Dom nad Nidą

3 300,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
178,02 m2
Powierzchnia pomocnicza :
35,65 m2
Powierzchnia całkowita :
309,54 m2
Powierzchnia zabudowy :
151,37 m2
Kubatura netto :
544,42 m3
Minimalne wymiary działki :
23,40x21,24 m
Wysokość do głównej kalenicy :
8,69 m
Kąt dachu :
40°
Szerokość budynku :
15 m
Długość budynku :
11,44 m
Wysokość budynku :
8,69 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
z poddaszem użytkowym
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
z gabinetem
z garderobą
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
2
Liczba pokoi na poddaszu/piętrze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 5,7 m2 
1/2 Komunikacja z klatką schodową 9,03 m2
1/3 Kuchnia 14,44 m2 
1/4  Pokój dzienny 37.53 m2 
1/5 Pokój/Gabinet 13,77 m2 
1/6 Łazienka 3,24 m2
Razem 83,71 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/7 Pom. Gospodarcze                                   2,98 m2 
1/8 Kotłownia 7,83 m2
1/9 Garaż 24,84 m2 
Razem 35,65 m2 
Powierzchnia parteru netto 119,36 m2
Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Przedpokój z klatką schodową 7,03 m2  (7,03 m2)
2/2 Sypialnia 15,35 m2  (17,91 m2)
2/3 Garderoba 7,23 m2 (10,36 m2 )
2/4 Sypialnia 15,79 m2  (15,79 m2 )
2/5 Sypialnia 11,99 m2 (16,44 m2)
2/6 Łazienka 8,38 m2  (11,29 m2 )
2/7 Pralnia 4,81 m2 (4,81 m2 )
2/8 Sypialnia 23,73 m2  (33,76 m2 )
Razem 94,31 m2  (117,39 m2 )

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom nad Nidą to klasyczny budynek, który został zaprojektowany w oparciu o najnowsze trendy. Jego złożona bryła idealnie komponuje się z każdym otoczeniem. Wnętrze domu zostało zaplanowane z dbałością o najdrobniejsze detale.

W progu domu przywita Państwa  duży wiatrołap, w którym można ustawić pojemną szafę typu komandor na ubrania wierzchnie. Na parterze ulokowaliśmy część mieszkalną, na którą składa się: przestronny salon z kinem domowym i kominkiem, jadalnia oraz kuchnia. Dom został zaprojektowany w taki sposób, by promienie słoneczne wpadały przez duże okna i niezależnie od pory dnia docierały do każdego zakamarka. Kominek, który znajduje się w salonie domu nad Nidą ma za zadanie ogrzewać domowników w jesienne, chłodne wieczory, tworząc jednocześnie przytulną atmosferę. Przestronna kuchnia z wyspą, która stanowi charakterystyczny element naszego domu nad Nidą, jest połączona z częścią wypoczynkową. Duża, otwarta przestrzeń tworzy prawdziwe serce domu, w którym można wypoczywać, bawić się, przyrządzać posiłki i przyjmować gości.  Dodatkowym atutem kuchni jest duży blat roboczy – uwzględniliśmy go w projekcie. Nowoczesne narożne okno świetnie doświetla pomieszczenie, więc gotowanie posiłków staje się czystą przyjemnością. Doskonałym rozwiązaniem, z którego polecamy Państwu skorzystać w ciepłe miesiące, jest urządzenie drugiej – otwartej jadalni na przestronnym tarasie, gdzie w otoczeniu zieleni można jeść posiłki oraz organizować przyjęcia.

Na parterze domu nad Nidą ulokowaliśmy również dodatkowy pokój dla gości, który możecie Państwo zaadaptować na gabinet. W projektowanym domu starannie zaplanowaliśmy przestrzeń pod schodami – to przejście z części mieszkalnej do części garażowej budynku. W garażu oraz w kotłowni przewidzieliśmy dostatecznie dużo miejsca na kocioł grzewczy, sprzęt ogrodniczy, czy też rowery mieszkańców. Schody zabiegowe prowadzą na poddasze, na którym została zaprojektowana część sypialna domu. Zaplanowaliśmy dla Państwa aż cztery komfortowe sypialnie, przestronną garderobę  z wyjściem na balkon, pralnię oraz łazienkę. Wszystkie pomieszczenia na poddaszu są bardzo przestronne, co pozwoli Państwu na wykonanie urozmaiconych aranżacji wnętrz. W łazience na poddaszu z powodzeniem zmieści się zarówno prysznic, jak i wanna z hydromasażem.

W HouseCollection znajdziecie Państwo również odbicie lustrzane projektu Domu nad Nidą. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań! 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm.  Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: w projekcie zaprojektowano strop gęsto żebrowy TERIVA  (na etapie adaptacji można strop TERIVA zastąpić stropem żelbetowym
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana tradycyjna, nachylenie 40st., dachówka ceramiczna. 
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon 
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 266953 zł
II. Roboty wykończeniowe 193115 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 107917 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 567985 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 425714 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt