życia dla rodziny 2+1 oraz 2+2. Sypialnie to ustawne pokoje, których przestrzeń sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu po ciężkim dniu w pracy i w szkole. W części gospodarczej zaprojektowaliśmy jednostanowiskowy garaż, a w nim kotłownię z piecem gazowym. W HouseCollection przygotowaliśmy dla Państwa lustrzaną wersję każdego projektu. Zapraszamy do kontaktu z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop podwieszany z płyt g-k na ruszcie aluminiowym, ocieplony wełna mineralną o gr. min. 30cm
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana w systemie gospodarczym – zbijak (możliwość zastosowania wiązarów prefabrykowanych), nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: w projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Chcesz wentylację grawitacyjną? Napisz do nas!
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 195247,95 zł
II. Roboty wykończeniowe 172544,70 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 86272,35 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 454065 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 340329 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt