Dom Opal 2

3 000,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
156,92 m2
Powierzchnia pomocnicza :
52,57 m2
Powierzchnia całkowita :
268,28 m2
Powierzchnia zabudowy :
268,83 m2
Kubatura netto :
577,11 m3
Minimalne wymiary działki :
31,20x26,50 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,18m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
18,50 m
Długość budynku :
20,21 m
Wysokość budynku :
7,18 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z gabinetem
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,57 m2 
1/2 Hol 10,69 m2
1/3 Komunikacja 12,36 m2 
1/4  Kuchnia 12,47 m2 
1/5 Pokój dzienny 41,75 m2 
1/6 Łazienka 7,68 m2
1/7 Sypialnia 15,50 m2
1/8 Sypialnia 15,09 m2
1/9 Sypialnia 13,81 m2
1/10 Łazienka 5,39 m2
1/11 Gabinet 7,36 m2
1/12 Garderoba 4,96 m2
1/13 Pralnia                                    5,26 m2
Razem 156,92 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/14 Garaż 46,23 m2
1/15 Kotłownia 6,34 m2 
Razem 52,57 m2 
Powierzchnia parteru netto 209,49 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Opal 2 to klasyczna, parterowa nieruchomość, która doskonale prezentuje się na dużej rozległej parceli. Od podstawowej wersji domu (Opal) Opal 2 różni się przestronną przestrzenią dzienną. Budynek wyróżnia także garaż ulokowany od frontu oraz dwa dachy kopertowe. Z tyłu domu zaprojektowaliśmy niewielki taras, który tak dobrze komponuje się z bryłą budynku, że tworzy zaciszną przestrzeń idealną do wypoczynku. Prosta elewacja i okna z drewnianymi ramami sprawią, że gotowy dom będzie prezentował się prosto i elegancko. Dom Opal 2, który ma ponad 160 m2 powierzchni użytkowej, to idealny wybór dla dużej również wielopokoleniowej rodziny. Biorąc pod uwagę, że jest to nieruchomość parterowa, polecamy ten projekt również osobom starszym  i niepełnosprawnym ruchowo. Wejście do domu prowadzi do szerokiego holu, na prawo od niego znajduje się: strefa nocna z dwiema sypialniami, gabinetem, garderobą, łazienką i pralnią, a  na lewo: część dzienna. Gabinet możecie Państwo przekształcić w dodatkową sypialnię lub pokój gościnny. Na prawo od wejścia projektanci z HouseCollection stworzyli ponad 40-metrowy pokój dzienny z jadalnią. By zapewnić większy komfort wszystkim domownikom, proponujemy postawić stół również w kuchni. To świetne rozwiązanie, jeśli w domu Opal 2 ma mieszkać więcej osób w różnym wieku, a każda z nich będzie chciała zachować niezależność. Obok pokoju dziennego zaplanowaliśmy drugą łazienkę oraz dużą sypialnię, którą możecie Państwo wykorzystać w roli pokoju dla rodziców, dla osoby starszej lub niepełnosprawnej. Pomieszczenia pomocnicze w domu Opal 2 to kotłownia oraz dwustanowiskowy garaż. W kotłowni zaprojektowaliśmy piec gazowy, ale możecie Państwo wybrać preferowany system ogrzewania na etapie adaptacji projektu.

Zachęcamy do zapoznania się z kompletną dokumentacją dużego i funkcjonalnego domu Opal 2. Specjaliści z HouseCollection odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą dostosować wariant domu – podstawowy lub odbicia lustrzanego – do Państwa działki.  

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z płytek klinkierowych i betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 211622,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 187015,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 93507,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 492144,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 368870,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt