Dom Oliwin

3 150,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
170,39 m2
Powierzchnia pomocnicza :
46,24 m2
Powierzchnia całkowita :
346,55 m2
Powierzchnia zabudowy :
260,38 m2
Kubatura netto :
706,19 m3
Minimalne wymiary działki :
24,34x29,45 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,53 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
16,34 m
Długość budynku :
21,34 m
Wysokość budynku :
7,53 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,83 m2 
1/2 Komunikacja 22,65 m2
1/3 Kuchnia 15,38 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 41,28 m2 
1/5 Sypialnia 18,91 m2 
1/6 Sypialnia 15,35 m2
1/7 Garderoba 6,51 m2
1/8 Sypialnia 19,30 m2
1/9 Łazienka 11,69 m2
1/10 Łazienka 4,24 m2
1/11 Pralnia 5,94 m2
1/12 Spiżarnia 3,31 m2
Razem 170,39 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 8,04 m2
1/14 Garaż 38,20 m2 
Razem 46,24 m2 
Powierzchnia parteru netto 216,63 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Oliwin to projekt domu parterowego w stylu klasycznym z dużą powierzchnią użytkową – idealny wybór, jeśli cenicie Państwo przestrzeń i wygodę. Cała bryła to dwa połączone prostokąty przykryte dachem wielospadowym wykonanym w najnowszej technologii więźby prefabrykowanej. Dodatkowo elewacja, która została przez nas ozdobiona charakterystycznymi drewnianymi wstawkami, wpisuje ten projekt w najbardziej kontrastową i nowoczesną myśl architektoniczną, co na pewno ucieszy miłośników innowacyjnych rozwiązań i niebanalnego designu. Na 170 m2 stworzyliśmy funkcjonalną przestrzeń. Mogą w niej żyć rodziny 2+2 lub wielodzietne, które preferują bardziej kameralne wnętrza. Trzy wygodne sypialnie współdzielą dużą garderobę, a szerokie ciągi komunikacyjne sprawiają, że nawet przy dużej liczbie domowników, codzienny komfort poruszania jest zachowany. W domu Oliwin uwzględniliśmy również pomieszczenia dodatkowe takie jak: spiżarnia i pralnia z miejscem do suszenia ubrań, które usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków. Zaprojektowaliśmy również dwie łazienki – duży pokój kąpielowy, w którym jest miejsce na dwie umywalki, wannę, toaletę i bidet – mogą z niego korzystać osoby niepełnosprawne – oraz mniejszą łazienkę z WC dla gości.  Pokój dzienny z jadalnią to otwarta przestrzeń o powierzchni 40 metrów kwadratowych z dużym wyjściem na taras oraz kominkiem. Będziecie Państwo mogli miło spędzać w niej czas o każdej porze roku – zimą ciesząc się ciepłem naturalnego drewna, a latem, otwierając drzwi na taras. Pomieszczenia pomocnicze w domu Oliwin to dwustanowiskowy garaż i kotłownia z instalacją gazową. Możecie Państwo wybrać system grzewczy, który najlepiej spełnia Wasze preferencje. 

Zapraszamy do kontaktu, przyjemnością pomożemy Państwu wybrać najlepszy projekt z naszej kolekcji. Dom Oliwin jest dostępny również w wariancie odbicia lustrzanego, o szczegóły pytajcie Państwo doradców z HouseCollection. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 220947 zł
II. Roboty wykończeniowe 195256 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 97628 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 513831 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 385125 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt