Dom Piryt

2 700,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
128,68 m2
Powierzchnia pomocnicza :
42,40 m2
Powierzchnia całkowita :
286,33 m2
Powierzchnia zabudowy :
206,75 m2
Kubatura netto :
575,53 m3
Minimalne wymiary działki :
24,64x23,00 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,10 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,64 m
Długość budynku :
16,00 m
Wysokość budynku :
7,06 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,40 m2 
1/2 Komunikacja 12,54 m2
1/3 Kuchnia 15,16 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 33,10 m2 
1/5 Sypialnia 14,65 m2 
1/6 Sypialnia 14,65 m2
1/7 Sypialnia 17,83 m2
1/8 Łazienka 9,07 m2
1/9 Łazienka 3,26 m2
1/10 Garderoba 3,02 m2
Razem 128,68 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Garaż 36,72 m2
1/12 Kotłownia 5,68 m2
Razem 42,40 m2 
Powierzchnia parteru netto 171,08 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Piryt to parterowa nieruchomość zaprojektowana w stylu klasycznym o powierzchni użytkowej niemal 130 m2. Bryła budynku oraz wygląd elewacji doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Dom Piryt to dobre rozwiązanie, jeśli lubcie Państwo elegancki, minimalistyczny styl. Staraliśmy się stworzyć dom, którego przestrzeń będzie zarówno funkcjonalna, jak i komfortowa.  Do Państwa dyspozycji oddajemy dom Piryt podzielony na strefy: wypoczynkową oraz nocną połączone starannie zaplanowanym ciągiem komunikacyjnym. Na część nocną składają się trzy komfortowe sypialnie, z których największą możecie Państwo zaadaptować do swoich potrzeb – jako sypialnię małżeńską. Jeśli dom będzie budowany dla rodziny 2+1 lub dla par dodatkowy pokój może pełnić rolę wygodnego gabinetu lub sypialni gościnnej. Strefa wypoczynkowa to przestronny salon połączony z otwartą kuchnią, w której zaplanowaliśmy funkcjonalną wyspę. Ta część domu o powierzchni niemal 50 m2 ma bezpośrednie wyjście do ogrodu, z którego możecie Państwo korzystać z ciepłe miesiące. W domu Piryt zaprojektowaliśmy również dwie łazienki – jeden pokój kąpielowy oraz mniejsze WC, z którego będą korzystać goście. Pomieszczenia pomocnicze w tej nieruchomości o łącznej powierzchni 42 m2 to: garaż dwustanowiskowy oraz kotłownia wyposażona w instalację gazową. Rodzaj instalacji grzewczej możecie Państwo wybrać na etapie adaptacji projektu. Dużym zainteresowaniem naszych klientów cieszy się pompa ciepła wspomagana instalacją fotowoltaiczną. To energooszczędne rozwiązanie, które zyskuje w Polsce zwolenników.

Zapraszamy Państwa do kontaktu, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zalet domu Piryt w wariancie podstawowym oraz w odbiciu lustrzanym. Doradcy z HouseCollection są do Państwa dyspozycji. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: konstrukcja stropu w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30cm, sufit podwieszony z płyt g-k, gładź gipsowa
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego i desek drewnianych.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji Ogrzewanie podłogowe:
 • Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 169294 zł
II. Roboty wykończeniowe 149608 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 74804 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 393706 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 295089 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt