Dom Small Wood

2 300,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
62,86 m2
Powierzchnia pomocnicza :
5,53 m2
Powierzchnia całkowita :
140,70 m2
Powierzchnia zabudowy :
88,71 m2
Kubatura netto :
241,04 m2
Minimalne wymiary działki :
16,68x19,18 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,56 m
Kąt dachu :
35°
Szerokość budynku :
7,68 m
Długość budynku :
12,18 m
Wysokość budynku :
6,56 m
Powierzchnia :
do 100m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
1

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,23 m2 
1/2 Kuchnia 8,30 m2
1/3 Pokój dzienny z jadalnią 19,17 m2 
1/4 Łazienka 5,24 m2 
1/5 Komunikacja 1,99 m2 
1/6 Sypialnia 11,16 m2
1/7 Sypialnia 12,77 m2
Razem 62,86 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/8 Kotłownia 5,53 m2
Powierzchnia parteru netto 68,39 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Small Wood to klasyczna, parterowa nieruchomość szkieletowa idealna dla singli, par i rodzin 2+1, które preferuje przytulne wnętrza. Mały parterowy dom z klasycznym dwuspadowym dachem będzie prawdziwą ostoją dla Inwestorów, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku i marzą o własnej nieruchomości z ogródkiem. Zadaszone wejście prowadzi wprost do kameralnego wnętrza. Dom Small Wood to niemal 63 m2 powierzchni użytkowej. Projektanci z HouseCollection dołożyli wszelkich starań, by nieruchomość była funkcjonalna – przewidzieli w niej strefę dzienną i nocną. Obok wejścia znajduje się kotłownia z piecem gazowym. Możecie Państwo na etapie adaptacji projektu dokonać zmiany ogrzewania na preferowany system. Strefa dzienna składa się z salonu połączonego z jadalnią o powierzchni 19 m2 oraz otwartej kuchni. Przeszkolone drzwi prowadzą z pokoju dziennego wprost na taras, więc latem ogród stanowi naturalne przedłużenie salonu. Strefę nocną i dzienną oddziela od siebie przedpokój. W części nocnej ulokowaliśmy dwie sypialnie o zbliżonym metrażu oraz łazienkę z miejscem na pralkę. Small Wood to projekt, który na pewno przypadnie do gustu Inwestorom szukającym alternatywy dla mieszkania w bloku i właścicielom niewielkiej parceli. To wspaniała miejska nieruchomość. Dom będzie prezentował się zjawiskowo w otoczeniu zieleni – kwiatów i krzewów.

Specjaliści HouseCollection z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania dotyczące domu Small Wood. Pomogą również dostosować wariant nieruchomości (podstawowy lub odbicia lustrzanego) do działki. 

Technologia:

 • Ściany: szkielet drewniany złożony z belki podwalinowej, belki oczepowej oraz słupków drewnianych 45x195mm. Poszycie ścian od strony wewnętrznej z płyty OSB gr.12,5mm oraz płyty g-k gr.12,5mm. Od strony zewnętrznej ściany ocieplone płytami termoizolacyjnymi z włókna drzewnego STEICO o gr. 10cm. Cały szkielet drewniany ścian wypełniony jest izolacją wdmuchiwaną z celulozy STEICO.
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Fundamenty : płyta fundamentowa żelbetowa gr.20cm z betonu C20/25 , zbrojenie stalą A-IIIN oraz A-I.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 264579,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 191398,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 106957,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 562934,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 421929,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt