Dom Ametyst 2

2 750,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
152,33 m2
Powierzchnia pomocnicza :
46,36 m2
Powierzchnia całkowita :
480,86 m2
Powierzchnia zabudowy :
251,77 m2
Kubatura netto :
749,89 m3
Minimalne wymiary działki :
23,04x28,54 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,12 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,04 m
Długość budynku :
19,54 m
Wysokość budynku :
7,12 m
Powierzchnia :
od 150m2 do 180m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
3
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 8,41 m2 
1/2 Komunikacja 17,55 m2
1/3 Kuchnia 13,41 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 35,91 m2 
1/5 Łazienka 9,52 m2 
1/6 Pralnia 6,58 m2
1/7 Garderoba 5,82 m2
1/8 Sypialnia 14,73 m2
1/9 Garderoba 6,29 m2
1/10 Sypialnia 13,04 m2
1/11 Sypialnia 14,37 m2
1/12 WC 2,49 m2
1/13 Spiżarnia 4,21 m2
Razem 152,33 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/14 Garaż 40,45 m2
1/15 Kotłownia 5,91 m2
Razem 46,36 m2 
Powierzchnia parteru netto 198,69 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Ametyst 2 to nasza propozycja dla tych z Państwa, którzy cenią sobie wygodę mieszkania i lubią klasyczne nieruchomości. Budynek wyróżnia się czterospadowym dachem, zdobieniami elewacji z płytek klinkierowych i kamienia oraz zadaszonym wejściem wspartym na słupie. Z tyłu tego parterowego domu zaprojektowaliśmy taras oraz miejsce na basen, który stanowi ozdobę ogrodu oraz atrakcję dla domowników. Dom Ametyst dwa wspaniale prezentuje się w otoczeniu naturalnej zieleni. Architekci z HouseCollection dołożyli wszelkich starań, by na ponad 150 m2 powierzchni zaprojektować komfortową przestrzeń dla całej rodziny. Nieruchomość jest podzielona na trzy strefy. Na lewo od wejścia ulokowaliśmy pomieszczenia dodatkowe, na prawo część wypoczynkową, a na wprost wiatrołapu strefę nocną. Oddzieliliśmy kuchnię od salonu z jadalnią półwyspą, by zapewnić Państwu komfort w czasie spożywania szybkich posiłków. Obok kuchni ulokowaliśmy dużą spiżarnię, która pomieści zapasy oraz niezbędne akcesoria. Pokój dzienny z jadalnią to niemal 36 m2 powierzchni przeznaczonej do wspólnego spędzania czasu. Latem polecamy otwarcie drzwi na taras i przebywanie na świeżym powietrzu. Zimą możecie Państwo relaksować się przy kominku, podziwiając z okien ogród. Strefę nocną tworzą trzy sypialnie, z których dwie mają osobne garderoby oraz komfortowa, duża łazienka. W projekcie domu Ametyst 2 uwzględniliśmy również osobne WC, a także pralnię, by usprawnić wykonywanie obowiązków domowych. W kotłowni proponujemy montaż pieca gazowego, ale jeśli preferujecie Państwo inny system ogrzewania budynku, możecie dokonać zmiany na etapie adaptacji. Dom Ametyst 2 jest dostępny w wariancie podstawowym oraz odbicia lustrzanego.

Specjaliści z HouseCollection z przyjemnością podzielą się z Państwem dodatkowymi informacjami i odpowiedzą na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu! 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem Teriva, możliwość adaptacji poddasza nieużytkowego
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana tradycyjna, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z betonu architektonicznego i cegły.
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja:  w projekcie zastosowano wentylację mechaniczną - rekuperację. Chcesz wentylację grawitacyjną? Napisz do nas!
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 231126,00 zł
II. Roboty wykończeniowe 167198,00 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 93434,10 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 491759,00 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 368581,00 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt