• 160,59 m2
  • Promocja
  • Nowy

Dom Granit

2 380,00 zł 3 400,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
160,59 m2
Powierzchnia pomocnicza :
7,94 m2
Powierzchnia całkowita :
420,89 m2
Powierzchnia zabudowy :
212,58 m2
Kubatura netto :
733,25 m3
Minimalne wymiary działki :
24,64x22,84 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,63 m
Kąt dachu :
35°
Szerokość budynku :
14,84 m
Długość budynku :
17,18 m
Wysokość budynku :
7,63 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z gabinetem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,89 m2 
1/2 Komunikacja 18,41 m2
1/3 Pokój dzienny z jadalnią 37,43 m2 
1/4 Kuchnia 17,08 m2 
1/5 Spiżarnia 2,89 m2 
1/6 Garderoba 3,84 m2
1/7 Gabinet 12,99 m2
1/8 Kotłownia 7,94 m2
1/9 WC 2,49 m2 
1/10 Sypialnia 11,97 m2 
1/11 Sypialnia 11,97 m2 
1/12 Garderoba 8,38 m2 
1/13 Sypialnia 18,85 m2 
1/14 Łazienka 9,40 m2 
Razem  168,53 m2 
Powierzchnia parteru netto 168,53 m2 

Piętro

Zestawienie pomieszczeń poddasza

2/1 Strych 134,46 m2  (80,20 m2)
Razem 134,46 m2  (80,20 m2)

* W nawiasach podana powierzchnia podłogi

Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

  • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
  • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
  • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
  • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Granit to propozycja parterowej rezydencji w stylu klasycznym o powierzchni użytkowej blisko 170 m2. To doskonały wybór, jeśli lubicie Państwo przestronne domy i szukacie wygodnego miejsca do życia dla swojej rodziny. Nad częścią mieszkalną przewidziano strych o powierzchni użytkowej 80 m2. Dom Granit to nieruchomość z ogromnym potencjałem - w przyszłości możecie Państwo zaadaptować poddasze na dodatkowe sypialnie czy też gabinet z biblioteką. Konstrukcja dachu nad poddaszem projektowana jest w technologii tradycyjnej. Na elewacje składa się tynk cienkowarstwowy oraz elementy dekoracyjne z desek drewnianych i z betonu architektonicznego – nieruchomość świetnie się prezentuje i wygląda bardzo reprezentacyjnie na tle otoczenia. W HouseCollection stawiamy na pewne i sprawdzone rozwiązania, starając się jednocześnie nadać im nowoczesnego charakteru – w domu Granit to się udało!  Wnętrze domu jest niezwykle funkcjonalne i zaaranżowane z pomysłem. Do Państwa użytku oddajemy trzy oddzielne sypialnie, w tym jedną małżeńską z bezpośrednim wyjściem na taras. Część sypialniana oraz wypoczynkowa zostały zaplanowane od strony przyszłego ogrodu z dala od ulicznego zgiełku. W domu Granit przewidzieliśmy dwie garderoby – jedną w części sypialnianej, natomiast drugą na okrycia wierzchnie z wejściem z wiatrołapu. We frontowej części budynku została wydzielona przestronna kuchnia ze spiżarnią. Oba pomieszczenia możecie Państwo urządzić bardzo nowocześnie i zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Otworzyliśmy kuchnię na strefę wypoczynkową, aby podczas gotowania można było spędzać czas z domownikami lub z gośćmi. Z jadalni prowadzi wyjście na taras i ogród – idealne miejsce, by w ciepłe miesiące przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jadalnia z pokojem dziennym to prawie 40 m2 – to wygodna przestrzeń do codziennego użytkowania, w której będziecie Państwo mogli organizować przyjęcia i rodzinne spotkania. W projekcie przewidzieliśmy gazowy system grzewczy, jednak przy innych preferencjach na etapie adaptacji można zastosować inny kocioł. 

Technologia:

Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor

Strop: strop nad parterem żelbetowy, wylewany na mokro, gr. 18cm

Dach: wielospadowy, więźba drewniana tradycyjna, nachylenie 35st., dachówka ceramiczna. 

Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego

Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji Ogrzewanie podłogowe:

Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon

Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.

Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 208225 zł
II. Roboty wykończeniowe 150631 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 84176 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 443032 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 332060 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt