Dom Oliwin

3 150,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
170,39 m2
Powierzchnia pomocnicza :
46,24 m2
Powierzchnia całkowita :
295,36 m2
Powierzchnia zabudowy :
263,27 m2
Kubatura netto :
706,19 m3
Minimalne wymiary działki :
24,34x29,45 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,53 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
16,34 m
Długość budynku :
21,45 m
Wysokość budynku :
7,53 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,83 m2 
1/2 Komunikacja 22,65 m2
1/3 Kuchnia 15,38 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 41,28 m2 
1/5 Sypialnia 18,91 m2 
1/6 Sypialnia 15,35 m2
1/7 Garderoba 6,51 m2
1/8 Sypialnia 19,30 m2
1/9 Łazienka 11,69 m2
1/10 Łazienka 4,24 m2
1/11 Pralnia 5,94 m2
1/12 Spiżarnia 3,31 m2
Razem 170,39 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 8,04 m2
1/14 Garaż 38,20 m2 
Razem 46,24 m2 
Powierzchnia parteru netto 216,63 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Oliwin to projekt domu parterowego w stylu klasycznym z dużą powierzchnią użytkową – idealny wybór, jeśli cenicie Państwo przestrzeń i wygodę. Cała bryła to dwa połączone prostokąty przykryte dachem wielospadowym wykonanym w najnowszej technologii więźby prefabrykowanej. Dodatkowo elewacja, która została przez nas ozdobiona charakterystycznymi drewnianymi wstawkami, wpisuje ten projekt w najbardziej kontrastową i nowoczesną myśl architektoniczną, co na pewno ucieszy miłośników innowacyjnych rozwiązań i niebanalnego designu. Na 170 m2 stworzyliśmy funkcjonalną przestrzeń. Mogą w niej żyć rodziny 2+2 lub wielodzietne, które preferują bardziej kameralne wnętrza. Trzy wygodne sypialnie współdzielą dużą garderobę, a szerokie ciągi komunikacyjne sprawiają, że nawet przy dużej liczbie domowników, codzienny komfort poruszania jest zachowany. W domu Oliwin uwzględniliśmy również pomieszczenia dodatkowe takie jak: spiżarnia i pralnia z miejscem do suszenia ubrań, które usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków. Zaprojektowaliśmy również dwie łazienki – duży pokój kąpielowy, w którym jest miejsce na dwie umywalki, wannę, toaletę i bidet – mogą z niego korzystać osoby niepełnosprawne – oraz mniejszą łazienkę z WC dla gości.  Pokój dzienny z jadalnią to otwarta przestrzeń o powierzchni 40 metrów kwadratowych z dużym wyjściem na taras oraz kominkiem. Będziecie Państwo mogli miło spędzać w niej czas o każdej porze roku – zimą ciesząc się ciepłem naturalnego drewna, a latem, otwierając drzwi na taras. Pomieszczenia pomocnicze w domu Oliwin to dwustanowiskowy garaż i kotłownia z instalacją gazową. Możecie Państwo wybrać system grzewczy, który najlepiej spełnia Wasze preferencje. 

Zapraszamy do kontaktu, przyjemnością pomożemy Państwu wybrać najlepszy projekt z naszej kolekcji. Dom Oliwin jest dostępny również w wariancie odbicia lustrzanego, o szczegóły pytajcie Państwo doradców z HouseCollection. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 220947 zł
II. Roboty wykończeniowe 195256 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 97628 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 513831 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 385125 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt