Dom Beryl

3 150,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
130,41 m2
Powierzchnia pomocnicza :
44,86 m2
Powierzchnia całkowita :
302,49 m2
Powierzchnia zabudowy :
213,35 m2
Kubatura netto :
647,59 m2
Minimalne wymiary działki :
27,24x23,48 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,55 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,48 m
Długość budynku :
18,24 m
Wysokość budynku :
6,55 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,13 m2 
1/2 Komunikacja 16,51 m2
1/3 Kuchnia 14,23 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 33,89 m2 
1/5 WC 3,20 m2 
1/6 Garderoba 3,90 m2
1/7 Garderoba 6,98 m2
1/8 Sypialnia 13,43 m2
1/9 Sypialnia 12,54 m2
1/10 Sypialnia 9,75 m2
1/11 Łazienka 6,95 m2 
1/12 Spiżarnia 2,90 m2
Razem 130,41 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 6,42 m2
1/14 Garaż 38,44 m2
Razem 44,86 m2 
Powierzchnia parteru netto 175,27 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Beryl to propozycja parterowej rezydencji o powierzchni użytkowej blisko 150 m2 idealnej dla rodzin z dziećmi lub rodziny wielopokoleniowej. Konstrukcja dachu projektowana jest w technologii prefabrykowanej, która charakteryzuje się szybkością montażu – w naszych projektach dążymy do optymalizacji procesu budowy. Na elewacje składa się tynk cienkowarstwowy oraz elementy dekoracyjne wykonane z desek drewnianych i z betonu architektonicznego. Cała architektura budynku projektowana jest tak, aby utrwalała się w najnowszych trendach w budownictwie i stanowiła ciekawą alternatywę dla tradycyjnych projektów. Zależało nam, by wnętrze domu Beryl było funkcjonalne i spełniało Państwa oczekiwania. Dlatego do użytku oddajemy trzy oddzielne sypialnie w tym jedną małżeńską z bezpośrednim wyjściem na taras. Strefę wypoczynkową oraz nocną – z sypialniami ulokowaliśmy od strony planowanego ogrodu z dala od ulicznego zgiełku. W tej części zaprojektowaliśmy również dwie funkcjonalne garderoby, które możecie Państwo dowolnie zagospodarować. W domu Beryl przestrzeń dzienną tworzy przestronny salon z jadalnią oraz otwarta kuchnia ze spiżarnią o łącznej powierzchni niemal 50 m2. To duże pomieszczenie jest sercem domu Beryl – w nim toczy się życie całej rodziny. Wyspa ulokowana na środku kuchni sprawia, że w proces przyrządzania posiłków można zaangażować wszystkich domowników. W tym projekcie jadalnia to miejsce, w którym z przyjemnością zorganizujecie Państwo rodzinne przyjęcie lub imprezę okolicznościową   Na część pomocniczą domu składają się: dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia, która może jednocześnie pełnić funkcję pralni. W projekcie przewidziany jest gazowy system grzewczy, jednak na etapie adaptacji możecie Państwo zastosować inny kocioł zgodny z Waszymi preferencjami.

Dom Beryl jest również dostępny w wariancie lustrzanego odbicia – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu. Specjaliści z HouseCollection na pewno pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i blachy na niski rąbek.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 176093 zł
II. Roboty wykończeniowe 155617 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 77808 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 409518 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 306941 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt