Dom Ametyst

2 750,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
148,69 m2
Powierzchnia pomocnicza :
41,23 m2
Powierzchnia całkowita :
334,04 m2
Powierzchnia zabudowy :
230,88 m2
Kubatura netto :
514,68 m2
Minimalne wymiary działki :
28,51x23,00 m
Wysokość do głównej kalenicy :
7,27 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
17,90 m
Długość budynku :
20,60 m
Wysokość budynku :
6,78 m
Powierzchnia :
od 100m2 do 150m2
Typ :
Klasyczny
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
z garażem 2-stanow.
Dach :
wielospadowy
Funkcjonalność :
z garderobą
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 8,55 m2 
1/2 Komunikacja 16,19 m2
1/3 Kuchnia 12,79 m2 
1/4 Pokój dzienny z jadalnią 34,01 m2 
1/5 Łazienka 8,77 m2 
1/6 Sypialnia 8,65 m2
1/7 Sypialnia 14,80 m2
1/8 Garderoba 4,37 m2
1/9 Łazienka 3,78 m2
1/10 Sypialnia 13,12 m2
1/11 Sypialnia 13,12 m2
1/12 Pralnia 4,77 m2
1/13 WC 2,50 m2
1/14 Spiżarnia 3,27 m2
Razem 148,69 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/15 Garaż 35,75 m2
1/16 Kotłownia 5,48 m2
Razem 41,23 m2 
Powierzchnia parteru netto 189,92 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Ametyst to wyjątkowy projekt, który przygotowaliśmy z myślą o Inwestorach dysponujących większą parcelą. Cała bryła budynku przyjmuje kształt dwóch przenikających się prostokątów. Frontowa elewacja jest nakreślona na krótszym boku większego prostokąta. W skład niej wchodzą drzwi wejściowe i brama garażowa, która została wykończona elementami drewnianymi. Korzystaliśmy z najnowszych rozwiązań w budownictwie – możecie Państwo dostrzec je między innymi w dachu, który został zaprojektowany w postaci drewnianych wiązarów. Dom Ametyst to parterowa, ponadczasowa willa w stylu klasycznym, która doskonale się prezentuje i zaspokaja potrzeby dużych rodzin oraz miłośników przestrzeni. Dołożyliśmy wszelkich starań, by gotowy dom o powierzchni użytkowej 150 m2 był w pełni funkcjonalny. Przestrzeń parteru podzieliśmy na wspólną strefę wypoczynkową oraz wygodne pokoje. Na 46 m2 ulokowaliśmy kuchnię otwartą na przestronną jadalnię i pokój dzienny, gdzie można przyrządzać posiłki, przyjmować gości i spędzać czas. Cztery sypialnie, dwie łazienki oraz toaleta, a także pomieszczenia dodatkowe sprawiają, że dom Ametyst to niezwykle funkcjonalny projekt. Z salonu zrobiliśmy przejście do ogrodu, w którym można postawić altanę lub grill. W kuchni przy ścianie zaprojektowaliśmy półwysep, który nadaje pomieszczeniu dodatkową funkcjonalność. Obok kuchni zaaranżowaliśmy komfortową spiżarnię, by można było wygodnie rozpakowywać zakupy i gotować. Dom Ametyst składa się z czterech pokoi, z których jeden możecie Państwo zamienić w przytulny pokój dla gości lub komfortowy gabinet. Zaprojektowaliśmy intymną sypialnię małżeńską o powierzchni ponad 14 m2, do której przynależy osobna łazienka i garderoba. W projekcie domu przewidzieliśmy również pralnię, dzięki której można usprawnić sprzątanie oraz inne czynności porządkowe. Przestronną łazienkę, zlokalizowaną w centrum domu, możecie Państwo wyposażyć w najnowocześniejsze rozwiązania – dużą wannę z hydromasażem lub prysznic podłogowy.  Dom Ametyst to również wygodna powierzchnia pomocnicza – 42 m2 przestrzeni, które zajmuje garaż dwustanowiskowy wraz z kotłownią wyposażoną w instalacje gazową. System grzewczy można zmienić według indywidualnych potrzeb na etapie adaptacji projektu na przykład na pompę ciepła wspomaganą fotowoltaiką.

Polecamy Państwu nasz projekt domu Ametyst dostępny w opcji podstawowej oraz w wariancie lustrzanym. Jesteśmy do dyspozycji, by pomóc Państwu wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: wielospadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z płytek klinkierowych. Elementy dekoracyjne elewacji ściennej z paneli drewnianych
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 209859,78 zł
II. Roboty wykończeniowe 185457,48 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 92728,74 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 488046 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 365799 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt