Dom Pegmatyt

2 135,00 zł 3 050,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
148,80 m2
Powierzchnia pomocnicza :
42,72 m2
Powierzchnia całkowita :
264,35 m2
Powierzchnia zabudowy :
237,78 m2
Kubatura netto :
559,61 m3
Minimalne wymiary działki :
26,84x23,44 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,95 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
19,84 m
Długość budynku :
14,44 m
Wysokość budynku :
6,95 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Nowoczesny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,42 m2 
1/2 Komunikacja 17,76 m2
1/3 Salon z jadalnią 43,21 m2 
1/4 Kuchnia 12,73 m2 
1/5 Pralnia 5,20 m2 
1/6 Łazienka 8,86 m2
1/7 Sypialnia 13,31 m2
1/8 Sypialnia 18,03 m2
1/9 Sypialnia 12,94 m2
1/10 Garderoba 8,13 m2 
1/11 WC 2,21 m2
Razem 148,80 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/12 Kotłownia 4,46 m2
1/13 Garaż 38,26 m2 
Razem 42,72 m2 
Powierzchnia parteru netto 191,52 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Pegmatyt to jeden z naszych klasycznych projektów parterowych, który wyróżnia się eleganckim kopertowym dachem oraz estetycznymi zdobieniami elewacji z naturalnego kamienia. Na Państwa uwagę zasługuje zadaszone wejście oraz taras, który ulokowaliśmy z tyłu budynku – to zaciszna i niezwykle efektowna przestrzeń. Dom Pegmatyt wspaniale prezentuje się na dużej, rozległej parceli w otoczeniu zieleni. Podzieliliśmy jego wnętrze na dwie strefy – dzienną i nocną. Salon połączyliśmy z jadalnią i kuchnią, abyście mogli Państwo miło spędzać czas na otrzymanych 55m2 powierzchni. Kuchnia jest częściowo zamknięta na resztę domu, co pozwala komfortowo przyrządzać posiłki. Pomieszczenie jest jednak świetnie doświetlone przez duże okno. Z jadalni wyjdziecie Państwo bezpośrednio na taras, który w ciepłe miesiące może stać się naturalnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej. Obok przestrzeni dziennej ulokowaliśmy również WC, z którego mogą korzystać goście. Część nocną domu Pegmatyty tworzą trzy sypialnie, łazienka, pralnia i garderoba. Dom Pegmatyt został podzielony na dwie części, abyście mogli Państwo komfortowo spędzać czas – to idealna nieruchomość dla rodziny 2+1 lub 2+2. Pomieszczenia pomocnicze domu to garaż dwustanowiskowy oraz kotłownia z piecem gazowym. Decyzję o wyborze systemu ogrzewania możecie Państwo podjąć na etapie adaptacji projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z kompletną dokumentacją domu Pegmatyt w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego. Specjaliści z HouseCollection pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie i udzielą niezbędnych informacji. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 196224,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 173408,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 86704,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 456336,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 342032,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt