Dom Preston

2 400,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
115,97 m2
Powierzchnia pomocnicza :
35,59 m2
Powierzchnia całkowita :
228,14 m2
Powierzchnia zabudowy :
187,65 m2
Kubatura netto :
603,62 m3
Minimalne wymiary działki :
26,88x20,43 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,11 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
18,88 m
Długość budynku :
9,94 m
Wysokość budynku :
7,11 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
płaski
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 3,04 m2 
1/2 WC 1,80 m2
1/3 Pokój dzienny z jadalnią 32,50 m2 
1/4 Kuchnia 9,81 m2 
1/5 Spiżarnia 2,48 m2 
1/6 Komunikacja 12,67 m2
1/7 Sypialnia 11,55 m2
1/8 Sypialnia 11,65 m2
1/9 Łazienka 6,00 m2
1/10 Sypialnia 11,31 m2
1/11 Sypialnia 13,16 m2
Razem 115,97 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/12 Pom.Gospodarcze 4,50 m2
1/13 Kotłownia 8,90 m2
1/14 Garaż 22,19 m2 
Razem 35,59 m2 
Powierzchnia parteru netto 151,56 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Preston to projekt parterowej nieruchomości taniej w budowie, która doskonale spełni oczekiwania par oraz rodzin 2+1 oraz 2+2. Budynek ma prostą bryłę, dwuspadowy, prefabrykowany dach, a strop nad częścią mieszkalną stanowią dolne pasy wiązarów dachowych ocieplone wełną mineralną. Z boku budynku został zaprojektowany garaż jednostanowiskowy ze stropem gęstożebrowym TERIVA 4,0/1, który jest jednocześnie stropodachem. To wszystko sprawia, że koszty budowy domu Preston należą do relatywnie niskich. Jest to więc nieruchomość, która będzie dobrą alternatywą dla tradycyjnego 3- lub 4-pokojowego mieszkania w bloku. Dom został zaprojektowany w stylu klasycznym. Zdobienia elewacji wykonane z naturalnego drewna, niewielki ganek od frontu oraz taras z tył budynku sprawiają, że dom Preston idealnie wpisuje się w architekturę przedmieścia. Projektanci z HouseCollection oddają do Państwa dyspozycji ponad 115 m2 komfortowo zaprojektowanej powierzchni użytkowej. Dom został podzielony na dwie strefy – dzienną i nocną. W wersji podstawowej projektu po lewej stronie od wejścia został zaprojektowany pokój dzienny połączony z jadalnią (32,5 m2) oraz częściowo otwartą kuchnią i WC, z którego mogą korzystać goście. Z salonu wyjdziecie Państwo na niewielki taras i do ogrodu. Polecamy, aby latem zostawiać otwarte drzwi, co pomoże naturalnie powiększyć przestrzeń wypoczynkową. By uprzyjemnić Państwu czas spędzony na przyrządzaniu posiłków, obok kuchni ulokowaliśmy niewielką spiżarnię. Na prawo od wejścia do domu Preston znajduje się strefa nocna z czterema sypialniami i łazienką. Każde pomieszczenie możecie Państwo dowolnie zaaranżować – sypialnie mogą pełnić funkcję pokoju dla gości, biblioteki, domowej siłowni, czy biura. Pomieszczenia pomocnicze w tym projekcie tworzą: pomieszczenie gospodarcze, garaż jednostanowiskowy oraz kotłownia z piecem gazowym. Jeśli preferujecie Państwo inny rodzaj ogrzewania, zmiany możecie dokonać na etapie adaptacji projektu. Dom Preston jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać wariant domu Preston, który będzie najlepiej pasował do Państwa działki.

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop podwieszany z płyt g-k na ruszcie aluminiowym, ocieplany wełną mineralną o grubości min. 30 cm.
 • Dach: dwuspadowy, więźba z wiązarów prefabrykowanych, nachylenie 30st., pokrycie dachówka ceraminczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja:  w projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Chcesz wentylację grawitacyjną? Napisz do nas!
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 161225,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 142478,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 71239,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 374942,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 281025,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt