Dom Larisa

2 600,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
98,37 m2
Powierzchnia pomocnicza :
29,28 m2
Powierzchnia całkowita :
246,96 m2
Powierzchnia zabudowy :
157,66 m2
Kubatura netto :
421,00 m2
Minimalne wymiary działki :
19,57x24,84 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,84 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
16,84 m
Długość budynku :
9,64 m
Wysokość budynku :
6,84 m
Powierzchnia :
do 100m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z pomieszczeniem gospodarczym
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,16 m2 
1/2 Komunikacja 9,84 m2
1/3 Kuchnia 12,70 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 27,24 m2 
1/5 Sypialnia 13,02 m2 
1/6 Sypialnia 10,32 m2
1/7 Sypialnia 10,32 m2
1/8 Łazienka 7,08 m2
1/9 WC 1,69 m2
Razem 98,37 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/10 Pom. Gospodarcze 2,28 m2
1/11 Garaż                            20,50 m2
1/12 Kotłownia                                   6,50 m2 
Razem 29,28 m2 
Powierzchnia parteru netto 127,65 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Larisa to parterowa nieruchomość w stylu klasycznym, którą wyróżnia portyk – ozdobne wejście z kolumnami i daszkiem. Prosta bryła, biały tynk i tradycyjny dwuspadowy dach sprawiają, że dom Larisa to świetny wybór dla miłośników klasyki. Z tyłu nieruchomości znajduje się zadaszony taras, który może być przyjemnym miejscem towarzyskich spotkań. Ten projekt na pewno docenią Inwestorzy, którzy szukają komfortowej nieruchomości z oddzielną kuchnią. Co więcej, dom Larisa jest tani w budowie, więc stanowi świetną – wygodną i niezależną alternatywę dla mieszkania. Na niemal 100 m2 architekci z HouseCollection stworzyli przytulną przestrzeń, idealną dla pary lub rodziny 2+1 z dodatkowym wolnym pokojem, który możecie Państwo zmienić w sypialnię dla gości lub gabinet. Część wypoczynkowa w domu Larisa znajduje się na prawo od wejścia (wariant podstawowy), a tworzy ją pokój dzienny z jadalnią o powierzchni ponad 27 m2. Z salonu możecie Państwo wyjść na przytulny taras z zadaszeniem z elementami drewna. Zachęcamy, by w ciepłe miesiące pozostawiać otwarte drzwi i cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Kuchnia w domu Larisa jest całkowicie oddzielona od reszty domu – to intymna przestrzeń, w której możecie się Państwo w spokoju oddawać się pasji, jaką jest gotowanie. W części nocnej zaprojektowaliśmy trzy komfortowe sypialnie oraz łazienkę i osobne WC. Pomieszczenia pomocnicze w domu Larisa tworzą: niewielkie pomieszczenie gospodarcze – idealne, by trzymać w nim urządzenia domowe, jednostanowiskowy garaż ulokowany od frontu budynku oraz kotłownia z kotłem na paliwo gazowe. Dom Larisa jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami HouseCollection. Pomożemy Państwu wybrać najlepszy wariant domu Larisa, który będzie w pełni oddawał walory Państwa działki oraz odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące projektu.

Dom Larisa

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana w postaci drewnianych wiązarów zbijanych na budowie, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 136644,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 120755,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 60378,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 317777,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 238179,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt