• 118,19 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Elena

2 100,00 zł 3 000,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
118,19 m2
Powierzchnia pomocnicza :
43,20 m2
Powierzchnia całkowita :
197,75 m2
Powierzchnia zabudowy :
223,21 m2
Kubatura netto :
448,66 m3
Minimalne wymiary działki :
21,34x26,64 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,88 m
Kąt dachu :
25°
Szerokość budynku :
13,34 m
Długość budynku :
18,64 m
Wysokość budynku :
6,88 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 4,48 m2 
1/2 Komunikacja 13,20 m2
1/3 Kuchnia 10,40 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 28,40 m2 
1/5 Łazienka 4,76 m2 
1/6 Garderoba 4,99 m2
1/7 Sypialnia 12,12 m2
1/8 Łazienka 5,13 m2
1/9 Sypialnia 11,78 m2
1/10 Sypialnia 11,45 m2
1/11 Sypialnia 8,77 m2
1/12 Spiżarnia 2,71 m2
Razem 118,19 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 4,67 m2
1/14 Garaż 38,53 m2
Razem 43,20 m2 
Powierzchnia parteru netto 161,39 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Elena to parterowa nieruchomość, którą pokochają amatorzy prostych brył i klasycznego wyglądu. Budynek został wyposażony w zadaszony garaż dwustanowiskowy , który stwarza komfort w trakcie majsterkowania i prac przy garażowych podczas niekorzystnej pogody. Elewacja została zaprojektowana w jasnej kolorystyce, z elementami betonu architektonicznego imitującymi drewno. Kontrastowym uzupełnieniem elewacji jest cokół z płytek klinkierowych oraz dach stworzony w ciemniejszych barwach. Takie połączenie to modna, przyciągająca uwagę przechodniów aranżacja. Z nami Państwa dom z pewnością nie pozostanie niezauważony. Na ponad 118 m2 zaprojektowano w pełni komfortową przestrzeń, dopracowaną pod względem funkcjonalności i estetyki. Część dzienna domu Elena znajduje się ( w wariancie podstawowym) po lewej stronie od wejścia. Tworzona przez salon z jadalnią i otwartą kuchnią przestrzeń, została wizualnie powiększona przez duże, szerokie okna. Tak liczne przeszklenia pozwalają nie tylko doświetlić pomieszczenie, ale także podkreślić jego piękno za pomocą widoku skierowanego na starannie dopracowany ogród. Część nocna to przede wszystkim 4 sypialnie, z czego jedna została wyposażona w garderobę. Dla łaknących bliskości z naturą, nieruchomość posiada dwa wyjścia na taras: z salonu oraz z sypialni połączonej z garderobą. To idealna okazja by rozpocząć letni poranek wychodząc wprost w zaciszne miejsce, wypełnione dużą ilością pachnących roślin. Sam taras posiada wiele możliwości aranżacyjnych. Jego zadaszona część, może posłużyć do organizowania posiłków na świeżym powietrzu w ciepłe, deszczowe dni, a dla pragnących słońca –została wydzielona specjalna, niezadaszona przestrzeń do wypoczynku po zejściu z tarasu. W części dziennej znajdą również Państwo dwie łazienki, położone w intuicyjny sposób, umożliwiający łatwy dostęp dla każdego z domowników. W domu Elena nie zabrakło pomieszczeń o funkcjonalnym przeznaczeniu. Na prawo od wejścia zaprojektowano prawie 3-metrową spiżarnię - taka powierzchnia jest w zupełności wystarczająca by stworzyć domowy magazyn na przetwory oraz sprzęt kuchenny. Projektanci HouseCollection wyodrębnili również przestrzeń w garażu, którą stanowi kotłownia z kotłem elektrodowym EcoHouse firmy BlueInstal. Pozostawienie kotła elektrodowego, to nie tylko oszczędność, ale także dołożenie swojego wkładu w ochronę środowiska. Istnieje możliwość zmiany systemu ogrzewania w procesie adaptacji projektu. Warto zauważyć, że w domu Elena ogrzewanie podłogowe występuje w niemal wszystkich najczęściej użytkowanych pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, sypialnie, salon i kuchnia. Dbając o Państwa budżet oraz umożliwiając skrócenie czasu budowy, nieruchomość posiada konstrukcje dachu stworzoną  przy pomocy wiązarów prefabrykowanych. Projekt występuje w dwóch wariantach: podstawowym i odbiciu lustrzanym

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W HouseCollection odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz pomożemy wybrać wariant domu najlepiej dopasowany do Państwa działki. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: konstrukcja stropu w postaci dolnych pasów wiązarów, ocieplenie z wełny mineralnej 30cm, sufit podwieszony z płyt g-k, gładź gipsowa
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana w postaci wiązarów prefabrykowanych, nachylenie 25st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł elektrodowy. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji.
 • Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon, sypialnie
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 169972,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 150208,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 75104,00 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 395284,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 296272,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt