• 93,52 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Cytryn

1 890,00 zł 2 100,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
93,52 m2
Powierzchnia pomocnicza :
26,46 m2
Powierzchnia całkowita :
225,18 m2
Powierzchnia zabudowy :
149,30 m2
Kubatura netto :
311,95 m3
Minimalne wymiary działki :
25,84x18,57 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,40 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
8,47 m
Długość budynku :
17,84 m
Wysokość budynku :
6,40 m
Powierzchnia :
do 100m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 1-stanow.
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze strychem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 3,16 m2 
1/2 Komunikacja 9,80 m2
1/3 Kuchnia 12,38 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 23,10 m2 
1/5 Sypialnia 13,21 m2 
1/6 Sypialnia 12,76 m2
1/7 Sypialnia 10,76 m2
1/8 Łazienka 6,85 m2
1/9 WC 1,50 m2
Razem 93,52 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/10 Śluza 3,28 m2
1/11 Garaż 18,14 m2
1/12 Kotłownia 5,04 m2 
Razem 26,46 m2 
Powierzchnia parteru netto 119,98 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Cytryn to najlepszy wybór dla tych z Państwa, którym zależy na inwestycji optymalnej pod względem kosztów i funkcjonalności. Bryła budynku przyjmuje kształt prostokąta i jest przestronna. Frontowa elewacja została nakreślona na jego dłuższym boku, co sprawia, że nadaje się na szerokie działki. Cała zewnętrzna elewacja jest minimalistyczna. Zastosowano w niej nowoczesne elementy, które najdą wyjątkowego stylu. Zawarto w nim najnowsze rozwiązania budowlane takie jak prefabrykowany dach, który wpływa na obniżenie całkowitych kosztów budowy. Cytryn to komfortowy dom o powierzchni użytkowej około 90 m2, w którym mogą mieszkać pary, rodziny 2+1 oraz 2+2, jeśli szukają przytulnych wnętrz i kameralnej atmosfery. W projekcie uwzględniliśmy trzy pokoje w tym komfortową sypialnię małżeńską. Salon zaaranżowaliśmy przy bocznej elewacji budynku w tylnej części nieruchomości. To 23-metrowe pomieszczenie tworzy strefę wspólną – połączenie jadalni oraz części wypoczynkowej sprawia, że przestrzeń staje się idealnym miejscem dla wszystkich domowników. Co więcej, przy odpowiednim ustawieniu budynku, salon można idealnie dopasować do stron świata – komfortowe wyjście z pokoju dziennego prowadzi tylnej części działki z tarasem. Kuchnia jest otwarta na salon, a odpowiednie zagospodarowanie powierzchni sprawia, że pomieszczenie jest funkcjonalne. Łazienkę i wc zlokalizowaliśmy w centralnej części nieruchomości. Wybierając projekt domu Cytryn, możecie Państwo korzystać również z powierzchni pomocniczej, którą tworzą: jednostanowiskowy garaż wraz z kotłownia wyposażoną w instalacje gazową. W procesie adaptacji można zmienić rodzaj instalacji na pompę ciepła lub ekogroszek – przystosować go do własnych wymagań. Polecamy nasze projekty z HouseCollection – do każdego z nich przygotowaliśmy również opcję odbicia lustrzanego. Zapraszamy serdecznie do kontaktu, pomożemy Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 132392,70 zł
II. Roboty wykończeniowe 116998,20 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 58499,10 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 307890 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 230769 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt