• 146,12 m2
 • Promocja
 • Nowy

Dom Beryl

2 205,00 zł 3 150,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
146,12 m2
Powierzchnia pomocnicza :
44,86 m2
Powierzchnia całkowita :
257,58 m2
Powierzchnia zabudowy :
218,33 m2
Kubatura netto :
647,59 m3
Minimalne wymiary działki :
23,48x27,24 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,55 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,48 m
Długość budynku :
18,24 m
Wysokość budynku :
6,55 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 6,13 m2 
1/2 Komunikacja 16,51 m2
1/3 Kuchnia 14,23 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 33,89 m2 
1/5 WC 3,20 m2 
1/6 Garderoba 3,90 m2
1/7 Garderoba 6,98 m2
1/8 Sypialnia 13,43 m2
1/9 Sypialnia 12,54 m2
1/10 Sypialnia 9,75 m2
1/11 Łazienka 6,95 m2 
1/12 Spiżarnia 2,90 m2
Razem 130,41 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/13 Kotłownia 6,42 m2
1/14 Garaż 38,44 m2
Razem 44,86 m2 
Powierzchnia parteru netto 175,27 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Beryl to propozycja parterowej rezydencji o powierzchni użytkowej blisko 150 m2 idealnej dla rodzin z dziećmi lub rodziny wielopokoleniowej. Konstrukcja dachu projektowana jest w technologii prefabrykowanej, która charakteryzuje się szybkością montażu – w naszych projektach dążymy do optymalizacji procesu budowy. Na elewacje składa się tynk cienkowarstwowy oraz elementy dekoracyjne wykonane z desek drewnianych i z betonu architektonicznego. Cała architektura budynku projektowana jest tak, aby utrwalała się w najnowszych trendach w budownictwie i stanowiła ciekawą alternatywę dla tradycyjnych projektów. Zależało nam, by wnętrze domu Beryl było funkcjonalne i spełniało Państwa oczekiwania. Dlatego do użytku oddajemy trzy oddzielne sypialnie w tym jedną małżeńską z bezpośrednim wyjściem na taras. Strefę wypoczynkową oraz nocną – z sypialniami ulokowaliśmy od strony planowanego ogrodu z dala od ulicznego zgiełku. W tej części zaprojektowaliśmy również dwie funkcjonalne garderoby, które możecie Państwo dowolnie zagospodarować. W domu Beryl przestrzeń dzienną tworzy przestronny salon z jadalnią oraz otwarta kuchnia ze spiżarnią o łącznej powierzchni niemal 50 m2. To duże pomieszczenie jest sercem domu Beryl – w nim toczy się życie całej rodziny. Wyspa ulokowana na środku kuchni sprawia, że w proces przyrządzania posiłków można zaangażować wszystkich domowników. W tym projekcie jadalnia to miejsce, w którym z przyjemnością zorganizujecie Państwo rodzinne przyjęcie lub imprezę okolicznościową   Na część pomocniczą domu składają się: dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia, która może jednocześnie pełnić funkcję pralni. W projekcie przewidziany jest gazowy system grzewczy, jednak na etapie adaptacji możecie Państwo zastosować inny kocioł zgodny z Waszymi preferencjami.

Dom Beryl jest również dostępny w wariancie lustrzanego odbicia – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu. Specjaliści z HouseCollection na pewno pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i blachy na niski rąbek.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 176093 zł
II. Roboty wykończeniowe 155617 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 77808 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 409518 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 306941 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt