Dom Ametyst

2 750,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
148,69 m2
Powierzchnia pomocnicza :
41,23 m2
Powierzchnia całkowita :
281,99 m2
Powierzchnia zabudowy :
249,01 m2
Kubatura netto :
514,68 m3
Minimalne wymiary działki :
23,00x28,51 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,27 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
15,00 m
Długość budynku :
19,51 m
Wysokość budynku :
6,78 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 8,55 m2 
1/2 Komunikacja 16,19 m2
1/3 Kuchnia 12,79 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 34,01 m2 
1/5 Łazienka 8,77 m2 
1/6 Sypialnia 8,65 m2
1/7 Sypialnia 14,80 m2
1/8 Garderoba 4,37 m2
1/9 Łazienka 3,78 m2
1/10 Sypialnia 13,12 m2
1/11 Sypialnia 13,12 m2
1/12 Pralnia 4,77 m2
1/13 WC 2,50 m2
1/14 Spiżarnia 3,27 m2
Razem 148,69 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/15 Garaż 35,75 m2
1/16 Kotłownia 5,48 m2
Razem 41,23 m2 
Powierzchnia parteru netto 189,92 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Ametyst to wyjątkowy projekt, który przygotowaliśmy z myślą o Inwestorach dysponujących większą parcelą. Cała bryła budynku przyjmuje kształt dwóch przenikających się prostokątów. Frontowa elewacja jest nakreślona na krótszym boku większego prostokąta. W skład niej wchodzą drzwi wejściowe i brama garażowa, która została wykończona elementami drewnianymi. Korzystaliśmy z najnowszych rozwiązań w budownictwie – możecie Państwo dostrzec je między innymi w dachu, który został zaprojektowany w postaci drewnianych wiązarów. Dom Ametyst to parterowa, ponadczasowa willa w stylu klasycznym, która doskonale się prezentuje i zaspokaja potrzeby dużych rodzin oraz miłośników przestrzeni. Dołożyliśmy wszelkich starań, by gotowy dom o powierzchni użytkowej 150 m2 był w pełni funkcjonalny. Przestrzeń parteru podzieliśmy na wspólną strefę wypoczynkową oraz wygodne pokoje. Na 46 m2 ulokowaliśmy kuchnię otwartą na przestronną jadalnię i pokój dzienny, gdzie można przyrządzać posiłki, przyjmować gości i spędzać czas. Cztery sypialnie, dwie łazienki oraz toaleta, a także pomieszczenia dodatkowe sprawiają, że dom Ametyst to niezwykle funkcjonalny projekt. Z salonu zrobiliśmy przejście do ogrodu, w którym można postawić altanę lub grill. W kuchni przy ścianie zaprojektowaliśmy półwysep, który nadaje pomieszczeniu dodatkową funkcjonalność. Obok kuchni zaaranżowaliśmy komfortową spiżarnię, by można było wygodnie rozpakowywać zakupy i gotować. Dom Ametyst składa się z czterech pokoi, z których jeden możecie Państwo zamienić w przytulny pokój dla gości lub komfortowy gabinet. Zaprojektowaliśmy intymną sypialnię małżeńską o powierzchni ponad 14 m2, do której przynależy osobna łazienka i garderoba. W projekcie domu przewidzieliśmy również pralnię, dzięki której można usprawnić sprzątanie oraz inne czynności porządkowe. Przestronną łazienkę, zlokalizowaną w centrum domu, możecie Państwo wyposażyć w najnowocześniejsze rozwiązania – dużą wannę z hydromasażem lub prysznic podłogowy.  Dom Ametyst to również wygodna powierzchnia pomocnicza – 42 m2 przestrzeni, które zajmuje garaż dwustanowiskowy wraz z kotłownią wyposażoną w instalacje gazową. System grzewczy można zmienić według indywidualnych potrzeb na etapie adaptacji projektu na przykład na pompę ciepła wspomaganą fotowoltaiką.

Polecamy Państwu nasz projekt domu Ametyst dostępny w opcji podstawowej oraz w wariancie lustrzanym. Jesteśmy do dyspozycji, by pomóc Państwu wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 209859,78 zł
II. Roboty wykończeniowe 185457,48 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 92728,74 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 488046 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 365799 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt