Dom Porto

3 300,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
109,69 m2
Powierzchnia pomocnicza :
32,83 m2
Powierzchnia całkowita :
177,83 m2
Powierzchnia zabudowy :
190,28 m2
Kubatura netto :
403,33 m3
Minimalne wymiary działki :
24,54x20,34 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,89 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
16,54 m
Długość budynku :
12,34 m
Wysokość budynku :
6,89 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,62 m2 
1/2 Komunikacja 9,30 m2
1/3 Kuchnia 12,31 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią                           25,51 m2 
1/5 Łazienka 6,55 m2 
1/6 Sypialnia 12,44 m2
1/7 Sypialnia 15,00 m2
1/8 Spiżarnio-pralnia                   5,75 m2
1/9 Sypialnia 13,59 m2
1/10 Łazienka 3,62 m2
Razem 109,69 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Garaż 24,30 m2
1/12 Kotłownia                                                            8,53 m2
Razem 32,83 m2 
Powierzchnia parteru netto 142,52 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Porto to klasyczna parterowa nieruchomość, która wyróżnia się eleganckim wejściem i czterospadowym dachem. Budynek świetnie prezentuje się na podmiejskiej działce w otoczeniu zieleni. Dom Porto to nieruchomość z tarasem oraz basenem ulokowanym na tyłach budynku, idealna dla Inwestorów, którzy szukają spokojnej przestrzeni i komfortowej przystani dla rodziny. Architekci z HouseCollection na niemal 110 m2 zaprojektowali funkcjonalną przestrzeń przeznaczoną zarówno do codziennych prac, jak i do wypoczynku. Na lewo od wejścia w wariancie podstawowym domu Porto znajduje się strefa dzienna, którą tworzy pokój dzienny z jadalnią oraz kuchnią oddzieloną półwyspą o powierzchni ponad 37 m2, co sprawia, że możecie Państwo spożywać w nim posiłki, urządzać przyjęcia oraz spędzać czas wspólnie z całą rodziną. W ciepłe miesiące polecamy otwierać drzwi na przestronny, zadaszony taras, by korzystać z pięknej pogody i wypoczywać nad prywatnym basenem. Pomieszczenie dodatkowe, czyli spiżarnio-pralnia sprawia, że nieruchomość zyskuje miejsce, w którym możecie Państwo gromadzić zapasy lub użytkować pralko-suszarkę. W domu Porto zaprojektowaliśmy również trzy komfortowe sypialnie i dwie łazienki. To wszystko sprawia, że dom Porto to świetna nieruchomość dla rodziny 2+1 oraz 2+2. Pomieszczenia pomocnicze w budynku to: kotłownia z piecem gazowym oraz jednostanowiskowy garaż. Jeśli preferujecie Państwo inny system ogrzewania, możecie dokonać zmiany na etapie adaptacji projektu. Dom Porto jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W HouseCollection odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz pomożemy wybrać wariant domu najlepiej dopasowany do Państwa działki.

Dom Porto

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30 cm,  sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k, gładź gipsowa
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 144739,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 127909,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 63954,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 336602,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 252289,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt