Dom Siena

2 500,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
71,24 m2
Powierzchnia pomocnicza :
4,79 m2
Powierzchnia całkowita :
126,14 m2
Powierzchnia zabudowy :
61,26 m2
Kubatura netto :
274,32 m3
Minimalne wymiary działki :
15,38x17,44 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,98 m
Kąt dachu :
40°
Szerokość budynku :
7,38 m
Długość budynku :
8,44 m
Wysokość budynku :
7,98 m
Powierzchnia :
do 100m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Działka :
na wąską działkę
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
z garderobą
Liczba pokoi na parterze :
1
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
2
Liczba łazienek(w tym WC) :
1

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 3,98 m2 
1/2 Kuchnia 6,57 m2
1/3 Salon z jadalnią 20,84 m2 
1/4 Łazienka                                5,75 m2 
Razem 37,14 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/5 Kotłownia 4,79 m2
Powierzchnia parteru netto 41,93 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Komunikacja 8,91 m2  (4,31 m2)
2/2 Pokój 12,38 m2 (17,40 m2)
2/3 Pokój 9,33 m2  (13,04 m2)
2/4 Garderoba 3,48 m2  (6,74 m2)
Razem 34,10 m2  (41,49 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Siena to klasyczna nieruchomość z poddaszem użytkowym i świetna alternatywa dla mieszkania w bloku. Budynek jest przeznaczony na wąską działkę o szerokości do 16 m2. Co więcej, jest to nieruchomość tania w budowie. Dom Siena doskonale się prezentuje, a wzrok przyciągają zdobienia elewacji z naturalnego drewna oraz klasyczny, ciemny dwuspadowy dach. Jeśli szukacie Państwo domu dla pary lub przytulnej nieruchomości dla rodziny 2+1 polecamy projekt domu Siena z własnym ogrodem. Architekci z HouseCollection stworzyli na 71,24 m2 wygodną do życia przestrzeń podzieloną na strefę dzienną (parter) oraz nocną (poddasze). Na parterze znajduje się salon z jadalnią (20,84 m2) i częściowo otwartą kuchnią oraz łazienka. Na poddaszu domu Siena zaprojektowaliśmy dwie sypialnie o powierzchni 17,40 oraz 13,04 m2. Większy pokój możecie Państwo zaadaptować na komfortową sypialnię małżeńską, a mniejszy na sypialnię dla dziecka lub pomieszczenie, które będzie uniwersalne i łatwo zamieni się w domową bibliotekę, sypialnię dla gości, gabinet, czy pokój do ćwiczeń. Funkcjonalność poddasza poprawia osobna garderoba, dzięki której nie musicie Państwo wstawiać szaf do pokoi. Pomieszczenie pomocnicze w domu Siena to kotłownia z piecem gazowym. Jeśli preferujecie Państwo inny system ogrzewania, zmiany możecie Państwo dokonać na etapie adaptacji projektu.

Zapraszamy do kontaktu. Specjaliści z HouseCollection odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i udzielą niezbędnych informacji oraz pomogą wybrać wariant domu – podstawowy lub odbicia lustrzanego, który wpisze się w topografię Państwa działki.

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęsto-żebrowy Teriva (na etapie adaptacji można strop Teriva zastąpić stropem żelbetowym)
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana tradycyjna, nachylenie 40st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego i desek drewnianych.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej-rekuperacji. Na etapie adaptacji należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 93006,90 zł
II. Roboty wykończeniowe 67281,60 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 37598,50 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 197887,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 148320,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt