Dom Agat

1 295,00 zł 1 850,00 zł
Wysyłka: GRATIS
Powierzchnia użytkowa :
99,96 m2
Powierzchnia pomocnicza :
6,34 m2
Powierzchnia całkowita :
170,91 m2
Powierzchnia zabudowy :
131,50 m2
Kubatura netto :
379,03 m3
Minimalne wymiary działki :
21,35x19,70 m
Wysokość do głównej kalenicy :
6,60 m
Kąt dachu :
30°
Szerokość budynku :
13,35 m
Długość budynku :
9,85 m
Wysokość budynku :
6,60 m
Powierzchnia :
do 100m2
Typ :
Klasyczny
Tani w budowie
Kondygnacje :
parterowy
Garaż :
bez garażu
Dach :
dwuspadowy
Funkcjonalność :
ze spiżarnią
ze strychem
z tarasem
Liczba pokoi na parterze :
4 i więcej
Liczba łazienek(w tym WC) :
2

doswiadczenie doradztwo rozwiazania wizualizacja
Bezpłatna analiza zmian w projekcie

Dostosuj projekt

dostosuj projekt
Podoba Ci się projekt domu z naszej kolekcji, ale masz wątpliwości co do rozkładu pomieszczeń, chciałbyś mieć dodatkowy pokój albo interesuje Cię dom bez garażu? Nie ma problemu, nasi projektanci bezpłatnie sprawdzą czy Twoje oczekiwania uda się zastosować w wybranym projekcie. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę uwzględniającą wprowadzone zmiany.
Zamów bezpłatnie
doradca
Kontakt

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi doradcy czekają.

Zapytaj doradcę
Parter

Zestawienie pomieszczeń parteru

1/1 Wiatrołap 3,59 m2 
1/2 Komunikacja 11,00 m2
1/3 Kuchnia 8,85 m2 
1/4  Pokój dzienny z jadalnią 27,94 m2 
1/5 Łazienka 7,83 m2 
1/6 Sypialnia 11,89 m2
1/7 Sypialnia 12,38 m2
1/8 Sypialnia 12,53 m2
1/9 WC 2,00 m2
1/10 Spiżarnia 1,95 m2
Razem 99,96 m2 

Pomieszczenia pomocnicze

1/11 Kotłownia 6,34 m2 
Razem 6,34 m2 
Powierzchnia parteru netto 106,30 m2
Wymiary działki

Podane wymiary działki uwzględniają minimalne odległości do granic sąsiednich działek od:

 • ścian z oknami lub drzwiami - 4m
 • ścian bez okien (dopuszcza się zastosowanie luksferów) - 3m
 • elewacji frontowej z wjazdem do garażu - 5m
 • projektowanego tarasu - 1,5m

Powyższe minimalne odległości narzucone są przez obowiązujące przepisy warunków technicznych. Ponadto, analizie należy poddać obostrzenia zawarte w Warunkach Zabudowy lub w Miejscowym Planie Zagospodarowania Terenu. Na etapie adaptacji istnieje możliwość zmniejszenia tarasu, zrezygnowania z miejsca postojowego  lub usunięcia otworów okiennych/drzwiowych na rzecz zmniejszenia wymiarów działki. Zachęcamy do konsultacji z naszymi projektantami.

Elewacje

Dom Agat to projekt domu parterowego na planie prostokąta, który przeznaczony jest do zabudowy działek o stosunkowo małych wymiarach. To klasyczna nieruchomość zaprojektowana z pomysłem, w której zastosowano wiele ekonomicznych rozwiązań. Budynek ma rys nowoczesności, widoczny w nieoczywistych połączeniach reprezentowanych przez grafitową dachówkę oraz drewniane deski elewacyjne. Mimo prostej bryły elewacja swoją estetyką koresponduje z funkcjonalnym wnętrzem. Dom Agat jest tani w budowie, a zarazem bardzo funkcjonalny i nowoczesny. W jego projekcie uwzględniliśmy trzy sypialnie, w tym jedną małżeńską zlokalizowaną w zachodniej części budynku. Dużym atutem domu Agat jest przestronna łazienka, która mieści zarówno prysznic, jak i wannę. Dla gości i domowników przewidzieliśmy również dodatkowe WC. Część wypoczynkową budynku stanowi otwarta przestrzeń zawierająca pokój dzienny, jadalnię oraz otwartą kuchnię. Każdy, kto marzy o wyspie kuchennej, a jednocześnie ma na uwadze względy ekonomiczne, ucieszy się z projektowanego półwyspu w otwartej kuchni, obok której zlokalizowaliśmy również spiżarnię. Jej wejście prowadzi wprost do kuchni, co znacznie ułatwia pracę i codzienne gotowanie. W domu znajduje się również kotłownia, na którą przeznaczyliśmy 6 m2. Na tarasie zaprojektowaliśmy również strefę relaksu, z którego mieszkańcy domu Agat mogą korzystać w ciepłe miesiące. Jesienią i zimą najprzyjemniejszym miejscem w domu będzie przestronny salon z kominkiem, który zapewnia ciepło oraz pomaga stworzyć miły nastrój.

Polecamy Państwu nasz projekt domu Agat w wersji podstawowej oraz odbicia lustrzanego. Specjaliści z HouseCollection z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Technologia:

 • Ściany: bloczek z betonu komórkowego klasy M600 o grubości 24cm. Styropian EPS 70 o grubości 20cm, np. firmy Swisspor
 • Strop: strop nad parterem drewniany w postaci dolnych pasów wiązarów, sufit podwieszany na ruszcie aluminiowym z płyt g-k
 • Dach: dwuspadowy, więźba drewniana prefabrykowana, nachylenie 30st., dachówka ceramiczna.
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy, cokół z grafitowych płytek klinkierowych oraz elementy dekoracyjne elewacji ściennej z desek drewnianych i z betonu architektonicznego
 • Ogrzewanie: W projekcie zastosowano kocioł na paliwo gazowe. Istnieje możliwość zamiany kotła na inne paliwo na etapie adaptacji
 • Ogrzewanie podłogowe: Ogrzewanie podłogowe zaprojektowano w takich pomieszczeniach jak: korytarze, łazienki, kuchnia, salon
 • Wentylacja: W projekcie jako podstawową wentylację zaprojektowano wentylację grawitacyjną. Dodatkowo do projektu dołączamy gratis projekt wentylacji mechanicznej- rekuperacji. Na etapie adaptacji projektu należy wybrać jedną z dwóch opcji.
Kosztorys projektu:

I. Stan surowy otwarty 125916,04 zł
II. Roboty wykończeniowe 111274,64 zł
III. Szacunkowy koszt instalacji 55637,32 zł
Łączny koszt budowy systemem zleconym 292828 zł
Łączny koszt budowy w systemie gospodarczym 219480 zł

Legenda do przyjętych kosztów:

Stan surowy otwarty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Stan surowy zamknięty- obejmuje roboty ziemne, wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian, wykonanie stropu, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu oraz obsadzenie stolarki okiennej i drzwiowej (zewnętrznej).

Roboty wykończeniowe obejmują: wykończenie elewacji, tynki i gładzie ścian i sufitów wewnątrz domu, stolarka drzwiowa (wewnętrzna), wykończenie podłóg (płytki i panele podłogowe).

Koszty budowy systemem zleconym to koszty netto budowy systemem zleconym obejmujące stan surowy zamknięty i roboty wykończeniowe, bez wykonania instalacji.

Szacunkowy koszt instalacji obejmuje koszt zakupu oraz wykonania instalacji c.o., elektrycznej oraz wod.-kan. W kosztach nie uwzględniono kosztów instalacji wentylacji mechanicznej.

*Wszystkie podane koszty to ceny netto szacowane na czas wykonania projektu.

Nowość w ofercie

Jesteś zainteresowany tym projektem? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kontakt