Dom Agat

1 665,00 zł 1 850,00 zł
Powierzchnia użytkowa :
99,96 m2
Powierzchnia pomocnicza :
6,34 m2
Powierzchnia całkowita :
200,58 m2
Powierzchnia zabudowy :
131,50 m2
Kubatura netto :
379,03 m3
Minimalne wymiary działki :
19,70x21,35 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,60 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
9,85 m
Długość budynku :
13,35 m
Wysokość budynku :
6,60 m
Powierzchnia :
do 100m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 3,59 m2 
1/2 Komunikacja 11,00 m2
1/3 Kuchnia 8,85 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 27,94 m2 
1/5 Łazienka 7,83 m2 
1/6 Sypialnia 11,89 m2
1/7 Sypialnia 12,38 m2
1/8 Sypialnia 12,53 m2
1/9 WC 2,00 m2
1/10 Spiżarnia 1,95 m2
Razem 99,96 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Kotłownia 6,34 m2 
Razem 6,34 m2 
Powierzchnia parteru netto 106,30 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Agat to projekt domu parterowego na planie prostokąta, który przeznaczony jest do zabudowy działek o stosunkowo małych wymiarach. To klasyczna nieruchomość zaprojektowana z pomysłem, w której zastosowano wiele ekonomicznych rozwiązań. Budynek ma rys nowoczesności, widoczny w nieoczywistych połączeniach reprezentowanych przez grafitową dachówkę oraz drewniane deski elewacyjne. Mimo prostej bryły elewacja swoją estetyką koresponduje z funkcjonalnym wnętrzem. Dom Agat jest tani w budowie, a zarazem bardzo funkcjonalny i nowoczesny. W jego projekcie uwzględniliśmy trzy sypialnie, w tym jedną małżeńską zlokalizowaną w zachodniej części budynku. Dużym atutem domu Agat jest przestronna łazienka, która mieści zarówno prysznic, jak i wannę. Dla gości i domowników przewidzieliśmy również dodatkowe WC. Część wypoczynkową budynku stanowi otwarta przestrzeń zawierająca pokój dzienny, jadalnię oraz otwartą kuchnię. Każdy, kto marzy o wyspie kuchennej, a jednocześnie ma na uwadze względy ekonomiczne, ucieszy się z projektowanego półwyspu w otwartej kuchni, obok której zlokalizowaliśmy również spiżarnię. Jej wejście prowadzi wprost do kuchni, co znacznie ułatwia pracę i codzienne gotowanie. W domu znajduje się również kotłownia, na którą przeznaczyliśmy 6 m2. Na tarasie zaprojektowaliśmy również strefę relaksu, z którego mieszkańcy domu Agat mogą korzystać w ciepłe miesiące. Jesienią i zimą najprzyjemniejszym miejscem w domu będzie przestronny salon z kominkiem, który zapewnia ciepło oraz pomaga stworzyć miły nastrój.

Polecamy Państwu nasz projekt domu Agat w wersji podstawowej oraz odbicia lustrzanego. Specjaliści z HouseCollection z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy zamknięty 125916,04 zł
II. Roboty wykończeniowe 111274,64 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 55637,32 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 292828 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 219480 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

W przygotowaniu

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt