Dom Onyks

3 250,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
157,95 m2
Powierzchnia pomocnicza :
47,33 m2
Powierzchnia całkowita :
283,53 m2
Powierzchnia zabudowy :
287,72 m2
Kubatura netto :
649,43 m3
Minimalne wymiary działki :
23,94x29,44 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,05 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,94 m
Długość budynku :
20,44 m
Wysokość budynku :
7,05 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,47 m2 
1/2 Komunikacja 16,21 m2
1/3 Kuchnia 14,48 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 41,88 m2 
1/5 Sypialnia 18,54 m2 
1/6 Łazienka 6,30 m2
1/7 Sypialnia 15,21 m2
1/8 Sypialnia 15,21 m2
1/9 Łazienka 8,02 m2
1/10 Garderoba 5,41 m2
1/11 WC 2,23 m2
1/12 Pralnia 8,99 m2
Razem 157,95 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 5,15 m2
1/14 Garaż 42,18 m2
Razem 47,33 m2 
Powierzchnia parteru netto 205,28 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Onyks to parterowa nieruchomość w stylu klasycznym. Połączenie dachu kopertowego oraz płaskiego, którym przykryty jest garaż, tworzy ciekawą kompozycję – na pewno spodoba się Państwu to rozwiązanie, jeśli jesteście miłośnikami niebanalnych projektów. Lekkości bryle nadają zdobienia elewacji wykonane z naturalnego kamienia. Dom Onyks jest atrakcyjny wizualnie oraz funkcjonalny. To świetny wybór dla tych z Państwa, którzy szukają komfortowej nieruchomości rodzinnej. Wnętrze podzieliśmy na strefy, by uprzyjemnić Państwu codzienne korzystanie ze wszystkich pomieszczeń i ułatwić aranżację. Strefa dzienna o powierzchni niemal 55 m2 łączy kuchnię i salon z jadalnią, z którego możecie wyjść na taras. To sprawia, że w okresie letnim w pełni wykorzystacie Państwo w potencjał ogrodu. Wszyscy domownicy mogą wspólnie spędzać czas i oddawać się swoim pasjom w dużym salonie. Część sypialną tworzą trzy komfortowe pokoje, które dzielą wspólną garderobę. Jedna z sypialni może być tą małżeńską, ponieważ przydzieliliśmy do niej osobną łazienkę. Zaprojektowaliśmy również drugą łazienkę, pralnię i osobne WC – blisko strefy dziennej. Pomieszczenia pomocnicze w domu Onyks to: do duży dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia z piecem gazowym. Jeśli proponowany system ogrzewania nie jest zgodny z Państwa preferencjami, polecamy zmienić go na etapie adaptacji projektu.

Zapraszamy do kontaktu – doradcy z HouseCollection udzielą Państwu niezbędnych informacji oraz pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie – wariant podstawowy lub odbicie lustrzane domu Onyks. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: konstrukcja stropu w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30cm, sufit podwieszony z płyt g-k, gładź gipsowa
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego i desek drewnianych.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja:  w projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Chcesz wentylację grawitacyjną? Napisz do nas!
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 195247,95 zł
II. Roboty wykończeniowe 172544,70 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 86272,35 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 454065 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 340329 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt